مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

کتاب ادب الهی

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون ،با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که کتابخوانی و علم آموزی را نه تنها یک وظیفه ملی بلکه یک واجب دینی دانستند و اهمیت بسیار بالای ترویج کتاب و کتابخوانی و براساس طرح شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، هر هفته قبل از خطبه های نماز جمعه شهرستان کارون به مدت  5 دقیقه جهت ترغیب نمازگزاران شهرستان  به مطالعه،یک کتاب معرفی می شود و امروز نیر متناسب با فضای ملکوتی ماه مبارک رمضان یک کتاب خوب اخلاقی تربیتی معرفی می کنیم

کتاب ((ادب الهی))مجموعه ای ارزشمند از مباحث اخلاقی و تربیتی آیت الله مجتبی تهرانی است که به همت موسسه پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی در 5 جلد مجزا منتشر شده است .
آن فقیه و عالم ربانی در کتاب((ادب الهی))معارف ناب اسلامی در زمینه تعلیم و تربیت را از عمق منابع دینی زبانی ساده و همه فهم وبا نظم وچارجوبی فوق العاده بیان کرده است ودر ارائه مطالب به گونه ای استادنه دو عرصه نظر و عمل را بایکدیگر همراه کرده است به طوری که راه کارهای عملی ارزنده ای را از میان مسائل عملی در پیشگاه مخاطب قرار داده است.آیت الله مجتبی تهرانی در اولین کتاب از مجموعه ((ادب الهی)) با عنوان ((تادیب نفس)) ابعاد مختلف تربیت فردی و اجتماعی را از دیدگاه اسلام برسی کرده و در جلد دوم ((مبانی فرزند))اختصاص دارد. که آیت الله مجتبی تهرانی با ایجاد یک طبق بندی دقیق وکم نظیر در این موضوع راه را برای درک مسیر صحیح تربیت از دیدگاه اسلام ورشن تر کرده است . درجلد چهارم نیز به مسال(احیاء)را در ابعاد اخلاقی و معرفتی به خوبی بررسی نموده و در جلد پنجم با عنوان ((تربیت مربی)) به مختصاتی که انسان باید برای اثر گذاری بر دیگران داشته باشد پرداخته است.
.

کتاب ((ادب الهی)) حاصل سلسله درسهای اخلاقی و سخنرانی های آیت الله مجتبی تهرانی است .
مباحث تربیتی اسلام را با دید فقیهانه و بیانی روان مورد برسی قرار داده است و ثمره های علمی ارزشمندی را به مخاطب ارائه می دهد .
شما هم اگر میخواهید با بهره گیری از برکات ماه مبارک رمضان ،قدمی موثر در راه تربیت خود و خانواده و جامعه بردارید ،کتاب ((ادب الهی)) پیشنهادی مناسبی است . آن را به دیگران هم توصیه نمایید.

کتاب ((ادب الهی))،اثر آیت الله مجتبی تهرانی، از انتشارات مصابیح الهدی

کتاب ادب الهی تربیت فرزند کتاب ادب الهی مبانی تربیت کتاب ادب الهی کتاب ادب الهی تربیت مربی

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب