مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب رؤیای آمریکایی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب « رؤیای آمریکایی» نوشته گلعلی بابایی ، از27 روایت بعثت،را معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
تهاجم مسلّهانۀ ظهر سی و یکم شهریور سال 1359 به ایران را چه کسانی طراحی کردند؟آیا علّت شروع این جنگ نا برابر و ناجوانمردانه ضعف حکومت جمهوری اسلامیِ برآمده از انقلاب اسلامی مردم ایران بود؟ آیا این جنگ برآمده از اختلافات فرهنگی و قومی مردم ایران و مردم عراق بود؟ سرنوشت اهداف و زمانبندی طرح آمریکایی انگلیسیِ جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه مردم ایران چه شد؟
براستی دفاع مقدّس هشت سالۀ ملّت ایران در برابر انواع تجاوزات و وحشیگری های امپریالیسم جهانی بقدری باشکوه، زیبا، هیجان انگیز و بی نظیر است که جا دارد هر ساله روایتی نو از دریچه ای تازه بر آن بتابد و ابعاد کمتر دیده شده یا نادیدۀ آن را موشهافی نماید و در دسترس همگان قرار دهد. امّا حیف و صد حیف! که چنین نشده است و آفرین و صد آفرین بر نویسندۀ سخت کوش و توانمند انقلاب، آقای گلعلی بابایی، که امسال چنین ارمغانی را نصیب مان کرده است « رؤیای آمریکایی» روایتی است سر دست، روان، هیجان انگیز، مستند و با ضرب آهنگی پر شور از هشت سال ایستادگی و مقاومت، از هشت سال ایثار و مجاهدت، و از هشت سال مظلومیّت و اقتدار.
گلعلی بابایی ریشۀ این کینۀ سیاه را ناکامی ها و شکست های متوالی ایالات متّهدۀ امریکا در مواجهه با انقلاب اسلامی مردم ایران می داند و هوشمندی ملّت ایران را در رشد نیروهای مؤمن به انقلاب در زیر چتر هدایت رهبری حکیمانۀ حضرت امام خمینی(ره)تبیین می نماید.
کتاب « رؤیای آمریکایی»در ده فصل، گام به گام، مراحل این تهاجم نابرابر را نشان داده و چگونگی پیروزی های ملّت ایران در هر مرحله و چرایی شکست های پی در پی متجاوزان کوته فکر را تبیین می کند.

کتاب رؤیای آمریکایی

Updated: شهریور 30, 1397 — 1:13 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب