مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب فراموشان،داستانی از واقعه کربلا

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، امروز یک کتاب (فراموشان، داستانی از واقعه کربلا)  از انتشارات قدیانی اثری متفاوت و ماندگار درباره عاشورامعرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
واقعه عاشورا بعد از گذشته صدها سال و تکرار ابعاد مختلف آن، هنوز هم زوایای نادیده و ناگفته های زیادی دارد؛ و همیشه میشود از منظری متفاوت به این حادثه عظیم نگاه کرد.

معرفی کتاب فراموشان، داستانی از واقعه کربلا

آقای داوود غفارزادگان در کتاب فراموشان به دنبال چنین نگاهی است و همان طور که از نام کتاب پیداست به سراغ شخصیتهای فراموش شده تاریخ رفته و با جان بخشیدن به آنها، روایتی متفاوت و بِکر از کربلا را بیان کرده که از نگاه بسیاری از مقتل نویسان پوشیده مانده است، البته اصل ماجرا همان است که بوده و سینه به سینه نقل شده تا به ما رسیده، اما جزییات و ظرایفی از آن واقعه تاریخی وجود داشته که تاکنون برای مخاطب ناشناس بوده است. فراموش شده های کتاب فراموشان با زبان امروز  ما  زوایایی از کربلا را بیان می کنند که بسیاری از ما تاکنون آن را نشنیده ایم ((فراموشان)) بر خلاف بسیاری از مقاتل و کتابهای تاریخی، معمولا وقایع کربلا را در قالب یک روایت کلی و یکسان و از یک نگاه واحد بیان میکنند و نهایتا با یک فصل بندی، بخشهای مختلف این ماجرا را از هم تفکیک می کنند، اما روایتهای کتاب ((فراموشان)) به شکل داستانهایی جداگانه و از نگاه افراد مختلف به زوایای مختلف این ماجرا پرداخته شده است، که از کنار هم چیده شدن آنها، داستانی کم نظیر از آن واقعه بزرگ خلق شده است. اما جدا و کوتاه بودن داستانها به شما کمک می کند تا بتوانید از مطالعه هر داستان به تنهایی هم لذت کافی ببرید.
بهر حال کتاب فراموشان از انتشارات قدیانی اثری متفاوت و ماندگار درباره عاشوراست که به دلیل ویژگیهای خاصش، جزو کتابهای آموزشی شماره یکِ وزارت آموزش و پرورش به حساب آمده و تاکنون هزاران نوجوان علاقه مند را با خود در قلب تاریخ همسفر کرده است. پس شما هم اگر نوجوانی سراغ دارید، مطالعه این کتاب کم حجم و جذاب را در ایام محرم به او پیشنهاد کنید
کتاب فراموسان ، نوشته داوود غفارزادگان از انتشارات قدیانی.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب