مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب خاطرات یک فرشته

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،کتاب خاطرات یک فرشته که به تازگی در مشهد رونمایی شد با ایده ای جدید رویدادهای زندگی امام رضا (ع) را به سبک روایی از زبان یک فرشته در قالب داستانی نیمه بلند برای مخاطب عام به تصویر کشیده است.

تاکنون کتاب های زیادی پیرامون زندگی امام هشتم شیعیان جهان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) توسط نویسندگان متعدد اما با سبک و سیاق غالبا یکسان تالیف و منتشر شده اما به تازگی این موضوع در اقدامی به نسبت بدیع دستمایه انتشار کتابی با بهره گیری از شیوه رمان نویسی قرار گرفته است.

معرفی کتاب خاطرات یک فرشته

کتاب “خاطرات یک فرشته” که به تازگی در مشهد رونمایی شد با ایده ای جدید رویدادهای زندگی امام رضا (ع) را به سبک روایی از زبان یک فرشته در قالب داستانی نیمه بلند برای مخاطب عام به تصویر کشیده است.

در بخشی از این کتاب، فرشته راوی چنین روایت می کند: نزدیک دامغان به کوهی رسیدیم که روستایی در دامنه آن قرار داشت. جلود دستور توقف داد، رئوف از اسب پیاده شد، از کاروان فاصله گرفت و به سمت دامنه کوه رفت. به ناگاه حیوانی از بالای تپه نمایان شد و با شتاب به طرف کاروان آمد. آن حیوان تیزرو بچه آهویی بود که به رئوف پناه آورده بود، رئوف همین که پوزه آهو را بر کفش خود حس کرد خم شد و دست بر سر آهو کشید. هنوز دست نوازش رئوف بر سر آهو بود که صیادی در تعقیب آهو به کاروان نزدیک شد و با مشاهده آن صحنه انگشت به دهن ماند. طولی نکشید که صیاد هم به جمع شیفتگان رئوف پیوست. بعدها فرشتگان خبر آوردند که ساکنان روستا به یاد بچه آهو آن سرزمین را “آهوان” نامیده اند.

کتاب “خاطرات یک فرشته” داستانی نیمه بلند برای بیان سبک زندگی امام هشتم (ع) در قالب رمان است که تمامی رویدادهای زندگی حضرت را از زبان یک فرشته به عنوان راوی داستان نقل می کند. مطالعه این اثر ادبی تاریخی روان، خواننده را با زوایای مختلف زندگی حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به ویژه در ابعاد علمی، سیاسی، عبادی و معنوی آشنا می کند.
این کتاب توسط “حمزه شریفی دوست” دارای مدرک دکترای مدیریت و قرآن، عضو هیات علمی پژوهشگاه معارف اسلامی تالیف شده است.

نویسنده کتاب گفت: گرچه ادبیات و سبک نگارش “خاطرات یک فرشته” مورد پسند عامه است اما خواص هم محتوای آن را تایید می کنند زیرا در تدوین آن از منابع معتبر حدیثی و تاریخی استفاده شده است.

“حمزه شریفی دوست” پیش از نیز کتابی را با عنوان خاطرات یک فرشته در خصوص زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) زیر چاپ برده که به “دفتر طوبی” شهرت دارد. بر همین اساس کتاب اخیر همین نویسنده پیرامون زندگانی حضرت امام رضا (ع) “دفتر رئوف” خوانده شده است.

کتاب “خاطرات یک فرشته” در ۱۲۰ صفحه با شمارگان هزار جلد امسال از سوی “نشر معارف” منتشر و تاکنون پنج نوبت بازنشر شده است. این کتاب که آخرین چاپ آن ۱۵۰ هزار ریال قیمت دارد همزمان با دهه کرامت طی مراسمی با عنوان “جشن امضای کتاب” در شهرهای مشهد، نیشابور، سبزوار و دامغان با حضور نویسنده رونمایی شده است.

Updated: مرداد 7, 1398 — 4:50 ق.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب