مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

امام جمعه کارون:ماهیت استکبارظلم،زورگوی،کشتار ،توطئه و حیله است

به گزارش ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته بعداز حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به رعایت تقوا گفت: ذکر ابا عبدالله الحسین (ع) در این روزها در همه جا هست و این از عنایت های خداوند متعال است . ذکر امام حسین (ع) در بسیاری از روایات  آمده است و خود زیارت امام حسین (ع) فضیلت های فراوانی دارد
اینشان به تشریح فضیلت های زیارت ابا عبدالله (ع) پرداخت.
امام جمعه کارون در ادامه به مناسبت های هفته پیش رو اشار کرد و گفت: مناسبت های زیادی در هفته پیش رو داریم از جمله آنها به روایتی شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت رقیه(س) را در هفته پیش رو داریم این مناسبت ها را تسلیت عرض می کنم
ایشان به شهادت عمار یاسر از صحابه پیامبر نیز اشار کرد و افزود:عمار یاسر از صحابه بزرگ پیامبر اکرم (ص)  و از سابقین در پذیرش اسلام است پدر و مادر او اولین شهدای اسلام هستند . رسول خدا بارها در مورد ایشان فرمودند: براستی که شما را گروه ستمگر خواهند کشت و شما از اهل بهشت هستید.
و این نشان جایگاه عمار است وقتی که عمار در جنگ صفین شهید شد بسیاری از یاران معاویه که حدیث پیامبر را شنیده بودند در رابطه با عمار که عمار میزان حق است و هر جا که عمار باشد آنجا حق است به صف پیروان امام علی (ع) پیوستند .
خضیراوی ادامه داد :لذا عمار شد معیار ،عمار شد میزان ،عمار نشانه حقانیت امیر مومنان حضرت علی ابن ابی طالب(ع) در جنگ صفین بود.نشانه حقانیت امیرالمومنین (ع) در همه دوران بود برای اینکه عمار در همه دوران با امیر المومنین(ع) بود حتی در جنگ های صدر اسلام بعد از رسول اکرم (ص)  که شرکت می کرد به اذن امیر المومنین علی ابن ابی طالب  (ع) شرکت می کرد. در مجموع عمار نشانه حقانیت علی ابن ابی طالب است .
خضیراوی تاکید کرد: حقیقتا آدم وقتی شهدای ما را انسان نگاه کند که چه کسانی دارند شهید می شوند و چه کسانی شهید شدند به حقانیت این نظام پی می برد، شهادت بزرگانی چون شهید بهشتی،شهید چمران،شهید صیاد شیرازی،شهید همدانی،شهید تقوی فر و…. نشانه حقانیت ماست ؛اینها عمارهای زمان ما هستند.اینها نشانه های حقانیت ما هستند . عمار نشانه حقانیت امیر المومنین علی ابن ابی طالب  (ع) و این عمارهای زمان نشانه حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است . شهید شوشتری در سیستان وبلوچستان وشهید تقوی فر در دفاع از عتبات عالیات ،شهید همدانی در دفاع از حرم زینب کبرا(س) این انسان های مخلص و متدین که یک عمر را در جهاد گذراند اینها هر کدام نشانه حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما و حقانیت ماست ، خود امام (ره) و خود رهبر معظم انقلاب ما و خود مراجع ما نشانه حقانیت نظام ما هستند. این راه  خیلی روشن است   راهی است که نورانیت آن خیلی روشن است و لذا امام (ره) فرمود که نظام مقدس جمهوری اسلامی شعبه ای از شعاع نظام مقدس رسول اکرم (ص) در مدینه ،در صدر اسلام است .اینها عمار های زمان ما هستند یادمان نرود . بدا به حال کسانی که حقانیت راه را نبینند بدا به حال کسانی که ضعیف الایمان هستند با کمترین هوایی از جانب دشمنان این راه را گم می کنند.

امام جمعه کارون ضمن تقدیر و تشکر از حضور با شکوه مردم، دانش آموزان،معلمان  و مسولین شهرستان کارون در راهپیمایی روز 13 آبان گفت: روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی است ، و روح این مناسبت ایمان و بصیرت است ،این ایمان و بصیرت بود که  این روز را در تاریخ ما پایه گذاری کرد ،این روح ایمان و بصیرت است که این روز را در اوج انقلاب در سال 58 به صحنه تاریخ ما آورد و رد آن صحنه غریب به 60 دانش آموز و دانشجو را تقدیم انقلاب کرد
خضیراوی تاکید کرد: همین ایمان و بصیرت بود که دانشجویان پیرو خط امام (ره را واداشت که لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کنند و به همه دنیا نشان بدهند که سفارتخانه ی آمریکا جاسوس خانه است، و در این زمینه کتاب های زیادی منتشر شده است.
امام جمعه کارون ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به تدوین حدود هفتاد جلد کتاب از مدارک بدست آمده از سفارت آمریکا اشاره کردند و با انتقاد از بی توجهی به این کتاب های مهم و ارزشمند، در مدارس و دانشگاهها گفتند: چرا هیچ نشانی از این کتابها در مجموعه دروس مدارس و دانشگاهها نیست؟

امام جمعه کارون یادآور شد: جوانان ما باید بدانند که آمریکا هر روز به علیه انقلاب ما توطعه می کند ،آن وقت که ملت ایران در سال های گذشته برعلیه شاه پیروز شد و شاه فراری داد آمریکا با کودتا شاه را برگرداند و کودتادی 28 مرداد در تاریخ انقلاب ما شکل گرفت ،آن وقتی که در انقلاب پیروز شدیم باز هم آمریکا شاه را برد که برعلیه انقلاب ما کودتا کند ولی دانشجویان ما لانه جاسوسی را تسخیر کردند و نشان دادند  که این جاسوس خانه است و معلوم شد که جاسوس خانه ای بود که علیه انقلاب ما کار می کند و تا به امروز هم نظام سلطه علیه نظام ما کار می کند به حمد الله امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک نظام قدرتمندی است ،قدرتمندی آن نشات گرفته از جوانان اوست ،از جوانان مومن او درجه اول است، همین جوانان خوبی که در عزاداری ها شرکت می کنند ،اظهار محبت می کنند،همین جوانان خوب ما که در 8 سال دفاع مقدس حماسه آفریدند ،همین جوانان خوب که درارند در مقابل وهابی ها و قدرت هیا بزرگ در خط مقاومت می جنگند. در همین هفته گذشته ما یک شهید روحانی داشتیم ،شهید بزرگوار کیانی و این نشان می دهد قدرت اصلی ما دست جوانان ماست . که بحمالله این جوانان ما همیشه در صحنه هستند و از نظام خود دفاع می کنند  .
وی بیان داشت: ماهیت نظام سلطه و استکگباری ظلم است ،زورگویی،دخال در امور دیگران،خرابی،کشتار  توطئه و حیله است و همه اینها را داریم می بینیم . اگر قدرت های بزرگ و نظام سلطه در منطقه ما دخالت نمی کرد این همه کشته و کشتار در عراق،سوریه ،لیبی و دیگر کشورهای اسلامی صورت نمی گرفت.همه اینها نشانه حضور استکبار جهانی است. اسلحه آنها بر سر مردم یمن می ریزد ،اسلحه آنها بدست وهابی ها علیه مردم سوریه بکار می آید ،هرجا که رزمندگان مقاومت جایی را می گرفتند می بینند که اسلحه های آمریکا و اروپا آنجا دپو شده است . معل.م می شود پشت سر این داعشی ها و وهابی ها قدرت های بزرگ و استکبار جهانی است .
امام جمعه شهرستان کارون در خصوص راهپیمایی روز گذشته نیز گفت: بسیار برای ما مهم بود این راهپیمایی و من تقدیر و تشکر می کنم از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  که توانست یک راهپیمایی خوبی را در دانشکده ما که مشترکن بین دانشگاه و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، آمورزش و پرورش  راهندازی کنند و در این زمینه فعال ظاهر شوند از مسئولینی هم که حضور پیدا کردنند تقدیر و تشکر می کنم .
حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی در پایان خطبه دوم گفت: تقدیر  تشکرمی کنم  مسئولین کشوری ،سرور عزیزمان  سردار نقدی بقیه مسئولین استانکه امروز حضور پیدا کردند و بعضی از پروژه های محرومیت زدایی را کلید زدند و بر آنها اصرار کردند و در کوت سید صالح ما یک مراسم خوبی را در این زمینه برگزار کردند به سهم خودم تقدیر و تشکر می کنم از این همه تلاشی که دارد صورت میگیرد ،حضور قرارگاه خاتم ،حضور قرارگاه ابوالفضل (ع) ،حضور بیناد برکت فعالیت مسئولین یکایک اینها همه نشان از یک حضور فعال در شهرستان ما دارد شکل می گیرد و من به سهم خود تقدیر و تشکر می کنم .

امام جمعه کارون یادآورد شد: گرچه به من میرسد که در بعضی از مراکز ما حضور مسئولین فعال نیست من عرض میکنم . مسئولین عزیز ما مسئولیتی را بر عهده گرفتیم که جوابگوی مردم باشیم . باید حضور فعالی داشته باشیم به مردم جواب بدهیم ،خوب با مردم برخورد کنیم به حمد الله در شهرستان ما این هست اما اخباری به من میرسد که حضور بعضی از مسئولین در بعضی از جاها کم رنگ است ، ما وظیفه ای را بر عهد گرفتیم که خوابگوی مردم باشیم ، این حضور باید پر رنگ باشد.برخورد باید اخلاقی باشد که مردم ما اگر در یک برهه ای از ما خدمات نبینند برخود خوب ببینند ،اخلاق خوب بیبنند ،مدیر اگر حضور پیدا نکند نمی تواند مدیریت کند ،باید حضور در ادارات ما حضور فعالی باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب