مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب مجموعه یادداشت ها و دست نوشته های شهید مهران (علی) بلورچی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، به مناسبت شب های قدر یک کتاب خوب « مجموعه یادداشت ها و دست نوشته های شهید مهران (علی) بلورچی» نوشته علی اکبری مزدآبادی ، ازانتشارات یا زهرا (س) ،را معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
«دیگر از این همه جنجال های درونی خسته شده ام،
روحیه ام حسابی خراب شده است،
اخلاقیات و سجایای اخلاقی ام بد شده است،
کلام زشت از دهانم خارج می شود،
تندخو شده ام،
یاد دنیا زیاد می کنم،
خودنمایی زیاد دارم،
مغرور هستم و به اعمالم عُجب دارم،
دلخوش به آنچه ندارم، هستم و سخت خود را دست خالی می بینم،
حال جبهه ماندن ندارم،
نمی دانم چه کار باید بکنم… »

متن مذکور از کتاب « مجموعه یادداشت ها و دست نوشته های شهید مهران (علی) بلورچی» انتخاب شده است که با تلاش علی اکبری مزدآبادی، توسط انتشارات یا زهرا(س) روانه بازار نشر شده است.
«مهران بلورچی» تعداد قابل توجهی یادداشت و نامه به یادگار مانده است. این یادداشت ها و نامه های خواندنی، در این کتاب گردآوری شده است.
بلورچی 14 اردیبهشت سال 1۱04 در تهران متولد شد و در 11 اسفند 1۱94 در منطقه عملیاتی« شیلمچه»با آتش متجاوزان بعثی، بال در بال ملائک گشود. این جوانِ کاشانی الاصل، در سال 1۱9۱ ، با رتبه پنجم کنکور سراسری، در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شده بود.
از ویژگی های خاص این کتاب می توان به مراقبت های شهید از رفتار و تذکرهای روزانه اش به خویش اشاره کرد که حقیقتاً برای هر انسان جویای رستگاری و تعالی اخلاقی، بسیار راه گشا و مفید است، حدود صد صفحه از این کتاب ارزشمند شامل این مطالب می شود. این شهید جوان، از شاگردان اخلاقی آیت الله حق شناس بوده است. شهید در دفترچه یادداشت خود، اعمالی که از نظرش گناه محسوب می شده یادداشت کرده تا دیگر تکرارشان نکند. مطالعه این کتاب در این شب های« قدر » بسیار مفید است، باشید که مفهوم « حَاسِبُوا أَنْفُسَکُمْ قَبْلَ أَنْ تُحَاسَبُوا»برای خواننده آن بیش از پیش روشن گردد و الگویی شود برای همه آنان که اراده کرده اند به راه « مهران بلورچی»و هم رزمان او پای گذارند؛ راهی که بی شک به آسمانی می رسد که بندگان صالح خداوند و ابرار در آن مأوا دارند.
کتاب «مجموعه یادداشت ها و دست نوشته های شهید مهران (علی) بلورچی» نوشته علی اکبری مزدآبادی ، ازانتشارات یا زهرا (س) ،

Updated: خرداد 18, 1397 — 1:10 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب