مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

بعضی ها فکر می کنندبا سازش با آمریکا مشکلات ما حل خواهد شد

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،حجت الاسلام  والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه های نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مردم به تقوا  با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت : قال رسول الله (ص) ألا وان الحسين باب من أبواب الجنة، من عانده حرم الله عليه رائحة الجنة.
امام جمعه کارون گفت : در این حدیث پیامبر اکرم می فرماید حسین ابن علی (ع) دری از درب های بهشت است .

خضیراوی
خضیراوی افزود: شیخ جعفری می فرمایند که :وسیع ترین درب بسوی بهشت درب حسین ابن علی (ع) است .
خضیراوی تاکید کرد:شرایط این درب هم  آسان است و آن محبت حسین ابن علی (ع) است هرکسی ذره ای از محبت حسین ابن علی (ع) را داشته باشد می تواند از این درب وارد بشود محبت امام حسین (ع) را با شرکت در مجالس امام حسین (ع) در درون خودمان بیشتر کنیم ،محبت ابا عبدالله را با خواندن زیارت اربعین در خودمان بیشتر کینم .
امام جمعه کارون یادآور شد: حرکت حسین ابن علی (ع) حرکت قرآن است ،گریه برای امام حسین (ع) نورانیت ویژه ای دارد ،گریه برای امام حسین (ع) مورد توجه خداوند متعال است . در ادامه امام جمعه کارون به اهمیت برگزاری مجالس عزاداری برای امام حسین (ع) پرداخت.

امام جمعه کارون به بیانات اخیر مقام معظم رهبری اشار کرد و افزود:رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر دو مطلب را مورد توجه قرار دادند و فرمود در رابطه با آمریکا دو مطلب وجود دارد . یکی بعضی ها فکر می کنند امام (ره) رهبر کبیر ما فرمودند هرچه فریاد دارید بر علیه آمریکا بزنید از روی تعصب است . منطقی پشت سر آن وجود ندارد ،تحلیلی پشت سر آن نیست ،از وری تعصب است و این تعصب با عث می شود که کسی این شعار را بدهد و یا به دیگران بگوید فریاد بزنید . درحالی که منطق و دلیل دارد و تحلیل صحیح پشت سر آن وجود دارد
خطیب جمعه کارون افزود: امروز ما به تجربه هم می بینیم که امریکا در همه جای جهان دخالت می کند ،این خون ریزی ها اگر آمریکا نبود اینقدر خونریزی درمنطقه نبود ،چقدر انسان های بی گناه  در این معرکه ها دارند کشته می شوند. اگر آمریکا نبود این مشکلات هم نبود ،. پشت سر فریاد ملت این که فریاد مرگ بر آمریکا ست منطق است ،استدلال ،تحلیل  و تجربه صحیح است .

امام جمعه کارون ادامه داد: اشتباه دیگر این است که بعضی ها فکر می کنند با سازش با آمریکا مشکلات ما حل خواهد شد در حالی که تجربه  خلاف آن را نشان می دهد مطمئن باشید اگر کشور ما از همان اول با آمریکا سازش می کرد ما امروز این عزت را نداشتیم ، این مقام را نداشتیم ، این میزان پیشرفت علیم را نداشتیم ، این استقلال را نداشیتم ،این آزادی را نداشتیم  و هر کشوری که با آمریکا سازش کرد همه اینها را از دست داد ، و تجربه ما در دوران انقلاب و در مسائل هسته ای کاملا این مطلب را نشان می دهد .

خضیراوی تاکید کرد: همین که نرمشی انجام دادیم ،پایه میز مذاکره نشستیم ،قراردادها را نوشتیم ،همه هم امضاء کردند در حد بزرگترین مقامشان که رئیس جمهور است امضا کرد به همه پشت پا زدند  و همین دیروز هم چند تا تحریم بزرگ را علیه ملت ایران در آمریکا تصویب کردند .غیر از تحریم هایی که قبل و بعد از مذاکرات بود .این همه تجربه است لذا این اشتباه است که کسی فکر کند با سازش با آمریکا مشکلات ما حل می شود . آمریکا تا استقلال ما را نگیرد ،آمریکا تا قدرت و هیمنه خود را بر ما مسلط نکند ،آمریکا تا منافع خودش را در درون کشور ما تعریف نکند حاضر به هیچ سازشی نیست و حاضر به هیچ مذاکره ای نخواهد بود . آن وقتی تن به مذاکر می دهد که اساس نفع کند و لذا این برداشت هم برداشت اشتباهی است و ملت ایران باید حواسش جمع باشد و تجربه هم به ما نشان می دهد . امروز ملت ایران یک ملت قوی است ،ملتی که دیگران به او اقتدا می کنند ،امروز یک کشور قدرتمندی هستیم ، آن زمان که ما در بدترین وضعیت بودیم ،آن زمانی که ما کمترین امکانات را هم نداشتیم ،آن زمانی که بیشترین فشارها را علیه ملت ما وارد می کردند آن روز سازش نکردیم ،آن روز امام ما سازش نکرد ،آن روز ملت ما سازش نکرد . نه امروز که ما یک ملت قدرتمندی هستیم ،هم به لحاظ علمی و هم به لحاظ سیاسی  .

امام جمعه کارون در ادامه خطبه دوم  به شهادت محسن خزائی خبرنگار صدا و سیما در سوریه شاره کرد و گفت  تجلیل می کنیم از روایتگر دلیر و شجاع در جبهه مقاومت شهید محسن خزائی که اخیرا در مبارزه علیه وهابی ها و تکفیری ها در جبهه مقاومت سوریه  به شهادت رسیدند تجلیل می کنیم از این مقام و به روح ایشان درود می فرستیم و به همه شهدای اسلام که در این راه مقاومت می کنند و دلیرانه دفاع می کنند از اسلام . درود می فرستیم
امروز جنگ ما در حلب ،جنگ ما در موصل به مثابه جنگ ما در صفین است در مقابل بنی امیه ،به منزله جنگ ما در جمل است ،  .اگر این برداشت را از تاریخ نکنیم ضرر کردیم ،تاریخ برای همین است ،تاریخ برای این است که شما عبرت بگیرید ،تاریخ برای این است که من و شما از آن درس بگیریم .

خضیراوی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم قصص انبیاء را برای ما کوش زد می کند که ما حق را از باطل تشخیص بدهیم و در جهت حق گام برداریم و در دنیای خودمان حق را خوب تفسیر کینم و در آن راه گام برداریم و از حق دفاع کنیم و دشمن را بشناسیم ،درمقابل دشمن بایستیم ، رسالت انسان در زندگی هم همین است .امیدوارم خداوند متعال توفیق بدهد در این راه گام برداریم

خضیراوی درپایان خطبه دوم گفت: زیارت اربعین زیارت بزرگی است ما میزبانیم ،زوار زیادی از کشورهای دیگر و از شهرستان های دیگر به شهرستان ما   می آیند ،باید میزبان خوبی باشییم ،و از آنها استقبال کنیم . البته مساجد و حسینیه های ما آماده خدمات رسانی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب