مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

امام جمعه کارون:محو داعش مقدمه ای برای محو اسرائیل است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون، حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه اول نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به تقوا،با بیان اینکه ماه رمضان ماه برکت و الفت برای امت اسلامی است گفت از خداوند کریم می‌خواهیم برکات خود را بر امت شریف ایران در این سرزمین نازل کند.

وی با اشاره به روز جهانی قدس گفت آیات و روایات متعددی همچون آیات معراج پیامبر اکرم صلوات الله علیه بر اهمیت بیت المقدس و قدس شریف دلالت واضحی دارد.

وی با بیان اینکه تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به سمت مسجد الحرام تایید و تاکید بر اهمیت این مکان مقدس و در واقع مهر تاییدی بر صحت نماز های مسلمین به سمت این قبله نخست دارد افزود : روایاتی همچون اقامه نماز پیامبر در شب معراج و در پیشاپیش انبیاء و روایت مهم امام عسکری علیه السلام در ثواب برپایی نماز در این مکان شریف همه از قدسیت بیت المقدس خبر می‌دهند.

امام جمعه شهرستان کارون فلسطین را سرزمینی تاریخی با مرکزیت بیت المقدس دانست عنوان کرد : تا پیش از ۷۰ سال قبل نامی از اسرائیل در جهان وجود نداشت تا آن که انگلیس با مکروحیله این سرزمین ها را از بیش از ۸ میلیون فلسطینی غصب کرد و به یهودیان صهیونیست تقدیم کرد .

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص عدم تکیه کردن به غرب گفت : هیچ گاه نباید به غرب تکیه کرد زیرا که تکیه کردن و امید داشتن به غرب مفسده هاق فراوانی را برای امت اسلامی به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی اتکاء به غرب همچون آمریکا را باعث ایجاد کندی در روند رو به رشد جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت : ایستادگی ملت مسلمان همواره موجب عقب رفتن دشمن از دشمنی خود بوده است نکته ای که همواره مورد تاکید حضرت امام رحمت الله مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه گره زدن مسائل کشور به موضوعی همچون برجام یک خطای بزرگ محسوب می شود تصریح کرد : دشمنی اسکبار جهانی با ایران دشمنی سطحی نیست بلکه دشمنی زیربنایی و اعتقادی است.

خضیراوی با اشاره به موضوع فلسطین به عنوان اولویت نخست جامعه اسلامی اضافه کرد : بیش از ۷ میلیون فلسطینی در کشورهای مختلف به سبب مهاجرت فزاینده و فشارهای بسیار سهمگین رژیم‌صهیونیستی آواره شدند.

امام جمعه شهرستان کارون با عنوان این مطلب که اعلام بیت المقدس از طرف رئیس جمهور آمریکا به عنوان پایتخت تخت رژیم منحوس صهیونیستی سبب جنایتکار شدن این رژیم در این روزها شده است گفت : اسرائیل کشوری نامشروع و یهودی ها نیز از اهالی این کشور و سرزمین محسوب نمی شوند.

امام جمعه شهرستان کارون فعالیت‌های جبهه مقاومت را در مقابل استکبار جهانی بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت : آثار شکست رژیم صهیونیستی با مهاجرت معکوس یهودیان از این سرزمین روز به روز واضحتر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با بیان اینکه جبهه مقاومت اکنون در مواجهه مستقیم با اسرائیل قرار گرفته است افزود : محو داعش مقدمه‌ای برای محو اسرائیل است.

وی با اشاره به راهپیمایی عظیم روز خود تصریح کرد: مردم شریف شهرستان کارون همه ساله در راهپیمایی روز قدس فریاد استکبارستیزی خود را سر می‌دهند.

Updated: خرداد 18, 1397 — 8:07 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب