مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

ظلم‌ستیزی و مقابله با آمریکا و استکبار غاصب از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باید آن را حفظ کرد.

به گزارش واحد خبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون به نقل از  خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه عصر امروز در نهمین آیین بزرگداشت شهدای عرفه که بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امام‌صادق (ع) برگزار شد، ضمن گرمیداشت قیام ۱۹ دی و شهدای این روز، گفت: دوران دفاع مقدس دورانی سرنوشت‌ساز برای انقلاب و ایران اسلامی بود و هرچه انسان عمیق‌تر و دقیق‌تر محاسبه‌گری می‌کند سرنخ‌ها و ریشه‌ها و عوامل نصرت‌های الهی امروز را که برای انقلاب به ثمر نشسته است را می‌بیند که این برکات به دوران طلایی دفاع مقدس برمی‌گردد.سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه

وی افزود: شهدای انقلاب نقش‌آفرینی کردند تا انقلاب اسلامی بماند، ایران سربلند و باعزت بماند و همه مستضعفین و مسلمانانِ تحت ستم راه خود را پیدا کنند و راه ایستادگی، مبارزه و چگونه جنگیدن را بیاموزند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند شعاع بیداری اسلامی به قلب اروپا  و آمریکا رسیده و این مدیون شهدای انقلاب است، اظهار داشت: جنگ برای ما نعمت بود، خیلی‌ها با دید کوتاه و سطحی فقط خسارت‌های و تلفات جنگ را می‌دیدند، اما در جنگ خسارت مادی و اقتصادی و جانی طبیعی است که بر یک کشور و جامعه وارد می‌شود.

سرلشکر جعفری با بیان این سوال که چرا ما از جنگ ۸ ساله به عنوان یک دفاع مقدس نام می‌بریم؟ اضافه کرد: انقلاب اسلامی دستاوردهای عظیم معنوی بالایی دارد و هنوز هم ما از ثمرات این دستاوردها استفاده می‌کنیم اما مهم این است که ما از این دستاوردها به نحو احسن استفاده و تلاش کنیم به آن هدف نهایی برسیم که حفظ دستاورد در این مسیر بسیار سخت است.

وی ظلم‌ستیزی، مقابله با آمریکا و اسرائیل را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: ظلم‌ستیزی و مقابله با همه زورگویان از دستاوردهایی است که باید آن را حفظ کرد، باید جبهه مقاومت را زنده نگه داریم و با ایستادگی و استمرار شعارها مسیر را ادامه دهیم. البته در این بُعد از انقلاب تلاش‌های خوبی صورت گرفته و نتایج ارزشمندی نیز گرفته‌ایم.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش به ناتوانی بنی‌صدر در اداره جنگ و فرار وی از ایران اشاره و خاطرنشان کرد: بنی‌صدر اعتقاد جدی به توان بالقوه مردم نداشت و تنها به توان نظامی معتقد بود، او می‌گفت با عراقی‌ها نمی‌شود جنگ کرد و باید مذاکره کنیم اما امام پاسخ قاطعی به او داد و بنی‌صدر دست از پا درازتر برگشت. او هیچ اراده‌ای برای بیرون کردن دشمن نداشت.

سرلشکر جعفری گفت: پس از عزل بنی‌صدر از فرماندهی کل قوا و رفتن او وحدت بین ارتش و سپاه در جبهه‌ها ایجاد شد و این شهید کاظمی‌ها، شهید خرازی‌ها و باکری‌ها بودند که جان خود را در کف دست گذاشتند و حماسه بزرگ را آفریدند و با انجام عملیا‌ت‌های بزرگ در اولین قدم خرمشهر را آزاد کردند و این عملیات‌ها در دوران ترحیم نظامی و اقتصادی صورت گرفت.

سرلشکر جعفری با بیان این مطلب که صدام در اوایل جنگ شکست‌های سنگینی را از رزمندگان اسلام خورد و مجبور به عقب‌نشینی شد، گفت: صدام بارها گفت که اجازه بدهید من عقب‌نشینی کنم، به من فرصت بدهید اما امام قبول نکرد و برای اینکه عقب‌نشینی صدام منجر به آبروریزی نشود ادعا کردند که چون اسرائیل به جنوب لبنان حمله کرده است می‌رویم با آنها بجنگیم.

وی تصریح کرد: این توان برگرفته از نیروی اسلام بود که موجب شد پیروزی‌های مختلفی در جنگ کسب کنیم و با عجین شدن نگاه دینی – اسلامی و الهی سرنوشت بزرگی برای انقلاب رقم خورد.

فرمانده کل سپاه با برشمردن دلایل ۸ ساله شدن جنگ ایران و عراق، گفت: خیلی‌ها می‌گویند که چرا حضرت امام (ره) بعد از آزادی خرمشهر جنگ را ادامه داد، این موضوع چند دلیل داشت که یک دلیل بسیار مهم آن این بود که امام اعتمادی به حرف صدام نداشت و می‌دانست که صدام دروغ می‌گوید.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: ما مطمئن شده بودیم که ممکن است پس از اتمام جنگ صدام مجددا به ایران لشکرکشی کند و این حیله او پس از یک ماه از پایان جنگ ۸ ساله مشخص شد. به هر حال آن موقع امنیت امروز مرزهایمان را نداشتیم و این احتمال وجود داشت که عراقی‌ها مجددا لشکرکشی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مگر می‌شود به یک ملت بزرگ مثل ایران و جمهوری اسلامی حمله شود و بعد بگویند تمام! ما اشتباه کردیم و رفتیم! کجا رفتید؟ وقتی به یک نیروی قدرتمندی زور گفته می‌شود آن نیرو می‌ایستد و جواب زور را می‌دهد. صدام هم باید جواب حمله خود را می‌گرفت و امام دنبال این بودند که متجاوز به دنیا معرفی شود و دنیا صدام را به عنوان متجاوز بشناسد و جمهوری اسلامی حقانیت خود را ثابت کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اگر امروز می‌بینیم که این همه برکات معنوی و دستاوردهای عظیم معنوی انقلاب در دنیا نمایش داده می‌شود زمینه آن ایستادگی در دوران دفاع مقدس است، گفت: حفظ این خط، راه و ایستادگی در همه زمینه‌ها و در مقاطع مختلف از جمله مباحث هسته‌ای و یا مسائل مربوط به فلسطین مهم است و باید برای آن تلاش شود.

سرلشکر جعفری با بیان این سوال که مگر می‌شود اسلام در یک کشور مثل جمهوری اسلامی ایران در حاکمیت باشد و آن وقت زورگویان عالم به یک جامعه مسلمان دیگر زور بگویند؟ گفت: این به اساس و اصل سیاسی اسلام و فقه شیعی ما نمی‌خورد. امروز انقلاب در بُعد ظلم‌ستیزی بسیار موفق عمل کرده و انشاءالله در ابعاد دیگر هم مانند این بعد انقلاب عمل کنیم. البته ابعاد دیگر موانع زیادی دارد و زمان خواهد برد.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران عزت، سربلندی و محبوبیت بی‌نظیری در بین همه آزادگان دنیا دارد، تاکید کرد: باید در ابعاد دیگر انقلاب مانند بُعد ظلم‌ستیزی، ایستادگی و عمل کنیم و در این بُعد نیز نگاهمان به فرامین مقام معظم رهبری باشد که دلسوزانه دغدغه پیشبرد اهداف انقلاب را دارند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش به اوضاع سوریه و دسیسه‌های استبکبار برای این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در سوریه همه دیدند که استکبار چه کرد، فقط مانده بود لشکرکشی کرده و نظام بشار اسد را ساقط کنند اما درک و فهم انقلابی مردم سوریه مانع این کار شد و این درک و فهم انقلابی مدیون حرکت ظلم‌ستیزی انقلاب اسلامی است که شهدای ما آن را رقم زدند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه همه شهدای ما بدون استثناء ایمانی راسخ دارند، گفت: ممکن است حرف حقی را بشنویم و از آن دفاع کنیم اما در این بین امکان دارد برخی سیاسیون ملاحظه‌کاری و تردید کنند که چگونه حرف بزنند تا مردم خوششان بیاید ولی شهدا و مومنین اینگونه نبودند و ما نیز باید همین راه را ادامه دهیم.

وی گفت: مومنین واقعی هیچگاه به دستورات الهی پشت نمی‌کنند و سستی در این راه ندارند و بی‌توجهی نکردن و پشت نکردن به دستورات الهی از عمده‌ ویژگی‌های مومنین است. یکسری از شهدای خاص نیز داریم که شهدای کربلا از اینگونه افراد بودند. شهید کاظمی  نقش شهدای کربلا را داشت، علمدار بود، فرمانده لشکری بود که وقتی در قرارگاه به او ماموریت می‌دادیم خیالمان راحت می‌شد که موفق می‌شود. با درایت، زیرکی، هوشیاری و شجاعت بالایی که داشت مانع آن می‌شد که عراقی‌ها موفقیتی کسب کنند و هیچ لشکر عراقی در برابر او دوام نمی‌آورد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: نقش شهید کاظمی در عملیات‌های دفاع مقدس بسیار تعیین کننده بود و ما باید از این شهیدان درس بگیریم و دنبال آنان برویم. عزت اسلامی به توانمندی اقتصادی و مسائل دیگر نیست بلکه به روحیه انقلابی و حفظ این روحیه است.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان این مطلب که جهاد تنها جنگ مسلحانه با دشمنان خارجی نیست، تاکید کرد: جهاد در راه خدا در عرصه‌های اجتماعی نیز امکانپذیر است، انقلاب ما در این بعد عقب‌تر از بُعد ظلم‌ستیزی است که باید با تلاش و کوشش مضاعف به این هدف انقلاب نیز دست یابیم و این برعهده هنرمندان، سیاسیون، فرهنگیان و همه آنهایی است که می‌توانند در جامعه نقش داشته باشند و این تکلیفی بر دوش آنهاست.

وی در پایان با بیان اینکه خدا منتظر است که ببیند ما چه خواهیم کرد و این انقلاب پس از ۱۴۰۰ سال به دست ما رسیده است، گفت: دیدید که عده‌ای در سال ۸۸ نظام را زیر سؤال بردند و سپس اسمش را هم حق‌محوری و حق‌طلبی گذاشتند. انشاءالله خداوند به ما در پیشبرد اهداف انقلاب یاری کند و جوانان ایرانی نیز با الگو گرفتن از راه شهدا مسیر را هموار‌تر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب