مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

کتاب بشقاب های سفره پشت بام مان

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، ستاد نماز جمعه شهرستان کارون هر هفته قبل از خطبه های نماز جمعه معرفی یک کتاب خوب به نماز گزارن معرفی می کند ، این هفته نیز به معرفی کتاب  کتاب بشقابهای سفره پشت بام مان نوشته حجت الاسلام  محسن عباسی ولدی،از انتشارات جامعه الزهرا(س). می پردازد.

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت مساله مطالعه و کتاب خوانی فرمودند ((یک مسئله در همین سبک و زندگی و عادت و روشهای خوب زندگی ،.. کتاب خوانی است ،کتاب خواندن خیلی مهم است، کتاب خوب را هم معرفی کنید))
لذا امروز یک کتاب خوب در زمینه خانواده،سبک زندگی و رسانه معرفی می کنیم.

کتاب بشقابهای سفره پشت بام مان

قدیم ترها یادمان هست گاهی مهمانی ها روی پشت بام خانه ها برپا می شد. و به جای بشقاب های یک نفره،طبقی در مقابل چند نفر می گذاشتند و با مهر و محبت ،دسته جمعی غذا می خوردند. آن روز، بزرگ تر ها به ما کوچکتر ها می گفتند ((رزق ما از آسمان می آید )) امروز هم پشت بام خانه هامان سفره شده و یک بشقاب برای همه می گذارند.
اما حالا دیگر کسی در پشت بام غذا نمی خورد با این حال باز هم غذاها یمان از آسمان می آید ،اما از راه بشقاب به خانه مان سرازیر می شود. همه باهم می نشینند وبا حرص و ولع ،غذای این بشقاب را می خورند! غذا خوردن مان چیزی طول نمی کشید اما چرا غذاهای این بشقاب ،تمامی ندارد؟صبح تاشب،شب تا صبح! پس کی سیر می شویم؟
ماهواره ،وسیله است که به واسطه آن بنیان بسیاری از خانواده ها زیر و رو شده و زمینه ساز فروپاشی نظام خانه و خانوداده شده است. ابزاری که برخی آن را به سربازان پیاده نظام جنگ نرم تشبیه می کنند که تا قلب خانه ها نفوذ کرده است ،یعنی دشمن با استفاده از این ابزار ،نیروی پیاده نظامی خود را روی پشت بام های خانه های ما پیاده کرده است.
حجت الاسلام محسن عباسی ولدی،در کتاب بشقابهای سفره پشت بام مان ،با توجه به مسائل روز جامعه،موضوعات مورد نیاز خانواده درباره این رسانه عصر ما را با زبانی ساده و روان بیان می کند.کتاب بشقابهای سفره پشت بام مان،با اشاره به تهدید های این ابزار تهاجم فرهنگی برای خانواده ها ،سعی کرده با سوالات رایج مخاطبان پر و پا قرص این رسانه و توجیهات طرفداران سرسخت آن هم پاسخ بدهد. آقای عباسی در ((بشقابهای سفره پشت بام مان)) با آوردن شاهد مثال هایی نشان می دهد که استفاده از ماهواره و رسانه های غربی بیش از آنکه استفاده علمی و فرهنگی داشته باشد ،موجب دور شدن از معنویت،بی غیرت شدن تدریجی مردم،ترویج فرهنگ بیگانه،گسترش لذت گرایی و فراهم کردن زمینه های گناه و مفاسد اجتماعی در این جامعه ایران شده و موجبات انحطاط فرهنگی و همچنین نا امنی سیاسی را فراهم می آورد.
خواندن ((بشقابهای سفره پشت بام مان)) از این جهت نیز اهمیت دارد که مخاطب پس از مطالعه آن متوجه می شود که فرقی نمی کند بی سواد یا باسودا باشیم بلکه نحوه برنامه ریزی و هدف گیری ماهواره به گونه ای است که تمام مخاطبین را گرفتار و زمین گیر می کند و اجازه نمی دهد هیچکس از خطرات آن درامان باشد.

((بشقاب های سفره پشت بام مان)) یکی از پرفروش ترین کتابهایی است که در این زمینه منتشر شده ،و میزان استقبال مخاطبان از آن حاکی از اهمیت موضوع این کتاب و نشان می دهد هنوز مسائل زیادی در این زمینه وجود دارد که مخاطبان از هر دسته و طیفی باید نسبت به آن آگاهی پیدا کنند.
اگر می خواهید این کتاب را مطالعه کنید مشخصات آن را یاداشت کنید:
بشقاب های سفره پشت بام مان نوشته حجت الاسلام  محسن عباسی ولدی،از انتشارات جامعه الزهرا(س).

 

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب