مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب پرسمان قرآنى کودک

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی،امروز به بهانه ماه مبارک رمضان و بهار قرآن، امروز برای انس بیشتر کودکان عزیز با قرآن کریم یک کتاب خوب معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: کتابخوانى را باید جزو عادات خودمان قرار دهیم. به فرزندانمان هم از کودکى عادت بدهیم کتاب بخوانند… . باید پدر ها و مادر ها، بچه ها را از اول با کتاب، محشور و مأنوس کنند. حتى بچه هاى کوچک باید با کتاب انس پیدا کنند.

لذا به بهانه ماه مبارک رمضان و بهار قرآن، امروز برای انس بیشتر کودکان عزیز با قرآن کریم یک کتاب خوب معرفی می کنیم.
آشنا نمودن کودکان با معارف این کتاب آسمانی، ظرافتها و حساسیتهای مختص این گروه سنی از قبیل توجه ویژه به انتخاب واژه ها، عبارتها و مثالها، و لزوم رعایت اختصار و ملاحظات تربیتی مخاطب، در عین توجه به عمق معارف قرآن را دو چندان می کند. ضمن اینکه گاهى این آشنایی محدود به قرائت قرآن و غفلت از جنبه هاى دیگر آن می شود.
حجت الاسلام غلامرضا حیدرى ابهرى در کتاب پرسمان قرآنى کودک سعی کرده با قلمى ساده و روان و با روشی جدید و جذاب به همه جنبه هاى لازم برای آشنایی بهتر کودکان با قران کریم بپردازد. نویسنده با گرد آوری، جهت دهی و موضوع بندی پرسش های مهمی که در موضوعات قرآنی برای کودکان مطرح می شود، پاسخ هایی آسان، روشن و در عین حال متقن، داده است؛ پرسش هایی در زمینه تلاوت و حفظ قرآن، تفسیر و فهم درست آن، و داستانها و دانستنی های این کتاب آسمانی.

از آنجایی که اطلاعات مخاطب ((پرسمان قرآنى کودک)) چندان وسیع و عمیق نیست، و هدف اصلی کتاب ایجاد انس و ارتباط صمیمانه بین کودک و قرآن است، حجت الاسلام ابهرى در بیان مطالب از مباحث پیچیده و اختلافى دوری کرده و با به کار گیری کلمات و جملات ساده و روشن، سعی کرده علاوه بر پاسخگویی مناسب به سوالات قرآنى کودکان، الگو و شیوه صحیح پاسخگویى به پرسش هاى این گروه سنى را نیز ارائه دهد؛ لذا کتاب پرسمان قرآنى کودک در حقیقت راهنما و منبعی ارزشمند برای والدین، معلمان و مربیان در زمینه آموزش معارف قرآنی به کودکان به شمار می آید که در کنار آموزش هاى مقدماتى قرآن کریم از قبیل روخوانى، روانخوانى و تجوید، به آموزش مفاهیم بلند و زندگى ساز این کتاب گرانسنگ به شیوه ای نو و جذاب نیز پرداخته است.

شما هم اگر به دنبال پاسخی مناسب به پرسشهای مهم کودک خود هستید، این کتاب را که به همت مرکز فرهنگ و معارف قرآن تهیه شده مطالعه کنید:

کتاب پرسمان قرآنى کودک نوشته غلامرضا حیدرى ابهرى از انتشارات بوستان کتاب

Updated: خرداد 26, 1396 — 1:20 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب