مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

گزارش تصویری/آغاز پیاده روی و بدرقه چند هزار نفری کاروان اربعین (مشایه)

به گزارش روابط عمومی ستادنماز جمعه شهرستان کارون،صبح امروز کاروان پیاده روی اربعین حسینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون ، اقشار مختلف مردم، گروه‌های سینه زنی، هئیت های عزاداری، روحانیون، مسؤولان شهرستان کارون، از اسلام آباد  آغاز تا در انتهای مسیر خود به دریایی بزرگ ابا عبدالله حسین(ع) در کربلای معلی ملحق شوند.

شور و اشتیاق پیاده روی مردم شهرستان کارون آنچه بیش از هر چیزی مفهوم و معنای زیادی به این مراسم داده بود، وجود مردمانی از مناطق مختلف همین شهرستان است، که در طول مسیر به شیوه های گوناگون و با انواع مواد غذایی و نوشیدنی از مردم پذیرایی می کردند، و با اندک بضاعتی که دارند، از زائر امام حسین(ع) پذیرایی می کنند

حجت الاسلام خضیراوی امام جمعه کارون در مصاحبه با خبرنگار کارون نیوز گفت: امروز موکب بزرگ مشایه شهرستان کارون از اسلام آباد به سوی کربلا حرکت کرد و در جای جای خوزستان و کشور کاروان های بزرگی به صورت پیاده به سوی کربلا حرکت می کنند.

وی افزود: امروز هم چندین نفر از مردم شهرستان کارون به سمت کربلا حرکت کردند . این کاروان مقدمات کاروان های دیگر است که بعدا به این کاروان ملحق خواهند شد.

امام جمعه کارون عنوان کرد: امروز مردم شهرستان کارون با یک تجمع باشکوه از حسینیه سجادیه این کاروان را بدرقه می کنند تا به فضل الهی در نجف و کربلا مستقر شود و مقدمات کار برای زائرین شهرستان کارون و دیگر شهرستان ها را آماده کنند و همه مردم شهرستان کارون اعم زن و مرد ،روحانیون، سادات و بزرگان،جوانان و نوجوانان امروز بدرقه باشکوهی را انجام دادند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب