مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

ظریف:باید به مقدسات احترام گذاشته شود

به گزارش واحد خبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،به نقل از خبرگزاری رویترز، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش از دیدار دو جانبه‌اش با جان کری در ژنو در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار کرد: دیدار قریب‌الوقوع با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا از آن جهت مهم است که ببینیم می‌توانیم در حل اختلافات در مذاکرات هسته‌ای به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنیم؟
محمد جواد ظریف
وزیر امور خارجه ایران هم‌چنین در پاسخ به این سوال که آیا این نشست می‌تواند کلیدی برای تعیین جزییات بیش‌تر در مذاکرات هفته آینده میان ایران و گروه 1+5 ‌باشد؟ گفت:‌ من فکر می‌کنم این دیدار مهم است و از نظر من نشان‌دهنده آمادگی هر دوطرف برای حرکت به سمت جلو و تسریع در این روند است.

بر اساس این گزارش ایران و گروه 1+5‌ قرار است دور بعدی مذاکرات هسته‌ای خود را 18 ژانویه در ژنو برگزار کنند. پیش از آن نیز هیأت‌های مذاکره کننده ایران و آمریکا دیدارهای دوجانبه با یکدیگر خواهند داشت.

ظریف در ادامه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا نسبت به حصول توافق تا اول ژوییه سال 2015 امیدوار است یا نه؟ تصریح کرد: این دلیلی است که ما این‌جا هستیم و خواهیم دید چه می‌شود.

او افزود: من فکر می‌کنم اگر ما وارد مذاکرات جدی و رایزنی‌های واقعی درباره اختلافات‌مان می‌شدیم جهانی به مراتب امن‌تر و معقول‌تر داشتیم. در این صورت می‌دیدیم آن‌چه ما را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که ما را از هم جدا می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا که به همراه وندی شرمن یکی از معاونانش به ژنو سفر کرده است به سوالات خبرنگاران پاسخی نداد اما پیش از دیدار با ظریف با استفان دمیتسورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرد.

وزیر امور خارجه ایران علاوه بر این در واکنش به چاپ کاریکاتوری جدید از پیامبر اسلام (ص) روی جلد نشریه شارلی ابدو که چند روز گذشته از سوی تروریست‌ها هدف حمله قرار گرفت بیان کرد: ما بر این باوریم که مقدسات باید مورد احترام قرار گیرند. چون احترام به مقدسات داشتن روابط احترام‌آمیز را راحت‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: درصورتی که یاد نگیریم به یکدیگر احترام بگذاریم زندگی کردن در جهانی که پر از دیدگاه‌های متفاوت، فرهنگ‌ها و تمدن‌های متفاوت ‌است بسیار سخت خواهد بود. اگر دست به بی‌احترامی به ارزش‌ها و مقدسات یکدیگر بزنیم قادر نخواهیم بود وارد یک گفت‌وگوی جدی شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب