مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب تمثیلات

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ،لذا امروز یک کتاب کوچک اما مفید برای استفاده بیشتر از فرصتهای کوتاه طول روز معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: اگر مردم ما عادت کنند که از وقتهای ضایع شونده برای مطالعه ی کتاب استفاده کنند، جامعه خیلی پیش خواهد رفت و فرهنگ کشور، خیلی ترقّی خواهد کرد.
حجت الاسلام محسن قرائتی را کمتر کسی است نشناسد. کمتر فردی پیدا می شود که با درس های قرآنی او خاطره نداشته باشد و شیرینی بیان این معلم قرآن سالیان متمادی بر جانش ننشسته باشد. علاوه بر برنامه های تلویزیونی درسهایی از قرآن که سالیان طولانی، میهمان خانه های مومنین است، از این مفسّر قرآن آثار مکتوب ارزشمندی نیز منتشر شده است.
کتاب تمثیلات یکی از بهترین کتاب های ایشان است که از میان پاسخهای منحصر بفرد ایشان در مورد شبهات اعتقادی اقشار گوناگون گزینش شده است،

کتاب تمثیلات

سوالاتی از قبیل اینکه چرا خداوند انسان ها را متفاوت آفریده و آیا این تفاوت ها ظلم نیست؟ چرا بعضى دعاها مستجاب نمى شود؟ آیا خدا به عبادات ما نیاز دارد که فرمان داده نماز بخوانیم؟ چگونه به خداى نادیده ایمان بیاوریم؟ چگونه خداوند صاحب فضل و رحمت، بندگانش را به قهر و کیفر مى گیرد؟ چرا صالحان، گرفتار مشکلات هستند و مجرمان و گنهکاران، در رفاه به سرمى برند؟ اگر نماز، انسان را از فحشا و منکر باز مى دارد، چرا بعضى نمازگزاران مرتکب خلاف مى شوند؟ امروزه زندگى بدون ارتباط با دیگران امکان پذیر نیست، پس چرا مى گوییم نه شرقی نه غربی ؟با همسران و فرزندانى که هم فکر ما نیستند، چگونه برخورد کنیم؟ با اینکه پیامبران و امامان معصومند، پس چرا استغفار و گریه مى کنند؟ با وجود علم وعقل، چه نیازى به وحى داریم؟ چرا ارثِ زن، نصف مرد است؟ خدایى که به وضع و حال ما و به هر چیزى آگاه است، چرا ما را مورد آزمایش قرار مى دهد؟ چرا خداوند چیزهایى آفریده که براى انسان خطرناک است؟ و بسیاری از سوالات کلیدی دیگری که ذهن بسیاری از افراد را از کودکی تا سنین بزرگسالی درگیر می کند.
پاسخهای مختصر و مفید در اوج سادگی و روان بودن به سوالات اعتقادی پیچیده، در کنار بیان شیرین استاد قرائتی از خصوصیات کم نظیر کتاب تمثیلات است که خاطره درس های شنیدنی و ماندگار ایشان برای پیر و جوان را طی سال های متمادی در ذهن تداعی می کند. حجم کم و قطع کوچک کتاب نیز به مخاطب این امکان را می دهد تا بتواند آن را در هر کجا با خود همراه کند و در فرصت های کوتاه مانند سفرهای کوتاه شهری، فرصت های بی استفاده در صف انتظار، دقایق پیش از خواب، و … بخشی از مطالب کتاب را مطالعه کند.
کتاب تمثیلات حجت الاسلام قرائتی تاکنون با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شده است به طوری که در مدتی کوتاه بیش از چهل نوبت چاپ را تجربه کرد و به یکی از پرفروش ترین کتابهای بازار کتاب تبدیل شد. عموم مخاطبان اعم از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با کمترین اطلاعات دینی می توانند پاسخ بسیاری از سوالات اعتقادی خود را در این کتاب بیابند.
مشخصات کتاب را یادداشت کنید: کتاب تمثیلات نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی از انتشارات درسهایی از قرآن.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب