مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

افزایش 70 درصدی صادرات خوزستان به عراق

به گزارش واخد خبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون: به نقل از ایرنا،عبدالحسن مقتدایی’ شامگاه شنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر هیات استانداری خوزستان به بصره عراق، اظهار کرد: در 9 ماهه امسال بالغ بر 900 میلیون دلار صادرات غیر نفتی از مرزهای این استان مرزی به عراق انجام شده است.

افزایش 70 درصدی صادرات خوزستان به عراق

وی با اشاره به تفاهمنامه ایران و عراق برای همکاری در همه بخش ها بیان داشت: تمامی دستگاه ها برای اجرای مفاد تفاهمنامه و ایجاد ارتباط هر چه بیشتر با کشور عراق باید تلاش کنند.

مقتدایی افزود: یکی از اهداف مهم ایجاد ارتباط با عراق فعال کردن بخش خصوصی است واین اطمینان به بخش خصوصی داده می شود که چه در استان خوزستان و چه در کشور عراق مورد حمایت قرار می گیرند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید از پروژه های اقتصادی نهایت استفاده را کرد افزود: آبزی پروری از جمله طرح های اقتصادی بسیار پررونق استان است که باید تا زمان بهره وری شرایط لازم برای به دست آوردن بازار عراق در جهت عرضه محصولات آبزی فراهم شود.

همچنین در ادامه جلسه مشاور استانداردرامورتوسعه رابطه با عراق اظهار داشت: برابر تفاهمنامه ای که بین خوزستان و عراق منعقد شده است باید کشور عراق و استان خوزستان دو نماینده معرفی کنند که استان در نامه ای به بصره عراق نماینده خود را معرفی کرده است .

‘ علیرضا شیخ رباط ‘ افزود: پیگیری های موردی بین خوزستان و عراق مثل راه اندازی بازارچه مرزی در دست پیگیری است و تمهیدات لازم برای راه اندازی نمایشگاه در عراق و تهیه زمین نمایشگاه نیز انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب