مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

محدودیتی برای جذب نیرو درآموزش وپرورش وجود ندارد

به گزارش واحد خبری ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، به نقل از ایرنا، ‘محمد باقر نوبخت’ روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی شوراهای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منع قانونی برای جذب نیرو درهیچ دستگاهی نداریم اظهار داشت: براساس بند (ج ) ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه استخدام داده شده است اما مراحلی دارد.
محمد باقر نوبخت
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش این مساله را مطرح کرده است که در شرایط برابر اولویت استخدام با فرزندان فرهنگیان باشد که دولت با این مورد موافقت کرده است .

وی ادامه داد: آموزش و پرورش درصورت تامین منابع مالی هر زمانی که اراده کند می تواند نسبت به استخدام و جذب نیرو به صورت دایمی، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان از 19 میلیون نفر به 13 میلیون نفر کاهش یافته اما تعداد فرهنگیان همچنان یک میلیون نفر است وباید قبول کنیم که وزارت آموزش وپرورش باید صرفا به میزان نیاز خود نیرو جذب کند.

نوبخت یاد آور شد: اکنون آموزش و پرورش با 50 هزار نیروی مازاد مواجه است اما پراکندگی وعدم توزیع مناسب نیرو باعث شده در برخی از مناطق کمبود و در مناطقی دیگر از کشور افزایش نیرو داشته باشیم .

سخنگوی دولت افزود: سعی ما این است که اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم از این رو در بودجه 1394 بیش از 1000 میلیارد تومان برای اشتغال جوانان وفارغ التحصیلان در نظر گرفته شده است.

نوبخت اضافه کرد: بدنه بزرگ دولت بخش قابل توجهی از بودجه خود راصرف حقوق ودستمزد کارکنان می کند لذا لازم است این بدنه چابک ترشود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش وپرورش برای نیروهایی که قرار است ازطریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند چه افرادی که تحصیلات عالی دارند و چه افرادی که بعدا وارد این دانشگاه می شوند دوره های آموزش برگزار خواهد کرد و کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند همچنان تعهد خدمت خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب