مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

وعده ها و تعهد های امریکا پوچ و تو خالی است

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون، حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه ی دوم   نماز جمعه این هفته  بعد از حمد وثنای الهی و دعوت مردم به تقوا الهی،ضمن تبریک عید سعید قربان  با بیان آیه دلالت آیه اکمال دین بر واقعه غدیر (سوره مائده، آيه 3)گفت: «الْيَوْمَ يَئِسَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِنْ دينِكُمْ فَلا تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِ الْيَوْمَ اكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَاتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتى وَرَضيتُ لَكُمُ الْاسْلامَ ديناً…»
امروز كافران از (زوالِ) آيينِ شما، مأيوس شدند؛ بنابراين، از آنها نترسيد! و از (مخالفت) من بترسيد! امروز، دين شما را كامل كردم؛ و نعمت خود را بر شما تمام نمودم؛ و اسلام را به عنوان آيين (جاودانِ) شما پذيرفتم … .
خضیراوی افزود:تقدیر و تشکر می کنم از عزیزان و بزرگان و تبریک عرض می کنم این عید سعید قربان را به همه شما براداران و خواهران اهل ایمان انشاء الله که مورد قبول خداوند باشد این توسلات شما. حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی در ادامه این بحث به بیان اهمیت عید قربان پرداخت.
امام جمعه کارون به عید غدیر پرداخت و گفت : عید غدیر ،عید امامت و ولایت است و این عید همان طوری که پیامبر اکرم (ص) فرمودند این عید بافضیلت ترین عید هاست،ایشان افزود:لذا قدر بدانیم این عید بزرگ امامت و ولایت را و از آن بهره ببریم.
خضیراوی در خصوص  برنامه افتتاحیه برنامه های غدیر نیز گفت: بعد از نماز امروز افتتاح نمایدین برنامه های غدیر شهرستان است درهمین مصلا  انجام خواهد شد و شروع برنامه های این دهه خواهد بود ،ستاد های محلات باید شکل گرفته باشد و در این 10 شب باید هر ستادی در محله خود به برنامه های آن محله سرکشی کند و برنامه ای برای  این دهه داشته باشد، ایستگاه های صلواتی که برنامه ریزی کردند انشاء الله در روز های آینده برگزار شود و در ادامه امام جمعه کارون به اهم برنامه های غدیر در این شهرستان پرداخت.
خطیب جمعه کارون در ارزیابی کار دولت هم نیز گفت: در ارزیابی کار دولت، ما سه چیز را ملاک داریم و همه سه چیز را ملاک بدانیم . 1- سخنان و ارشادات مقام معظم رهبری که حرف اول را می زند ،رهبر معظم انقلاب فرمودند که : دو چیز را باید برای دولت ملاک باشد معیار باشد ،یکی معیشت مردم و اقتصاد مقاومتی ،دوم تقویت باورهای دینی و انقلابی این دو چیز باید معیار و ملاک باشد ، هم در توصیه های ده گانه مقام معظم رهبری در نتفیض حکم ریاست جمهوری و هم درتوصیه اخیرشان درهیئت دولت که 12 توصیه را فرمودند این دو چیز کاملا روشن و واضح است، پس یکی سخنان و ارشادات رهبری ،سندهای بالا دستی ، چشم انداز بیست ساله ، اصل 44 ، مفادی که برای اقتصاد مقاومتی تعین شده اینها ملاک است برای ما پس یکی از ملا ک ها سندهای بالا دستی است ،
وی افزود:سوم وعده های ریئس جمهور است که در زمان انتخابات و بعد از انتخابات به مردم وعده هایی را دادند اینها ملاک ارزیابی دولت در 4 سال آینده است و امیداروم خداوند متعال به دولت مردان ما توفقی بدهد این وعده ها را تحقق بدهند و کمتر وارد حاشیه ها بشنوند ،مردم ما نیاز دارند که توجه ویژه ای به امر معیشت شان انجام بگیرد .
حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون در بخش دیگری از خطبه دوم گفت: خداوند متعال در سال گذشته پیروزی بزرگی نصیب مسلمان ها کرد ،آزادی حلب ،آزادی موصل ،آزادی عرسال و آزادی حدود سوریه و لبنان اینها پیروزی های بزرگی برای اسلام و مسلمین و خط مقاومت است و ما در این ضمینه شهیدان و عزیزانی را تقدیم این خط و خط مقاومت و اسلام کردیم که از جمله این شهیدان بزرگوار شهید سجاد باوی است که اخیراً به شهادت رسیدن ،اینها را در راه خدا دادیم ،لذا خداوند متعال به همه ما توفیق داد در این پیروزی ها نقش داشته باشیم ،قولا و عملا و ملت ایران یک نقش محوری در این زمینه دارد
ایشان بیان داشت: در سال گذشته بدست آوردیم که وعده های و تعهد های امریکا پوچ و خالی است، برای اینکه در بحث هسته ای تعهد هایی دادند ،مسائلی را امضا کردند. وعده هایی را دادند و همه را نقض کردند ،یاد بگیریم و عبرت بگیریم که امریکا به هیچ تعهدی را پایبند نیست و به وعده های خود پایبند نسیت .
امام جمعه کارون در پایان بار دیگر ضمن تبریک این اعیاد مبارک گفت: امیدوارم خداوند متعال به مسئولین ما در کشور در استان و بخصوص در شهرستان توفیق بدهد وحدت داشته باشند ،به مردم خدمت کنند و زندگی را برای مردم آسان کنند امیدوارم که همه مسئولین بویژه شواری شهر ما ،شهردار ما مسئولین شهر ما دست به دست هم بدهند و به مردم عزیز ما خدمت کنند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب