مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

کتاب حیات طیبه،معیشت مؤمنانه

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی،لذا به بهانه سال اقتصاد مقاومتی، امروز یک کتاب خوب در زمینه سبک زندگی صحیح بر مبنای نظریه اقتصاد مقاومتی وآموزه های دینی معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: یک مسئله در همین سبک زندگی و عادات و روشهای خوب زندگی، کتاب خوانی است، کتاب خواندن خیلی مهم است؛ کتاب خوب را هم معرّفی کنید.

(( حیات طیبه ،معیشت مؤمنانه
لذا به بهانه سال اقتصاد مقاومتی، امروز یک کتاب خوب در زمینه سبک زندگی صحیح بر مبنای نظریه اقتصاد مقاومتی وآموزه های دینی معرفی می کنیم.
کتاب معیشت مؤمنانه به بررسی چهار مفهوم کلیدی در سبک زندگی دینی در ساحت اقتصاد فرد و جامعه یعنی زهد، رفاه ،تجملگرایی و اشرافیگری می پردازد. کتاب معیشت مؤمنانه که این چهار مفهوم اساسی را از از منظرِ جامع نگرِ مقام معظم رهبری بررسی می کند، به دنبال تبیین این مطلب است که در بینش الهی، انسان متکامل هم به آبادی دنیا می پردازد و هم به آبادی آخرت، و حاصل این دو، رسیدن به حیاتی است که در اصطلاح قرآنی از آن تعبیر به حیات طیبه شده است؛ و این نوع حیات انسانی در سایه ی رشد اخلاق فردی و پیشرفت معنوی، علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به دست می آید.
کتاب ((معیشت مؤمنانه)) مولفه های مهم و راهکارهای مناسب برای رسیدن به این هدف و آرمانِ بلند را از دیدگاه مقام معظم رهبری معرفی می کند.
از آنجا که ایشان همواره با زبان مردم سخن گفته و مخاطب خود را عموم مردم در نظر گرفته اند، فهم مطالب کتاب((معیشت مؤمنانه))  بسیار آسان می باشد به گونه ای که خواننده با متن کتاب، ارتباطی کاربردی  برقرار می کند و برای به کار بستن آنها مسیر دشواری را پیش رو تصور نمی کند.

با مطالعه کتاب ((معیشت مؤمنانه))  که به کوشش ابوالقاسم کریمی گردآوردی و تدوین شده است، می توان به جایگاه مهم اقتصاد مقاومتی در مقابله با بحران های اقتصادی پی برد و با به کار بستن آن در سلوک شخصی در گام اول و سپس در ابعاد اجتماعی، زندگی خود و جامعه را از فرو افتادن در دام بحران ها نجات داد. شما هم اگر می خواهید با راهکارهای زندگی ومعیشت مؤمنانه بهتر آشنا شوید فرصت مطالعه این کتاب را از دست ندهید:

کتاب (( حیات طیبه ،معیشت مؤمنانه)) از انتشارات انقلاب اسلامی.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب