مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

یارانه خانوارها در مرحله دوم قانون هدفمندی افزایش می یابد

یارانه خانوارها در مرحله دوم قانون هدفمندی افزایش می یابد

حسینی گفت: تمامی اقدامات برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی آماده است و رییس جمهوری در حال گفت وگو و سنجش ابعاد مختلف اجرای قانون است

سخنگوی اقتصادی دولت از افزایش یارانه خانوارها در فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها خبر داد و گفت: این میزان به نسبت افزایش قیمت حامل های انرژی خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، سید شمس الدین حسینی در حاشیه همایش گام دوم هدفمندی یارانه ها در جمع خبرنگاران گفت: تمامی اقدامات برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی آماده است و رییس جمهوری در حال گفت وگو و سنجش ابعاد مختلف اجرای قانون است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد : پیش از هر گونه اصلاح قیمت ها متناسب با آن پرداخت ها به مردم نیز صورت می گیرد؛ یارانه به حسابها واریز می شود و برداشت آن موکول به اعلام اجرای قانون خواهد بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: قانون هدفمندی یارانه ها بر این موضوع که هزینه ها باید برای مردم جبران شود تاکید می کند.

حسینی در عین حال گفت: اجرای گام دوم هدفمندی در دو فاز است ؛ نخست آنکه برای خانوارها در خصوص واریز یارانه در حساب آنها این اطمینان خاطر به وجود آید واحتمال دارد پرداخت ها پیش از پایان سال صورت گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اصلاح قیمت بطور حتم با فاصله صورت خواهد گرفت و در واقع زمانی که فاز اول اعلام شد، پول به حساب بانکی واریز شده است.

وی در باره موضوع خود انصرافی برخی خانوارها از دریافت یارانه نقدی گفت: تا آنجا که من مطلع هستم سازمان هدفمندی یک ماه پیش اطلاعات خود را ارسال کرده است و رییس جمهوری نیز حدود سه هفته پیش جلسه ای را با حضور استاندارها و فرمانداران برگزار کرده است.

حسینی ادامه داد : شناسایی خانوارها در حال تکمیل شدن است اما حذف برخی خانوارها از دریافت یارانه داوطلبانه بوده و اجباری نیست.

وی افزود: بر اساس اطلاعات هدفمندی هم اکنون خانوارهایی هستند که بدون دغدغه خاطر می توانند از دریافت یارانه نقدی چشم پوشی کنند ؛ تعداد و جزییات اطلاعات آنها در سازمان هدفمندی یارانه ها است.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دولت

پاسخی بگذارید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب