مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

کتاب التیام

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،امروز به مناسبت روزجهانی قدس ،برای آشنایی با دشمن دیرین مسلمانان و قدس شریف،یک کتاب خوب معرفی می کنیم. کتاب ((التیام)نوشته رضا مصطفوی روایتی تحلیلی از سرنوشت قومی است که در طول تاریخ حیات خود. اسیر انحرافات مهلکی شدند که آثار آن هنوز هم ادامه داشته و دامن جامعه امروز بشری را نیز گرفته است.((التیام))حکایت قوم یهود و دشمنی های دیرینه آن با خداوند متعال و انسانهای الهی است. قومی که در بیان قرآن کریم سرسخت ترین دشمن مومنان معرفی شده است البته کتاب ((التیام)) یک روایت صرف تاریخی نیست بلکه سعی کرده تا با بررسی روشمند جریانات تاریخی ،یک دشمن شناسی دقیق به مخاطب ارائه دهد.
مصطفوی در کتاب التیام با استفاده از داستان فرزندان حضرت ابراهیم (ع) ،تشکیل و تکامل دو جریان تاریخی یعنی بنی اسماعیل و بنی اسحاق را برای شناخت چرایی انحرافات تاریخی بررسی کرده و از این رهگذر شاخص های بسیار مناسبی را برای تحلیل دوران گذشته و آینده و جلوگیری از گرفتارشدن بشر امروز به انحرافات زمانه ارائه داده است در واقع ((التیام))نوعی فرجام شناسی کاربردی جریانهای تاریخی است که نظر به فرموده پیامبر اعظم (ص)که تاریخ امت خود را بسیار شبیه به تاریخ بنی اسرائیل ترسیم فرمودند. سعی نموده تا با تحلیل عملکرد فرزندان اسحاق (ع)که تاریخ قوم بنی اسرائیل را رقم زدند وفرزندان اسماعیل (ع) که تاریخ اسلام را به دببال آوردند. این مساله مهم را بیان کند که همانطور که قوم بنی اسرائیل علیرم انتظار 400 ساله خود برای ظهور پیامبر و منجی خود> با رفتار نامناسبی که نسبت به او در پیش گرفتند از جایگاه خود نزد خداوند سقوط کردند و مورد لعنت پروردگار قرار گرفتند. امت اسلام نیز باید با عبرت آموزی از تاریخ گذشتگان علاوه بر آماده ساختن شرایط ظهور منجی موعود آخر الزمان . خود را برای جهاد و دشواری های پس از ظهور آن پیشوای الهی آماده می کنندو مانع از تکراردوباره نقاط سیاه تاریخ بشر شوند.
کتاب التیام که حاصل تلاش 6 ساله رضا مصطفوی به عنوان محقق و مشاور تاریخی مذهبی فیلنامه ی سریال موسی (ع) به همت مرحوم فرج الله سلحشور است . می تواند یک جریان شناسی خوب تاریخی برای شناخت شاخصهای موثر در شکل گیری انحرافات تاریخ بشر به شما آید. که با تکیه بر آموزه های قرآنی و تاریخ انبیاء الهی سعی می کند به مخاطب خود،آگاهی و بصیرت تاریخی مناسبی ارائه دهد .
شما هم اگر به دنبال جنین بصیرت و شناختی هستند کتاب ((التیام)) را بخوانید و مطالعه آن را به دوستان خود یز توصیه نمایید.
اگر می خواهید اسم کتاب را یاداشت کنید:
کتاب ((التیام : فرجام شناسی جریانهای تاریخی)) نوشته رضا مصطفوی ، از انتشارات عهد مانا.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب