مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

سید حسن نصرالله: نبرد با تکفیری‌ها دفاع از اسلام است

به گزارش واحدخبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون :سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در آغاز سخنان خود ولادت پیامبر اکرم (ص) و تولد حضرت مسیح(ع) را به مسلمانان و مسیحیان جهان تبریک گفت و اظهار داشت: در سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) تبریک صمیمانه خود را به همه مسلمان تقدیم کرده و میلاد حضرت مسیح(ع) را نیز مسیحیان و مسلمانان تبریک می‌گویم.

دبیرکل حزب الله لبنان ظهار داشت: رسول الله (ص) یکی از بزرگترین نمونه های تجلی رحمت الهی در عالم هستی به شمار می‌آید و برای بشریت در دنیا و آخرت رحمت است هر آنچه که پیامبر(ص) آورده ، رحمتی برای بشریت است.

سید حسن نصرالله: نبرد با تکفیری‌ها دفاع از اسلام است

سید حسن نصرالله در سخنان خود در جشن میلاد رسول اکرم(ص) همچنین  از اقدامات ارتش لبنان در حفظ امنیت مرزهای این کشور تمجید کرد و گفت:  به نیروهای مقاومت که محافظ امنیت کشور در مقابل تجاوزهای اسرائیلی و تکفیری‌ها هستند، تبریک می‌گویم؛ نیروهایی که در نقاط مرزی و کوهستانی با وجود برف و سرما و در این شرایط دشوار از کشور و مردم دفاع می‌کنند و به مسئولیت شرعی خود پایبند هستند.

وی با اشاره به شدت سرما و بارش برف در مناطق مختلف لبنان تصریح کرد: مبارزان مقاومت که در ارتفاع 200 متری به سر می برند، پیروان حقیقی پیامبر(ص) و حامیان اصلی لبنان هستند.

دبیرکل حزب الله لبنان  با تقدیر از مقام شامخ شهدا و تکریم از خانواده های آنان گفت: تبریک خود را نثار حامیان واقعی ملت لبنان و انسانیت و نیز خانواده های شهدا تقدیم می کنم زیرا اگر جانفشانی‌های فرزندانشان نبود کشور در شرایطی دیگری قرار داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان با تسلیت درگذشت عمرکرامی نخست وزیر اسبق لبنان گفت: وی یک شخصیت ملی و نمونه‌ای از یک سیاستمدار شریف بود.

وی با تاکید بر اینکه عمرکرامی جایگاه ملی بزرگی داشت و پشتوانه جنبش‌های مقاومت لبنان و فلسطین و نمونه یک سیاستمدار شریف بود، ابراز امیدواری کرد که راه او ادامه پیدا کند.

سیدحسن نصرالله سپس به حمایت های کمیته امداد امام خمینی(رض) به خانواده‌های بی سرپرست اشاره کرد و گفت: از همه برادران جمعیت کمیته امداد به دلیل تلاش و توجه فراوان و حمایت از خانواده‌های بی سرپرست و کمک به ایتام قدردانی می‌کنم.

وی اقدامات تروریست‌های تکفیری در هدف قرار دادن انسان‌های بی‌گناه را، “شرم آور” خواند و افزود: گروههای تروریستی با اقدامات شرم آور خود به پیامبر اسلام (ص) توهین کردند، زیرا هزاران نفر را به قتل رسانده و سر بریده فیلم‌ها و تصاویر آن را در رسانه‌ها منتشر کردند و علاوه بر این هزاران یمنی را در جشن میلاد پیامبر (ص) به قتل رساندند از همین رو  باید از آنان پرسید آیا این دفاع از دین محمد (ص) است .

سید حسن نصرالله با اشاره به کشورهای حامی تروریست در عراق و سوریه اظهار داشت: تروریست‌ها از افغانستان تا سوریه و از آنجا تا عراق پیشروی کردند و اکنون به کشورهایی رسیده اند که حامی آنان بوده و زمینه را برای آنان فراهم کردند و این چیزی است که قابل پیش بینی بود زیرا رسانه ها و تروریست ها به پیامبر (ص) توهین کردند؛ توهینی که این در طول تاریخ بی سابقه است.

سیدحسن نصرالله مبارزه با گروههای تکفیری را دفاع از اسلام  دانست و گفت: رویارویی با گروههای تکفیری فقط دفاع از مناطق و دولت‌ها و نقشه سیاسی نیست بلکه بسیار باارزش تر از این و در واقع دفاع از اسلام در برابر اقدامات تروریست ها در سراسر جهان است و این مسئولیتی است که همه ما باید به آن عمل کنیم.

وی افزود: امت اسلام باید برای مقابله با اقدامات تروریستی در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر گونه ارتباط این اقدامات با اسلام را تکذیب کرده و به موجودیت گروههای تروریستی پایان دهند .

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امروز به صراحت به شما می گویم که این گروهها کشورهای منطقه و آبرو و شرافت آنان را در حال و آینده در معرض تهدید قرار می دهند و روشن شده است که  خطر آنان فراتر از خطر سیاسی است و تهدیدی برای جایگاه و کرامت اسلام و پیامبر(ص) و قرآن  به شمار می آیند از همین رو هنگامی که موضوع دفاع از اسلام مطرح است بسیاری از شروط لازم برای مقابله دیگر مطرح نیست زیرا روند امور به همان جایی رسیده است که امام حسین(ع) در کربلا با یاران اندک برای دفاع از اسلام به پا خاست.

سیدحسن نصرالله با اشاره به گفت‌وگوهای داخلی بین حزب‌الله و جریان المستقبل با حضور نبیه بری رئیس پارلمان لبنان تأکید کرد که گفت‌وگوها با جدیت مطلوب از سوی 2 طرف ادامه پیدا کرده و در راستای منافع عالی کشور قرار دارد. تنها توجه به این نکته کافی است که کشور از زمان آغاز سخن در مورد این گفت‌وگوها آرام بوده و طبعاً این به نفع کشور و تمام لبنانی‌ها است.

وی ادامه داد برخی سعی داشتند در انجام این گفت‌وگوها تردید کنند، اما این تردید‌ها به پایان رسید و حال برخی به دنبال ایجاد تردید در نتیجه گفت‌وگوها هستند، من به آن‌ها می‌گویم که در طی 2 جلسه که از گفت‌وگوها گذشته است می‌توانم از فضای بسیار مثبتی سخن بگویم که در رسیدن به نتایج وجود دارد. ما به ادامه گفت‌وگوهای واقع گرایانه تأکید داریم و نباید سقف توقعات خود از آن را بالا ببریم. ما می‌دانیم که رسیدن به توافق فراگیر سخت است. ما می‌خواهیم در تمام مسائلی که می‌توان در مورد آن به توافق رسید، توافق حاصل شود و در موارد اختلافی نیز چارچوب‌های معینی تعیین شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ابراز داشت که گفت‌وگوها آثار مثبتی در فضای مذهبی لبنان به وجود آورده است، برخی تحمل نمی‌کنند که مسلمانان و مسیحیان دور میز بنشینند و با هم گفت‌وگو کنند، برخی به دنبال ایجاد جنگ اسلامی مسیحی هستند و جریان احمق گروه‌های تکفیری نیز به آن‌ها کمک می‌کنند. منافع تمام ملت‌های منطقه در این است که در کنار هم قرار بگیرند و با ابزارهای مسالمت‌آمیز با هم گفت‌وگو کنند. این چیزی است که ما به دنبال آن هستیم و انتظارات از گفت‌وگوها را نیز بالا نمی‌بریم.

وی ادامه داد: ما نگفتیم که گفت‌وگو مسائل استراتژیک را حل خواهد کرد، لبنان در شرایطی بسر می‌برد که منطقه دچار شدیدترین طوفان‌ها است، به همین علت سقف توقعات از برنامه کاری گفت‌وگو با جریان المستقبل حفظ کشور است. این گفت‌وگو به نمایندگی از دیگر گروه‌های سیاسی لبنان انجام نمی‌شود و گفت‌وگو بین 2 جریان است. این گفت‌وگو مسیری برای گفت‌وگوهای ملی است که من پیش‌تر با گفت‌وگوهای دوجانبه و سه‌جانبه به آن دعوت کرده‌ام.

نصرالله گفت: ما نمی‌گوییم که گفت‌وگو با المستقبل به عنوان جایگزین گفت‌وگوهای ملی یا جایگزین گفت‌وگوهای گروه‌های سیاسی با یکدیگر است، ما از هر گفت‌وگویی بین 2 جریان در کشور حمایت می‌کنیم، حزب‌الله از گفت‌وگو بین المستقبل و جریان آزاد ملی لبنان ناراحت نشد، بلکه از آن استقبال کرد، چرا که نتایج این گفت‌وگو نیز در کل لبنان تأثیر خواهد داشت.

دبیرکل حزب‌الله خاطرنشان کرد که ممکن است گفت‌وگوهای دوجانبه به گفت‌وگوهای فراگیر ملی منجر شود، در این شرایط انسان اعتماد به ‌نفس پیدا کرده و به هم‌پیمانان خود مطمئن می‌شود. در نهایت هیچ راه‌حلی جز نشستن پشت میز گفت‌وگوها وجود ندارد. در شرایطی که دولت‌های منطقه و جهان مشغول هستند، تلاش جدی برای گفت‌وگوهای داخلی و گفت‌وگوها بین جریان‌های مسیحی برای کمک به ایجاد دستاوردی در زمینه انتخاب رئیس جمهور می‌تواند مفید باشد. این خود لبنانی‌ها هستند که باید رئیس‌جمهور را تعیین کنند، نه توافقات بین‌المللی و منطقه‌ای، بلکه رئیس جمهور تنها باید با توافق داخلی تعیین شود.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به اوضاع امنیتی کشور اشاره و تأکید کرد: قطعاً در ماه‌های گذشته اوضاع امنیتی به فضل دستاوردهای ارتش و نیروهای امنیتی خوب بود، اما همچنان باید هوشیار بود. احیاناً برخی رسانه‌های جمعی ما در ایجاد جنگ روانی که تروریست‌ها به راه انداختند به ویژه در زمینه پرونده خانواده‌های نظامیان ربوده شده با تروریست ها همراه هستند. منافع حزب‌الله در این است که مردم در امنیت و ثبات و امنیت روانی زندگی کنند.

وی ادامه داد که ارتش و نیروهای امنیتی و مقاومت مسئولیت سنگین مقابله با تروریسم را بر دوش می‌کشند و نباید خانواده‌های گروگان‌های نظامی را به چالش کشید. تروریست‌ها ناتوان‌تر از آن هستند که بتوانند عملیات گسترده‌ای را در بلندی های لبنان انجام دهند، تمام تلاش‌های ماه‌های اخیر آن‌ها این بود که بتوانند حتی یک روستا مانند فلیطا یا الجبه یا عسال الورد را تحت تسلط خود بگیرند، اما نتوانستند این کار را انجام دهد.

 

نصرالله ادامه داد: ما به اهالی خود در منطقه بقاع و مرزهای لبنان و به تمام ملت لبنان می‌گوییم که لبنانی‌ها در مقابله با خطر تروریسم ناتوان و ضعیف نیستند و نیاز به کمک کسی ندارند. ما با نیروهای ارتش ، ملت و مقاومت می‌توانیم از کشور حمایت کنیم، نه برف و نه شهدا و نه زخمی ها و مصیبت ها نمی‌تواند عزم مجاهدین را در دفاع از ملت تغییر دهد.

وی تاکید کرد: ما امیدواریم که رسانه‌ها در ایجاد ارعاب مشارکت نکنند، اقدامات تروریستی ممکن است در هر کشور به وجود آید، ما در مبارزه با قوی‌ترین ارتش‌های جهان پیروز شدیم، چطور است که نتوانیم در برابر گروه‌های تروریستی پیروز شویم.

حزب‌الله لبنان در ادامه سخنانش به تحولات اخیر بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جبهه وفاق ملی این کشور اشاره و آن را اقدامی بسیار خطرناک دانست و تأکید کرد که ادامه بازداشت وی نیز بسیار خطرناک است. وی این تحولات را نشانه این موضوع دانست که مقامات بحرین به بن‌بست رسیده اند و تمامی محاسبات آن‌ها از بین رفته است. در بحرین ملتی هستند که حقوق خود را مطالبه می‌کنند، آیا داشتن مجلس نمایندگان منتخب از اساسی‌ترین حق یک ملت نیست؟ نباید اعضای مشخصی از سوی دولت در مجلس حضور داشته باشند تا مجلس به کار خود ادامه دهد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: ملت بحرین روند مسالمت‌آمیز را در فعالیت‌هایش انتخاب کرده و این ویژگی، آن را از سایر تحرکات متمایز می‌کند. در حالی که به سمت آن‌ها شلیک می‌شود آن‌ها اقدام به تیراندازی نمی‌کنند. معترضان بحرین در خیابان‌ها کشته می‌شوند، اما کسی را نمی‌کشند و حتی چاقو نیز حمله نمی‌کنند. آن‌ها بر ادامه مسالمت آمیز بودن جنبش خود تأکید دارند و این موضوع مقامات بحرین را به سختی انداخته است. رهبران مخالفان از جمله شیخ عیسی قاسم و شیخ علی سلمان و جریان‌های متبوع آن‌ها در ادامه روند مسالمت‌آمیز گفتگوها تأکید دارند.

وی خاطرنشان کرد که مقامات بحرینی به کرامت انسانی آسیب می‌زنند و مردم را در خیابان‌ها می‌کشند، ولی مردم به خشونت پناه نمی‌برند. مقامات بحرینی به دنبال گفت‌وگوهای صوری هستند و از گفت‌وگوهای حقیقی سخن نمی‌گویند. این در حالی است که مخالفان همواره از گفت‌وگو استقبال می‌کنند، ولی دولت همیشه از هر گفت‌وگویی فرار می‌کند. ملت بحرین از 4 سال پیش تاکنون تظاهرات می‌کنند و این یک نمونه متمایز و متفاوت در دنیا است. در تمامی میدان‌ها جنبش‌ها به خشونت منجر می‌شود اما در بحرین از سوی مردم خشونتی به وجود نیامده است. اراده علما و رهبران سیاسی بر ادامه روند مسالمت‌آمیز اعتراضات اصرار دارد.

سیدحسن نصرالله گفت: جهان و دولت های متعددی که حمایت خود از بهار عربی را اعلام می‌کنند، در برابر بحرین و ظلم به ملت بحرین متوقف شده اند. ( سکوت کرده اند) در بحرین پروژه‌ای شبیه به پروژه صهیونیست ‌ها وجود دارد، شهرک ‌سازی و تجاوز به ملت بحرین در این کشور بیداد می ‌کند. افرادی از تمامی نقاط جهان به این کشور آورده می‌شوند و به آن‌ها تابعیت بحرینی و کار داده می‌شود و در مقابل ساکنان اصلی این کشور از کوچک‌ترین حقوق خود محروم هستند و با هر موضع‌ گیری به زندان افتاده یا تابعیت از آن ‌ها سلب می‌شود. به ‌این ‌ترتیب روزی فرا می‌رسد که در بحرین ملتی دیگر زندگی می‌کنند، این همان اقدامی است که صهیونیست‌ها در فلسطین انجام می‌دهند تا ملتی دیگر را در این کشور ساکن کنند.

دبیرکل حزب‌الله ابراز داشت که مقامات بحرین برای کشاندن جوانان این کشور به خشونت حساب کرده اند، این به نفع دولت این کشور است که جوانان آن به سمت خشونت بروند.

وی ادامه داد تمام رهبرانی که به ادامه تحرکات مسالمت ‌آمیز در بحرین اصرار دارند زندانی می‌شوند، اتهامات مطرح شده بر ضد شیخ علی سلمان در تحریک به خشونت بیجا است. شیخ سلمان ایده براندازی نظام را مطرح نمی‌کند و مردم را به خشونت دعوت نمی‌کند. روزی دولت بحرین متوجه خواهد شد که اقداماتش احمقانه بوده است. این دولت نخواهد توانست جنبش مردمی در بحرین را متوقف کند، آن‌ها حتی اگر بتوانند اکثریت قریب به اتفاق ملت بحرین را به زندان بیندازند، جنبش مردمی در خیابان‌ها متوقف می‌شود، اما در زندان‌ها متوقف نمی‌شود.

نصرالله ضمن اعلام همبستگی و تأیید جنبش مردمی مسالمت ‌آمیز در بحرین از همه خواست تا شرح مظلومیت‌های ملت بحرین را بازگو کنند. وی تأکید کرد که از تصمیم علمای بحرین بر اصرار در مسالمت‌آمیز بودن جنبش مردمی حمایت می‌کند، چرا که دولت به دنبال کشاندن افکار عمومی بحرین به سمت خشونت‌ها است و این به نفع بحرین نیست.

تاریخ خبر: ۱۳۹۳/۱۰/۱۹

 

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب