مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

زنگ بازگشایی مدارس شهرستان کارون توسط امام جمعه کارون نواخته شد+ تصاویر

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه ،صبح امروز همزمان با سراسر کشور، زنگ مهر در مدارس کارون با حضور خنفری فرماندار کارون،حجت الاسلام خضیراوی امام جمعه کارون،سرگرد بختیاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کارون،عزیز مزرعه مدیر آموزش و پرورش کارون در مدرسه عترت نواخته شد.

امام جمعه کارون در مراسم نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه “عترت” با تبریک بازگشایی مدارس به دانش آموزان و معلمان گفت: امروز روز خوبی برای همه ما است و ان شالله روز به روز شاهد این باشیم که شهرستان کارون جایگاه اصلی خود را بیابد.

حجت الاسلام خضیراوی افزود: امروزه در تمام کوچه پس کوچه های شهرستان ذکر یا اباعبدالله الحسین (ع) است و تمام مضیف های شهرستان به حسینیه تبدیل شدند، که نشان از بالندگی شهرستان و دانش آموزان آن در این زمینه ها دارد.

امام جمعه کارون عنوان کرد: همه مسئولان شهرستان تلاش می کنند تا وضعیت آموزش و پرورش روبه ترقی حرکت کند، گرچه باید این تلاش ها بیشتر شود و شهرستان کارون در رده های بالای آموزش قرار گیرد.

خنفری فرماندار کارون در این مراسم نیز با تبریک بازگشایی مدارس به دانش آموزان و معلمان گفت: امسال بازگشایی مدارس با مناسبت های مبارکی چون آغاز ماه “محرم” و “هفته دفاع مقدس” متقارن شده که آن را تقارن مقدسی می دانم.

معصومه خنفری درباره همزمانی بازگشایی مدارس با هفته “دفاع مقدس” افزود: کسانی که از مرزهای میهن اسلامیمان پاسداری و دفاع کردند دانش آموزان همین مدارس بودند، پس انتظار می رود شما دانش آموزان نیز آگاهانه و عالمانه از مرزهای کشور خود پاسداری و دفاع کنید و آن را سرلوحه کار خود قرار دهید.
فرماندار کارون با اشاره به تاکید قران کریم بر دانش ورزی و علم آموزی اظهار کرد: اولین آیه نازل شده بر پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) با “اقرا” آغاز شد که نشان از اهمیت خواندن و علم آموزی در مکتب اسلام دارد.
خنفری در باره تقارن ماه “محرم” با بازگشایی مدارس نیز عنوان کرد: “حضرت زینب(س)”که عاشورا را زنده نگه داشت و در آن مجلس یزید او را سرافکنده و زمین گیر کرد ظرف یک شبانه روز به این جایگاه والا نرسید، بلکه ایشان دست پرورده مکتب “حضرت علی و حضرت فاطمه زهرا”(علیهم السلام )است که او را یک سیاستمدار سخنور و دارای پایگاه اجتماعی تربیت کرده بود.
فرماندار کارون در پایان به دانش آموزان توصیه کرد: برای مباحث علمی و پیشرفت درسی خود و اعتلای علمی مدرسه خود وقت بگذارید زیرا هیچکس از علم آموزی و فراگیری دانش ضرر نمی کند.
در پایان این برنامه از نام جدید دبیرستان دخترانه عترت (دبیرستان هیات امنایی دخترانه بنت الهدی صدر ) رونمایی شد.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب