مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب تبار انحراف 3

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، و بمناسبت ایام اربعین حسینی ،یک کتاب خوب در رابطه با تاریخ زندگی و زمانه سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) معرفی می کنیم.کتاب تبار انحراف 3 از انتشارات کتابستان معرفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند:<< بنده فکر می کنم حوب است که محل های نماز جمعه. مرکز نمایش کتاب های خوب و کتابهای روز و کتابهای مطلوب باشد، که بیایند ببینند این کتابها هست، اگر می خواهند از همانجا یا از جای دیگر تهیه کنند>>
لذا به مناسبت ایام اربعین حسینی ،یک کتاب خوب در رابطه با تاریخ زندگی و زمانه سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) معرفی می کنیم.

معرفی کتاب تبار انحراف 3
کتاب((تبار انحراف)) روایتی تحلیلی و جذاب از تاریخ آفرینش بشر تا صدر اسلام است که در 3 جلد ،زیر نظر حجت الاسلام مهدی طائب تدوین شده است . سومین جلد از این مجموعه ارزشمند ،حوادث تاریخی مهمی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با نهضت حسینی مرتبط بوده و زمینه ساز یا پیامد آن قیام تاریخی به شمار می آیند را برسی نموده است. ((تبار انحراف)) با تکیه بر منابع معتبر تاریخی و روایات اسلامی .نمایی جامع و متفاوت از وقایع بسیار مهم و کلیدی از زمان پایان حکومت حضرت امیرالمومنین علی(ع) تا پایان قیام مختار را که مناسبات جهان اسلام و به دنبال آن ،سرنوشت جامعه بشری را تحت تاثیر قرار داده است ،به گونه ای ارزشمند و در قالب یک جریان شناسی بسیار دقیق و عمیق به تصویر کشیده است.

معرفی کتاب تبار انحراف 3
حجت الاسلام طائب در این مجلد از کتاب((تبار انحراف)) با ورود به فضای سیاسی اجتماعی پایان حکومت حضرت علی (ع) و آغاز حکومت امام حسن مجتبی(ع)به تحلیل فعالیت های انحرافی معاویه پرداخته و بابررسی موقعیت کوفه و مشکلات امام حسن مجتبی (ع) و شرایط یاران ایشان،تحت عنوان <<نرمش قهرمانانه تاریخ>> اقدامات امام در مقابله با دشمن وصلح تاریخی آن حضرت را ابتکاری منحصر به فرد از ایشان  معرفی می کند . اما در این مقطع از تاریخ پرفراز و نشیب اسلام متوقف نشده و با نقد این ذهنیت اشتباه که امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در زمان معاویه هیچ گونه فعالیت موثری نداشتند،دو موضوع مهم و ناشناخته این دوران را بیان می کند و مخاطب را با اوضاع شام و جنس فعالیت های معاویه و سازمان نفاق،و اوضاع مدینه و کوفه شنا می کند تا زمینه مناسبی برای تحلیل جریانات انحرافی فعال در زمان قیام تاریخی سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) فراهم شود.
نگاهی نو به حوادث مربوط به قیام عاشورا،از چرایی و چگونگی خروج امام حسین(ع) از مدینه تا واقعه عظیم کربلا وسپس روشنگری های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در مقابل جریانات انحرافی کوفه و شام ،خصوصاً جریان عبدالله بن زبیر در مکه و مدینه و تزلزل حکومت شام از مباحث بسیار مهم و خواندنی کتاب((تبار انحراف)) است . اما تحلیلها و نظرات خاص و متفاوت نویسنده در رابطه با قیام مختار و نحوه انتقام وی از قاتلان شهدای کربلا به جذابیت این کتاب افزوده است.
کتاب((تبار انحراف)) که به همت جمعی از محققان و تاریخ پروهان و با نظارت حجت الاسلام مهدی طائب تدوین شده است ،می تواند یک جریان شناسی خوب تاریخی برای شناخت شاخصهای موثر در شکل گیری انخرافات تاریخ صدر اسلام خصوصا مقطع مربوط به واقعه عاشورا به شما آید که با تکیه بر منابع معتبر تاریخی سعی می کند به مخاطب خود ،آگاهی و بصیرت تاریخی مناسبی ارائه دهد. شما هم اگر به دنبال جنین بصیرت و شناختی هستید کتاب تبار انحراف را بخوانید و مطالعه آن را به دوستان خود نیز توصیه نمایید.

کتاب تبار انحراف 3 از انتشارات کتابستان معرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب