مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

گردهمایی بزرگ منادیان توحید در اهواز برگزار شد

به گزارش ستاد نماز جنعه کارون،گردهمایی بزرگ منادیان توحید، با حضور آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و عبدالحسن مقتدایی استاندار، ائمه جمعه استان، فرمانداران و جمعی از اعضای ستاد ائمه جمعه ‌شهرستان ها صبح دوشنبه 94/5/5در مجتمع فرهنگی فجر واقع در ملی‌راه اهواز برگزار شد

این مراسم نخست با قرائتی چند از کلام الله مجید آغاز، پس از آن سرود جمهوری اسلامی ایران پخش شد که حاضران در سالن به نشانه احترام قیام کردند در آخر فایل تصویری از تاریخچه تشکیل ستاد اقامه نمازجمعه و شورای سیاستگزاری ائمه جمعه پخش شد.

 

بنابراین گزارش، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، با تأکید براین که نماز جمعه فریضه ای عبادی و سیاسی و جنبه حکومتی دارد، بیان داشت: در دوران حکومت طاغوت تکلیفی در این خصوص وجود ندارد اما در دوران نظام اسلامی برپا کردن نمازجمعه بجا و مورد است.

 

وی یادآور شد: امام خمینی(ره)، با صدور حکمی آیت الله طالقانی را به عنوان نخستین امام جمعه منصوب کردند؛ پنجم مردادماه فرصت مناسب برای مرور تاریخ و قدردانی از خدمات بزرگان است.

 

امام جمعه اهواز با اشاره به آیه قرآنی «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِی لِلصَّلَاةِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ» افزود: حکمی که شورای سیاستگزاری ائمه جمعه برای امام جمعه صادر می کنند در حقیقت رهبرمعظم انقلاب آن را انتصاب کرده اند.

 

در ادامه گزارش، عبدالحسن مقتدایی، استاندار خوزستان، با اشاره به این که در نمازجمعه باید تنها باید به تقوا توصیه کرد، اظهار داشت: نمازجمعه منشأ افتخار آفرینی است که باید برای نسل های بعد تبیین شود؛ سنگر نمازجمعه تنها جنبه ارشاد و مرور وقایع هفته پیش از نمازجمعه نیست.

 

وی با تأکید براین که دشمنان ضد انقلاب از کانون نماز جمعه وحشت دارد، عنوان کرد: ترور شخصیت های بارز در دوران انقلاب به بیانگر این مسأله است؛ جایگاه خطیب نمازجمعه باتوجه به تهاجم هایی که به این سنگر خواهند شد، مشخص می شوند.

 

استاندار خوزستان با اشاره به این که خطیب نماز جمعه دارای دو شخصیت حقیقی و حقوقی است، بیان داشت: در شخصیت حقوقی، ائمه جمعه باید همه شرایط احراز جایگاه امام جمعه را باید داشته باشد؛ شخصیتی با بار علمی بالا و تقوایی است.

 

براساس این گزارش، حجت الاسلام محمود محمدزاده، مسؤول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خوزستان، با اشاره به این که 30 نماز جمعه در سطح مساجد، هشت مورد در مصلی و یک نماز جمعه نیز در امامزاده در خوزستان اقامه می شود، ابراز داشت: اکنون 16 نقطه در خوزستان استعداد برپایی نماز جمعه را دارند و امیدواریم با همت مسؤولان خوزستان، سال آینده شاهد انتصاب امامان جمعه این مناطق باشیم.

 

وی ابراز داشت: اکنون در کشور 830 مکان برای برپایی نماز جمعه وجود دارد و 30 هزار نفر نیز به عنوان اعضای ستاد نماز جمعه مشغول بکار هستند که 95 درصد این افراد به صورت افتخاری فعالیت می کنند.

 

 

Updated: مرداد 6, 1394 — 6:32 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب