مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب اخلاق ربانی- تادیب شهوت

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، با توجه به اینکه در هفته حج و فرارسیدن روز عرفه ،روز معرفت به پروردگار متعال و بهترین فرصت برای خودشناسی و خودسازی قرار داریم، امروز یک کتاب خوب(اخلاق ربانی- تادیب شهوت) برای آشنایی با یکی از ابعاد بسیار مهم وجود خود معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند:((بنده فکر می کنم خوب است که محلهای نماز جمعه،مرکز نمایش کتابهای خوب و کتابهای روز و کتابهای مطلوب باشد0))
لذا با توجه به اینکه در هفته حج و فرارسیدن روز عرفه ،روز معرفت به پروردگار متعال و بهترین فرصت برای خودشناسی و خودسازی قرار داریم، امروز یک کتاب خوب(اخلاق ربانی- تادیب شهوت) برای آشنایی با یکی از ابعاد بسیار مهم وجود خود معرفی می کنیم.

اخلاق ربانی- تادیب شهوت

مجموعه کتابهای اخلاق ربانی از سلسله درس گفتارهای بسیار مفید مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهرانی از فقها و علمای اخلاق معاصر است که نهمین مجلد آن با عنوان( تادیب شهوت) به مسأله شهوت و ازدواج می پردازد. این کتاب که حجم زیادی هم ندارد، در بردارنده پنج مجلس از جلسات موعظه این استاد اخلاق است که با نگاهی کامل و مجتهدانه به متون اسلامی و مشارکت عقل به بررسی مسائل مربوط به شهوت پرداخته است، مسائلی از قبیل شهوت شکم، شهوت جنسی، و راه های مدیریت صحیح آن و همچنین موضوع ازدواج به عنوان بهترین راه حلّ آن.
از ویژگی های کتاب ( تادیب شهوت) لحن صمیمی آن است که سعی شده تا لحن سخنان مرحوم حاج آقا مجتبی عیناً در کتاب پیاده شود تا خواننده با متنی خشک و کلاسیک روبرو نشود، بلکه خود را در محضر آن استاد فقید، حاضر ببیند. نحوه فصل بندی مباحث کتاب هم بسیار خوب انجام شده و ذیل هر موضوع در هر جلسه، موضوعات فرعی مرتبط جداسازی و مشخص شده است تا خواننده بتواند هر مبحث را در فرصت های کوتاه بخواند یا اگر می خواهد مرور کند، ابتدا و انتهای مسئله را به راحتی پیدا کند. موسسه مصابیح الهدی، ناشر این کتاب، در طراحی صفحات آن با قرار دادن حاشیه سفید در کنار صفحات این امکان را برای خواننده فراهم کرده تا بتواند حین مطالعه نکات مورد نظر خود را یادداشت کند.
کتاب ( تادیب شهوت) اثر ارزشمند آیت الله آقا مجتبی تهرانی میتواند به عنوان کتابی مفید برای جوانان و نوجوانان و همچنین والدین آنها اثری مناسب تلقی شود تا بتوانند در سایه رهنمودهای دین اسلام به روح و جان خود را به مکارم اخلاقی مزین کنند و راه و رسم زندگی صحیح و برخورد مناسب با غرایز انسانی را بیاموزند و به کار ببندند.
مشخصات کتاب را یادداشت کنید:
جلد نهم از مجموعه کتابهای اخلاق ربانی با عنوان ( تادیب شهوت)  اثر آیت ا… مجتبی تهرانی، از انتشارات مصابیح الهدی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب