مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی،لذا امروز به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام یک کتاب مفید (کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان)معرفی می کنیم

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: با خود کتاب همراه داشته باشید و از وقت های اضافه خود برای کتابخوانی استفاده کنید .
لذا امروز به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام یک کتاب مفید معرفی می کنیم.

کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان
این خاصیت نامه است که زمانی می رسد که انتظارش را نداریم یا اینکه مدتها چشم انتظاریم. حال چه می شود اگر این نامه از سوی آشنایی باشد که کیمیای کلماتش وجود ما را طلای نابی کند که نبوده ایم . کلماتی که در لحظه های سرگردانی و اضطراب و بلاتکلیفی به ما امید دهد، راهکار دهد، چیزهای نامفهوم را برایمان معنا کند و به ما برنامه دهد، تا هدف پیدا کنیم، آرامش بگیریم و تحمل سختی ها و مشکلات برایمان آسان تر شود. شما هم اگر در انتظار چنین نامه ای هستید کتاب نامه های امام جعفر صادق علیه السلام به شیعیان را مطالعه کنید.
این کتاب دربردارنده نامه ها و نکات طلایی حضرت امام جعفر صادق علیه السلام است که در رابطه با رفتارهای اخلاقی، مسائل عبادی، مبانی اعتقادی، شیوه تعاملات اجتماعی و در یک کلام، سبک صحیح زندگی برای دوستان خود نگاشته است. نامه هایی که ارزش بارها و بارها خوانده شدن را دارند و می تواند برنامه کاملی برای زندگی هر فردی قرار گیرند.
نامه هایی که سالها سفر کرده اند تا امروز به دست ما برسند و تا دنیا باقی است برای هر انسان مسلمانی راه و رسم درست زندگی کردن را بیان می کنند. خانم زینب مهاجری، مترجم و گردآورنده این کتابچه مختصر و مفید، برای برداشتن مرزفاصله ها و ایجاد رابطه ای همدلانه بین امام و خواننده فارسی زبان، تنها به آوردن متن فارسی نامه ها اکتفا کرده و از قراردادن متن عربی و عبارات و اصطلاحات تخصصی و هرگونه تحلیل و توصیه و حاشیه نگاریِ خطابه ای خودداری کرده و با ادبیات شیوا و بدون تکلف، کلام ناب امام را در اختیار خوانندگان قرار داده است؛ به گونه ای که خواننده در حین مطالعه، خود را مخاطب بی واسطه امام در می یابد و صد ها سال فاصله از میان برداشته می شود. حجم کمِ کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان عامل بسیار مهمی است که خواننده ترغیب شود در فرصت های کوتاه، توصیه های رئیس مذهب شیعه به شیعیان را بازخوانی کند. شما هم اگر در میان مشغله های دنیای امروز، به دنبال شیوه نامه مختصری برای یک زندگی ایده آل هستید، با مطالعه کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان ، آن را سرلوحه برنامه های روزانه خود قرار دهید.
کتاب نامه های امام صادق علیه السلام به شیعیان ، نوشته خانم مهاجری از دفتر نشر معارف.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب