مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلای کارون برگزارشد

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،مراسم جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور به صورت مرکزی در مصلای نماز جمعه امام علی (ع) شهرستان کارون با حضور حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی برگزار شد.

همایش شیرخوارگان حسینی بیاد شهادت حضرت علی اصغر به همت حوزه بسیج خواهران ،کانون خواهران و ستاد نماز جمعه خواهران شهرستان کارون در مصلی نماز جمعه این شهرسشتان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه محترم شهرستان کارون در این مراسم به حادثه عاشورا اشار کرد گفت : حادثه عاشورا یک نهضت بسیار عظیمی داشت. که توانست بر تاریخ اثر بگذارد و جاوید بماند.نه فقط جاوید بماند بلکه روز به روز بر حرارت و گرمی آن افزوده شود.
وی افزود حرکت اربعینی زوار حسین ابن علی (ع) از نمونه بارز جاودانگی این نهضت است .
امام جمعه کارون عناصر جاودانگی این نهضت  را سه چیز 1- ایمان راسخ 2-  مجاهدت خالصانه 3- سه اقدام انقلابی دانست و راجب هر کدام توضیحاتی دادند و آن را به نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ربط  دادند.

خضیراوی یاد شهید جاوید شهید همدانی را گرامی داشت و افزود: اگر انقلاب ما بخواهد جاوید بماند باید این سه عنصر. عنصر ایمان،جهاد و عنصر اقدام انقلابی  را در درون خود نگه دارد و روز به روز بر آن بیفزاید که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارد.

مادران کودکان شیرخوار در این مراسم معنوی  درحالی که نوزادان خود را بر روی دستانشان گرفته بودند، در غم و اندوه حضرت «علی اصغر(ع)» اشک ماتم ریختند و به سوگواری و عزاداری پرداختند.این همایش با اجرای تئاتر و مدیحه سرایی به پایان رسید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب