مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

خطبه های نماز جمعه کوت عبدالله 91/5/13

بسم الله الرحمن ارحیم

خطبه های نماز جمعه کوت عبدالله 91/5/13 

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کوت عبدالله در خطبه اول که به زبان عربی بود :

همه شما برادران و خواهران عزیز نمازگزاران و خودم را به رعایت تقوای الهی و دوری از معاصی دعوت و توصیه می کنم ودر ادامه افزود : برماست که در این 15 روز گذشته از ماه مبارک رمضان ببینیم که چه کاری انجام دادیم و چقدر از روز های گذشته این ماه استفاده کریم وچه مقدار از روزهای باقی مانده می توانیم استفاده کنیم

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کوت عبدالله در ادامه خطبه اول افزود که دعا های زیادی هست که ما همیشه آنها را در این ماه مبارک می خوانیم وبا ید به آنها عمل کنیم واز این ماه نهایت استفاده را ببریم . ودر ادامه به فضیلت ماه مبارک رمضان پرداخت

حجت الاسلام جاسم خضیراوی، امام جمعه کوت عبدالله اهواز در خطبه ی دوم به همکاری مطلوب مردم در به نتیجه رسیدن سرشماری نفوس اشاره کرد و افزود: در این سرشماری آمارهای مناسبی به دست آمد که می تواند یاری گر مسؤولان در تصمیم گیری ها شود.

امام جمعه کوت عبدالله اهواز با بیان این که یکی از نتایجی که در این سرشماری حاصل شد، افزایش سن ازدواج جوانان بود، اظهار داشت: این مسأله زیبنده نظام اسلامی نیست؛ از این رو مسؤولان باید در این راستا اقدامات اساسی تری انجام دهند.

وی به تظاهرات گسترده مردم عربستان با رهبری شیخ نمر اشاره و خاطرنشان کرد: گرچه مرد بزرگی مانند شیخ نمر را دزدیده اند اما نمی توانند زبان او را ببندند و مانع ترویج اندیشه او شوند.

حجت الاسلام خضیراوی با محکوم کردن اقدام دولت عربستان مبنی بر زندانی کردن شیخ نمر تصریح کرد: امروز پایه های حکومتی آل سعود لرزان و این خاندان نزد مردم عربستان و مسلمانان منفور است.

امام جمعه کوت عبدالله اهواز خودسوزی 9 نفر از مردم اسرائیل در سرزمین های اشغالی را پدیده ای عجیب خواند و اظهار داشت: خداوند پایه های این رژیم را سست کرده و این اقدامات نشانه نابودی استکبار و پیروزی مسلمانان است.

وی همچنین با اشاره به حمایت آشکار آمریکا، اروپا، عربستان و ترکیه از القاعده و با بیان این که استکبار جهانی متحد شده تا با تقویت القاعده ناامنی در عراق و سوریه را به اوج خود برساند ابراز داشت: این مسأله در حالی است که آمریکا هدف از لشکر کشی به عراق را مقابله با القاعده و ایجاد آرامش می خواند اما امروز شاهد رسوا شدن نیت پلیدشان هستیم.

حجت الاسلام خضیراوی در بخش دیگری از خطبه های آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه گفت: در سالی که مزین به تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی است شاهد دستاوردهای عظیمی چون ساخت سکوهای نفتی، واگن های قطار، تولید داروهای ضد سرطان هستیم که این تحرک ویژه در کشور از برکات وجود مقام معظم رهبری و تدابیر حکیمانه ایشان می باشد.

 امام جمعه کوت عبدالله اهواز در پایان حضور مراجع تقلید در صداوسیما و ارائه درس های راهبردی زندگی را فرصتی مغتنم شمرد و گفت: دنیا در آرزوی داشتن چنین برنامه هایی از مراجع تقلید است که خوشبختانه صداو سیما این بستر را فراهم کرده است؛ از این رو باید از این فرصت بهره برد

پاسخی بگذارید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب