مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب تا کربلا (چهل روایت از دلدادگی شهدا به حضرت امام حسین(ع) و شهدای کربلا)

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، لذا با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس و ماه محرم حسینی یک کتاب خوب و مفید(تا کربلا) در این زمینه معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری فرمودند: من چون خیلی از این کتابهای مربوط به خاطرات رزمندگان را می خوانم، می دانم همه ی اینها درست است، آن شور و شوق و آن عشق به مجاهدت و شوق به شهادت و عدم بیم از مرگ و اینها، همه اش همینی است که توی گزارشها هست و درست است.
ماه محرم، عاشورا، کربلا و مفاهیمی از این دست در ماجرای هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق که منجر
به حماسه دفاع مقدس از سوی مردان غیور میهن عزیزمان شد کارکردهای فراوانی داشته است و هنوز که بیش از 25سال از پایان جنگ میگذرد نمودهای آن در زندگی و جامعه ما به چشم میآید. کتاب 430 صفحه ای (تاکربلا) چهل روایت از دلدادگی شهدا و رزمندگان اسلام به امام حسین (ع) و شهدای کربلا را نقل می کند که توسط انتشارات معروفِ گروه شهید ابراهیم هادی ناشر کتاب پرفروش (سلام بر ابراهیم) ارائه شده است.
گروه نویسندگان این کتاب با نوآوری کم نظیری به همانندسازی بسیار خوب میان اصحاب اباعبدالله الحسین(ع)و یاران شهید خمینی کبیر(ره) پرداخته اند تا حال و هوای عاشورایی فرزندان انقلاب اسلامی را برای نسل امروز ترسیم کنند و نشان دهند که تاریخ تکرار شدنی است ، و به خوبی هم از عهده این کار برآمده اند. در هر بخش از کتاب(تا کربلا)پس از معرفی یکی از یاران وفادار سید الشهدا(ع) در روایتی موجز و مختصر یکی از شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز به خواننده معرفی می شود؛ به همین خاطر خواننده لازم نیست کتاب را حتما از ابتدا شروع کند، بلکه از هر جایی که کتاب را باز کند با روایتی مستقل و مجزا روبرو می شود که به او این امکان را می دهد تا در هر فرصتی بتواند بخشهایی از کتاب را تمام و کمال مطالعه کند و با آن مانوس شود. در واقع این ویژگیِ کتابِ (تا کربلا) است که در تمام صفحات آن قلابی برای جذب خواننده وجود دارد تا هر کس با توجه به شخصیت خود با یک شهید ارتباط برقرار کند، و درگیر روایتهای جذاب کتاب شود و تا پایان کتاب دست از مطالعه نکشد.
کتاب (تاکربلا) با داستانهای خواندنی و زبان ساده و روان، توجه طیفهای مختلفی از مخاطبان را به خود جلب کرده است به طوری که با انتشار بیش از 13 هزار نسخه، یکی از کتابهای پرفروش تاریخ عاشورا و عرصه دفاع مقدس قلمداد می شود. شما نیز فرصت مطالعه این کتاب ارزشمند را در این روزهای بزرگ از دست ندهید.
مشخصات کتاب را یادداشت کنید:
کتاب تا کربلا :کاری از انتشارات شهید ابراهیم هادی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب