مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

تظاهرات یمنی ها در میان آتش جنگنده های سعودی

به گزارش واحد خبری ستاد نمازجمعه کارون،تظاهرات کنندگان که به دعوت کمیته عالی انقلاب مردمی یمن به خیابان ها آمده بودند در شعارهایشان اتحاد مردم بر ضد دشمنان داخلی و خارجی یمن را خواستار شدند.تظاهرات یمنی ها در میان آتش جنگنده های سعودی
مردم یمن همچنین در بیانیه ای هر گونه مشروعیت بخشی به تجاوز نظامی به کشورشان در مجامع بین المللی را محکوم کردند.
این حال گزارش ها از هلاکت چهار نظامی سعودی در مناطق مرزی حکایت دارد . ائتلاف تحت رهبری عربستان علیه یمن از کشته شدن چهار نظامی سعودی به دست نیروهای جنبش مردمی انصارالله در مناطق مرزی خبر داد . این نظامیان سعودی در حملات انصار الله در مناطق مرزی جیزان و نجران به هلاکت رسیدند .

در هفتاد و سومین روز تجاوز نظامی عربستان به یمن بمباران شهرها، منازل و زیر ساخت‌ها ادامه دارد. هواپیماهای عربستان دیروز صنعا پایتخت یمن و استان های حجه، ذمار،  شبوه، تعزو عدن را بمباران کردند. در بمباران بیمارستان مرکزی شهر ذمار دهها نفر شهید و زخمی شدند.
منابع محلی و شاهدان همچنین از درگیری های شدید بین گروه انصار الله و نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در استان تعز خبر می دهند.

در خبری دیگر، اسماعیل ولد شیخ احمد، نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن و حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران تلفنی آخرین تحولات یمن را بررسی کردند. حسین امیرعبداللهیان با انتقاد شدید از تداوم حملات سعودی به مردم یمن، بر ضرورت توقف فوری حملات نظامی و تحقق گفتگوی یمنی یمنی تاکید کرد.  نماینده دبیرکل سازمان ملل هم  به موفقیت راهکار سیاسی در یمن ابراز خوش‌بینی کرد و گفت: قرار است گفت وگوهای گروه های یمنی 24 خرداد در ژنو برگزار شود.
برخی گزارش ها هم حکایت از این دارد که دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله  دیروز شرکت در مذاکرات صلح تحت نظارت سازمان ملل متحد  که قرار است 14 ژوئن ( 24 خرداد ) در ژنو برگزار شود را پذیرفتند.

 

Updated: خرداد 16, 1394 — 7:03 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب