مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

دبه آمریکایی ها در تقسیم تحریم ها به دو بخش اعلامی و اجرایی/ غرب باید تصمیم نهایی خود را بگیرد

به گزارش واحد خبری ستاد نماز جمعه کارون به نقل از کارون نیوز،آیت الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری پیرامون مذاکرات هسته ای اظهار داشت :در مساله هسته ای ، ایران به دنبال یک توافق عادلانه می باشد و خواسته ملت بر پایه خطوط قرمز تعیین شده توسط مقام معظم رهبری است.

آیت الله کعبی افزود : خطوط قرمزی که رهبری برای مذاکرات تعیین کرده اند عبارتند از اعتراف طرف مذاکره کننده به حق غنی سازی و برخورداری ایران از فناوری صلح آمیز هسته ای ،رفع کامل تحریم ها همزمان با اعلام توافق و ممنوعیت بازدید از مراکز نظامی .

آیت الله عباس کعبی

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به درخواست های طرف مقابل در مذاکرات اظهار کرد : آمریکا و ۱+۵ به دنبال راستی آزمایی و اطمینان از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران هستند و ما هم در بحث کاهش تعداد سانتریفیوژها،کاهش غلظت غنی سازی و راکتور آب سنگین اراک همراهی های خوبی انجام داده ایم تا توافق عادلانه و منصفانه انجام شود.

آیت الله کعبی تصریح کرد :همه چیز برای این توافق فراهم بود ولی متاسفانه همانگونه که پیش بینی می شد پس از تماس جان کری با اوباما آمریکایی ها توافقات انجام شده در لوزان را که پذیرفته بودند نقض کردند و در واقع دبه در آوردند و حسن نیت نشان ندادند.

وی در تشریح دبه آمریکایی ها در مذاکرات عنوان کرد : در بحث تحریم ها قصد داشتند تحریم ها را به دو بخش اعلامی و اجرایی تقسیم کنند، به این صورت که همزمان با اعلام توافق رفع تحریم ها هم اعلام شود اما اجرا را وارد یک پروسه طولانی مدت کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد :امروز افکار عمومی جهان  آمریکا و کشورهای مستکبر طرف مذاکره با ایران را مسئول شکست احتمالی مذاکرات می دانند و نظام،رهبری و ملت ایران حجت را بر افکار عمومی جهان تمام کرده اند.

آیت الله کعبی با اشاره به نتایج احتمالی مذاکرات هسته ای گفت:مذاکرات هسته ای آخر خط ملت ایران نیست ،توافق بشود یا نشود ملت ایران با حمایت رهبری راه پیشرفت و شکوفایی اقتصادی را بر پایه توان داخلی و اقتصاد مقاومتی طی خواهد کرد.

وی افزود :آمریکایی ها یک ماراتن فرسایشی را با ملت ایران آغاز کرده اند اما ملتی که تجربه ۸ سال دفاع مقدس را دارد و ۳۶سال توسط آمریکایی ها محاصره شده است از این عربده کشی ها نمی ترسد ، آمریکا ضعیف تر از آن است که بتواند ملت ایران را تهدید کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت : آمریکایی ها به این توافق هسته ای محتاج تر هستند و ایران تصمیم خود را گرفته است و اکنون این آمریکایی ها هستند که باید تصمیم نهایی خود را بگیرد.

Updated: تیر 21, 1394 — 6:22 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب