مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

اهانت به مقدسات اسلام جریانی مهندسی شده از سوی صهیونیست ها است

به گزارش واحد خبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، به نقل ازسپاه نیوز؛ سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، در آیین اختتامیه دهمین دوره انتخاب کتاب سال سپاه که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد با بیان اینکه آنچه باقی می‌ماند آثار مکتوب است گفت: تولید فرهنگی کتاب و قلم یکی از مولفه‌های فرهنگ، فرهنگ سازی و حفظ هویت ملتها و کشورها است.
سردار سرلشکر سید یحیی صفوی
وی افزود: در حقیقت فرهنگ زیربنای تمامی فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی یک ملت محسوب می شود و فرهنگ هر جامعه مهمترین معیار سنجش و داوری درباره آن جامعه و میزان رشد و تکامل یک جامعه در مسیر کمال است.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: هر کسی با آنچه می اندیشد فکر و زندگی کرده و خواسته هایش را تامین می کند؛ شهر و کشور، تمدن وآینده را می سازد از این رو ما و باید در حوزه فرهنگ به طور جدی به دنبال تولید ایده و نظریه باشیم.

وی افزود: همانگونه که هشت سال دفاع مقدس فرهنگی به عنوان فرهنگ دفاع مقدس تولید کرد، هم اکنون نیز پاسداران قدیمی این امکان را دارند که در قالب تولیدات فرهنگی به طور جهادی حضور یابند و دفاع مقدس را با زبان شعر وخاطره بیان کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه فرهنگ در طول زمان ممکن است دچار تغییر و دست خوش صدمات جدی شود گفت: امروز تبلیغ ذائقه فرهنگی غربی در قشر جوان ما منشا بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی، همچون طلاق ها و ناپایداری زندگی‌ها است.

وی از جنگ نرم به عنوان عامل تغییر در اندیشه ها و باورها یاد کرد و گفت: تغییر در فرهنگ و اندیشه منجر به تغییر در رفتار شده و تغییر در رفتار تغییر در آرا و انتخابات و روش زندگی، نوع پوشش و نوع فضاست و تغییرات فرهنگی، تغییرات اجتماعی را به دنبال می آورد.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به اینکه مدیریت جامعه اگر اهل مطالعه باشند می توانیم فرهنگ اسلامی را حفظ کنیم و به فضل الهی یک جامعه اسلامی و تمدن اسلامی داشته باشیم تصریح کرد: به فضل الهی قرن حاضر قرن بیداری اسلامی و وحدت اسلامی است، زمینه های تشکیل امت واحد اسلامی به چشم می خورد و بازگشت مسلمانها برای احیای هویت اسلامی، به دست اوردن آزادی و استقلال خودشان و سرنگون کردن حکام مستبد و رژیم های پادشاهی و رژیم های وابسته به بیگانه اغاز شده است.

وی تاکید کرد: پیروزی های انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و فداکاری ملت بزرگ ما در طول 35 سال گذشته به خصوص در 8 سال دفاع مقدس است در حقیقت سرآغاز این انفجار نور، اسلام ، قرآن و انفجاری بود که امام بزرگوارمان با انقلاب اسلامی شعله آن را بر افروخت.

وی خاطر نشان کرد: شعله نورانیت و بیداری و شعله فهم و معارف اسلامی به اقصی نقاط جهان سرایت کرده است و قدرت جدید جهان اسلام در حال شکل گیری است و با قاطعیت می توان گفت قرن 15 هجری و قرن21 قرن تشکیل قطب بزرگ قدرت جهان اسلام خواهد بود و به همین خاطر است که یک مجله وابسته‌ایی در فرانسه این اهانت های بی شرمانه را به اسلام می کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در خصوص اهانتی که اخیراً توسط یک رسانه‌ غربی به ساحت پیامبر عظیم‌الشان اسلام صورت گرفت نیز گفت: اهانت به مقدسات اسلام، جریان مهندسی‌شده‌ی صهیونیستی و غربی است و این‌را می‌توان در کمک بلاعوض دولت فرانسه و حضور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فرانسه دید.

سرلشکر صفوی ادامه داد: دولت فرانسه که خود را از طلایه‌داران فرهنگی در غرب می‌داند اکنون به این نتیجه رسیده که فرهنگ لیبرال‌دموکراسی شکست خورده، زیرا این فرهنگ برای بشریت چیزی جز تخریب ارزش‌های انسانی و جامعه در بر نداشته است.

وی اضافه کرد: در مقابل فرهنگ لیبرال‌دموکراسی، فرهنگ اسلامی قرار دارد که در کشورهای مختلف اروپایی در حال نفوذ و تاثیرگذاری است؛ به نحوی که اسلام و مسلمانان در اروپا و آمریکا رو به رشد هستند و حتی خیلی از مسیحیان به اسلام گرویده‌اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به فعالیت های پژوهشی و تالیفی خود گفت: علاوه بر کتاب “عاقبت به خیری” که با اهتمام و همراهی حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد عابدی نوشته ام، تاکنون شش عنوان کتاب دیگر در حوزه جغرافیای نظامی ایران و هشت عنوان کتاب هم درباره جهان اسلام به رشته تحریر در آورده ام که امسال منتشر شده‌اند.

سرلشکر صفوی در پایان خاطر نشان کرد: موسسه‌ای به نام “آینده‌پژوهی در جهان اسلام” را با حقوق پاسداری اداره می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب