مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

حجت الاسلام حردانی نژاد:دانشجویان امید این مملکت هستند

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون، حجت‌الاسلام حردانی نژاد امام جمعه موقت شهرستان کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد و ثنای الهی و دعوت مومنین و مومنات به رعایت تقوای الهی ، گفت تقوا باید بر اساس کارما باشد تقوا یعنی اینکه هر چیزی نگویم، تقوا یعنی هر چیزی را نخوریم . تقوا یعنی هر چیزی را نگاه نکنیم. تقوا یعنی هر چیزی ر ادر فضای مجازی گسترش ندیم ببینیم خدا راضیه این حرف را بزنیم خدا راضیه این نگاه را بکنیم. خدا راضیه این را بخوریم ایا خدا راضیه این متن واین تصویر را ببینیم منتشر کنیم تقوا اینجاست خداوند انشالله ما را اهل تقوا قرار بدهد.

حجت‌الاسلام حرانی نژاد بیان داشت:چند روز پیش بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز بود نماز یکی از مهمترین دستورات دین است قبولی اعمال وابسته به قبولی نماز است ؛یکی از خصوصیات کسانی که خداوند به آنها تمکین و قدرت می دهد کسانی هستند که اول از همه چیز نماز را به پا داشته اند از فلسفه های نماز جمعه و جماعت این است که بندگی خدا ظاهر شود و در خفا نباشد اگر می خواهیم که جامعه را از فساد دور کنیم باید نماز را به پا داشته باشیم این زمانی است که نماز اقامه شود نه تنها اینکه خوانده شود معنای اقامه نماز این است که به نماز اهمیت داده شود .

وی اذعان کرد : حج سالی یک بار واجب است روزه در سال یک ماه است ولی نماز هر روز است و روزی ۵ بار است همه ما باید به نماز توجه کنیم فرزندانمان را با نماز آشنا کنیم و ابتکار جالب آقای قرائتی که مسئول ستاد نماز هستند کار را به کسانی میدهد که مسئولیت اجرایی نیز دارند تا همچنان که به وظایف دیگر توجه می کنند به نماز نیز اهمیت بدهند
امام جمعه موقت کارون گفت: آموزش و پرورش که کلی جوان در اختیار اوست چه کارهایی کرده که جوانان ما به نماز اشتیاق بیشتری پیدا کنند ؟ نماز خانه های زیبا و برپایی نماز های جذاب را بر عهده بگیرد

امام جمعه موقت شهرستان کارون اشاره کرد : امروز ۱۶ آذر روز دانشجو است که در سال ۳۲ دانشجویان به حضور معاون رئیس جمهور آمریکا اعتراض کردند به خاک و خون کشیده شدند دانشجو را بخاطر اینکه به دنبال دانش است باید تکریم کرد ولی علم و آگاهی بدون ایمان و بدون مبارزه با استکبار ارزشی ندارد دانشجویان امید این مملکت هستند و بعد از چند مدت همین ها مسئولیت را بر عهده می گیرند و استکبار این را می داند و می خواهد از این به نفع خود استفاده کند باید مواظب حرکات دشمن بود لازمه علم این که به سیاست نیز بپردازد اما سیاست نه سیاست بازی؛ عده‌ای با سیاست بازی می خواهند عده‌ای از دانشجویان ما تحت تاثیر قرار دهند لذا باید مراقب حیله های دشمن بود ما به دانشجویانی که مومن، اهل دانش و انقلابی باشند نیاز داریم که جای برخی مسئولینی که نه روحیه انقلابی دارند و نه تخصص مسئولیت را دارند بگیرند؛ رسالت آموزش و پرورش معلمان و فرهنگیان باید جوانان در مدارس را طوری تربیت کنند که آنها را آماده کنند و بحث علمی دانش آموزان تقویت شود.

حردانی گفت : امسال را رهبر معظم انقلاب سال تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی گذاشته است ۹ ماه از این سال گذشت ببینیم چه مقدار از این راهکار درست و صحیح تحقق پیدا کرده است مسئولین باید بیایند و پاسخ دهند اینکه رهبر توصیه کند و عده‌ای عمل نکند این پذیرفتنی نیست گزارش دهند که در دستگاه های خود چقدر از کالای ایرانی حمایت کرده اند؟ خودشان چقدر کالای ایرانی خرید می کنند؟ چقدر در اقتصاد رشد داشته ایم؟ سهم ایران از بازار کشورهای همسایه چقدر است؟ سهم ما فقط ۱ درصد است در حالی که میتواند از این هم بیشتر باشد این نیاز به کار و تلاش دارد در مسئله واردات اجناس غیر ضروری این خلاف اقتصاد مقاومتی است ، مبارزه با قاچاق سازمان یافته این در راه اقتصاد مقاومتی است زمان را نباید از دست داد ولی می بینیم که یک عده‌ای هنوز منتظر هستند که مذاکرات نتیجه دهد بعد از آن منتظریم که طرف ما به تعهدات خود عمل کند یک روز تهدید به خروج از برجام می کنند یک زمانی هم اعلام می کنند که ما از تعهد خارج شدیم آن وقت منتظر تعهد اروپایی ها می شویم اما چه شد؟ ۷ ماه گذشت چه تعهداتی را اروپایی ها دادند؟ به جای پاسخ گویی مسئله موشکی و تروریست را مطرح می کنند و اتهام زنی می کنند درخواست ما از مسئولین این است که به فرمایشات رهبری توجه کنید این راهکار حل مشکلات کشور ما است.

Updated: آذر 16, 1397 — 7:27 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب