مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

7 اسفند بایدپشت دشمن را لرزاند/دلخوری ها مایه قهر باانتخابات نشود

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون به نقل از ایرنا، آیت الله مکارم شیرازی روز چهارشنبه در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم بیان داشت: یکی از نعمت های بزرگ برای ما، نظام جمهوری اسلامی است که استقلال داریم و در دنیا هم به عنوان دولت نیرومند و مستقل شناخته شده ایم.
وی ابراز داشت: نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی کار مهمی است و شرکت در انتخابات وظیفه شرعی، اجتماعی، اخلاقی و سیاسی است و اگر در آن شرکت کنیم قوت و قدرت ما حفظ می شود.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: کسانی که نظام را قبول ندارند مملکت خود را قبول دارند و اگر می خواهند مملکت آن ها باقی بماند باید توجه به انتخابات داشته باشند.

 

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی

این مرجع تقلید بیان داشت: اگر کسانی هم از برخی نهادها دلخور باشند و دلخوری آن ها شاید به جا باشد در عین حال نباید با انتخابات قهر کنند، حساب ها از هم جداست و اگر کسی به وظیفه اش خوب عمل نکرد ما باید به وظیفه خود خوب عمل کنیم و نمی توانیم گرو کشی کنیم.
وی با بیان این که دموکراسی غربی با دموکراسی اسلامی تفاوت دارد ابراز داشت: در دموکراسی غربی خط قرمزی نیست و یک عده زد و بند کرده افراد را می خرند و شرکت های سرمایه دار به نمایندگان پول می دهند که تبلیغات وسیع و گسترده داشته باشند تا هوای آن ها را داشته باشند و با هم زد و بند دارند این در حالی است که ما در کشور، دموکراسی، حکومت مردمی و انتخابات داریم ولی خط قرمزهای متعدد نیز داریم.
وی ادامه داد: کسی که در انتخابات نام نویسی می کند، باید خود را لایق انجام این برنامه بداند و اگر کسی برای کسب نام و شهرت می رود اولین مخالفت با خط قرمز است و شخص باید لیاقت و آمادگی خود را ببیند.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: مردم باید سراغ افراد شایسته بروند و نباید گفت فلان شخص جزء جناح ماست باید به او رای بدهید و باید آن قدر وجدان اسلامی و اخلاقی داشته باشیم تا فردی انتخاب کنیم که روز قیامت جواب دهیم که فرد مناسبی را انتخاب کرده ایم یا خیر و با توجه به شایستگی به او رای داده باشیم نه روی حساب های دیگر رای دهیم.
وی اظهار داشت: برخی وکلای مجلس ممکن است با برخی ثروتمندان محلی صحبت کنند و برای برخی داوطلبان نباید مانند انتخابات آمریکایی باشد که به فردی گفته شود خرج انتخابات ما را بده و کار شما هر جا گیر کند درستش می کنیم و این انحراف از اصول اسلامی و گناه کبیره بزرگی است.
وی عنوان کرد: در تبلیغات انتخاباتی نه دروغ گفته شود و نه وعده های نادرست و غیر قابل عمل داده شود و واقعیت ها گفته شود، تخریب دیگران نیز حرام است و این که عده ای در فضاهای مجازی شروع به تخریب کرده اند این همان انتخابات آمریکایی است.
این مرجع تقلید بیان داشت: اسراف و تبذیر در مسائل انتخاباتی نباید وجود داشته باشد و کاری نکنیم که انتخابات سرچشمه اختلافات و عداوت ها در آینده شود و زمانی که انتخابات تمام شد نباید کینه ها در سینه ها باقی بماند.
آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: نظام اسلامی باید انتخاباتش اسلامی باشد، اسلامی اندیشیده شود و اسلامی انتخاب شود، هم چنین نباید مردم را مایوس کرد و نه زیاد غلو کرد، بی شک مشکلاتی داریم ولی افتخارات زیادی داریم و به کسانی که در بحران تحریم ها مملکت را حفظ کردند باید ماشاء الله بگوییم.
وی افزود: امنیتی که مملکت ما دارد هیچ کشور منطقه ندارد و لذا هر شخص با هر عقیده ای باید سر صندوق رفته و رای خود را بیندازد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفندماه امسال برگزار می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب