مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

مسئولین شهرستان کارون زمینه اشتغال و تولید را برای جوانان ایجاد کنند

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت : خداوند را شاکریم  که امسال نیز گسترده تر از سال های قبل ؛ مجالس عزا و سوگواری شهادت امام حسین (ع) برگزار شد ؛ زیرا که هر چه به این مجالس بیش از پیش توجه شود  تقوا و ایمان مردم نیز افزایش خواهد یافت .
امام جمعه شهرستان کارون با اشاره به سوگواره ی بزرگ تاسوعا که  در شهرستان کارون برگزار گردید ، عنوان کرد : مراسم باشکوه تاسوعا که در شهرستان کارون و به صورت مترکز  با مشارکت هیات ها و دسته جات عزاداری شهرستان برگزار گردید ؛ بسیار ارزشمند و تاثیر گزار بود که بازتاب های خوبی را نیز درسطح استان و کشور به دنبال داشت .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی ؛ تعداد ایستگاه های صلواتی سطح شهرستان را کم نظیر توصیف کرد و افزود : با اینکه هنوز آمار دقیقی از تعداد ایستگاه های صلواتی شهرستان در دست نیست ولی حداقل در قلعه چنعان بیش از 60 ایستگاه صلواتی در طول دهه محرم برپا بوده است  که این در طول تاریخ شهرستان کارون بی نظیر بوده است .
امام جمعه شهرستان کارون این گونه فعالیت های گسترده در سطح شهرستان را نشانه ای از ولایت مدار بودن و حسینی بودن شهرستان کارون دانست  گفت : حتی  در دور ترین روستاهای شهرستان که حضور یافتیم دیدیم در کوچه های این روستاها ایستگاه های صلواتی برپا شده است که بیاد اباعبدالله الحسین (ع) مشغول پذیرایی از عزاداران آن حضرت هستند .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با اشاره به سخن ارزشمند امام راحل (ره) که ” این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است ” بیان کرد : بیاد قدر این مجالس و عزاداری ها را به خوبی بدانیم زیرا که این مسئله تا بدان جا مهم است که بعضی از علمای اعلام وصیت میکردند که همین لباس سیاه عزای امام حسین (ع) که هرساله در طول عمر با برکتشان بر تن میکردند ؛ به همراه شان دفن کنند

امام جمعه شهرستان کارون در بخش دیگری از سخنان خود و  با اشاره به برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان عراق ؛ گفت : اگر کسی به ظاهر اخبار این همه پرسی توجه کند متوجه وجود یک توطئه بزرگ در این قضیه خواهد شد ؛ چرا که آمریکا به ظاهر این همه پرسی را محکوم میکند ؛ اما دو نفر را برای مشورت دادن به رئیس اقلیم کردستان عراق میفرستد و از سوی دیگر تنها کشوری که برگزاری این همه پرسی را محکوم نکرد رژیم صهیونیستی است .

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با بیان اینکه این ها نشان های واضحی بر وجود یک توطئه بزرگ در پشت برگزاری این همه پرسی است ؛ عنوان کرد : توطئه ای که استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی وقتی که نتوانستند به وسیله داعش کشورهای بزرگ اسلامی را تجزیه کنند و این برنامه ریزی های آنها با حضور نیروهای مقاومت وایستادگی علما و مراجع  با شکست روبه رو شد ؛ برنامه ی دیگری را جهت تبدیل کشورهای بزرگ  اسلامی به کشور هایی کوچک و بی اراده تبدیل نمایند تا از این طریق بتوانند هم اسلحه خود را به فروش برسانند و هم پایگاه های نظامی بیشتری در منطقه داشته باشند .
امام جمعه شهرستان کارون باعنوان این مطلب که نظام مقدس جمهوری اسلامی از همان اول از این توطئه و ارتباط سران رژیم صهیونیستی با سران اقلیم کردستان عراق ارتباط دارد ، آگاه بود گفت : یکی از نشانه های این ارتباط ، بلند کردن پرچم رژیم نامشروع صهیونیستی در کنار پرچم اقلیم کردستان عراق توسط بعضی از اشخاص فریب خورده در بین تجمعات است . که  در خصوص این توطئه ؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی بارها هشدار داده بود ؛ اما توجهی به آن نشد .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با اشاره به اقتدار به وجود آمده در عراق پس از شکست داعش ، گفت : کشوری که توانست در مقابل داعش و پشتیبانی های استکبار از داعش بایستد و شهرها و مقدسات و مرزهای خود را حفظ کند ؛ خواهد توانست در مقابل این توطئه هم بایستد ؛ ادامه داد : در کنار کشور عراق کشورهای بزرگ منطقه همچون جمهوری اسلامی است که توانست با پشتیبانی های بی دریغ خود نقشه ی  استکبار جهانی را در خصوص داعش خنثی کند ، همچنان در این توطئه در کنار این کشور عراق خواهد بود .

خضیراوی امام جمعه شهرستان ،  ضمن بیان تفاوت های قومی مذهبی و زبانی و اختلافات سیاسی موجود در کردستان عراق گفت :  یک حزب با کمک رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی با این هدف که بر سایر احزاب و عقاید موجود به کردستان عراق مستولی گردد رو به همه پرسی آوردند .
امام جمعه شهرستان کارون در بخش دیگری از سخنان خود و  با اشاره به تحریم های استکبار جهانی وآمریکا علیه ملت ایران گفت : بر مبنای توافق هسته ای ؛ توافقاتی در سطح بین المللی صورت گرفت ولی آمریکا سریعا با نشان دادن چهره خبیث خود ، و خود  را به شکل عملی این توافق را نقض کرده و میکند و این مسئله به همه جهان ثابت کرد که آمریکا نسبت به هیچ تعهدی پایبند نیست ؛ حتی تعهدی که سازمان بین الملل و اروپا و همه جهان در پشت آن قرار دارند را نقض خواهد کرد .
وی با بیان اینکه ملت ایران ، ملتی هشیار است  گفت : در صورتی که دولت آمریکا تعهدهای خود را در برجام کنار بگذارد ؛ ملت ایران در مقابل آن خواهد ایستاد و اقدامات مختلف و متقابلی را اجرا خواهد کرد که رهبر معظم انقلاب نیز بارها از مسئولان کشور خواستند که عکس العمل مناسب در این خصوص را به اجرا بگذارند .
خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون به سالگرد شهادت سردار شهید همدانی اشاره و تصریح کرد : سردار شهید همدانی نقش مهمی را در هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم داشته است .  شهید همدانی نقش تاثیر گذاری در شکل دهی هسته های مقاومت در منطقه به همراه شهید تقوی فر داشته است .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی بیان اینکه شهدای متعددی از شهرستان کارون تقدیم اسلام و انقلاب شده است ؛ گفت : شهید علی خوش لسان  از شهدای حشد الشعبی که از اهالی شهرستان کارون و شهیدی است که در روزهای گذشته به شهادت رسید .

امام جمعه شهرستان کارون در بخش دیگری از سخنان خود اشتغال جوانان را جزو تاکیدات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت : مسئولان شهرستان کارون باید به دنبال گسترش شرایط برای اشتغال جوانان و افزایش تولید باشند تا شاهد خیزش مناسبی در این خصوص باشیم .
خضیراوی به لزوم پرداخت حقوق عقب افتاده برخی از کارکنان شهرداری کوت عبدالله اشاره کرد و تصریح کرد : مسئولان مربوطه باید برنامه ریزی دقیقی جهت پرداخت حقوق این عزیزان انجام دهند و از سوی دیگر می بایست نظارت مناسبی در خصوص به کارگیری نیروهای انسانی صورت گیرد تا از نیروی جوان شهرستان در جهت توسعه شهرستان کارون بهره گیری شود  .

خضیراوی عنوان کرد: می شنوم بعضی ها در منزل هستند و از شهرداری حقوق می گیرند که اگر چنین باشد حقوق این فرد حرام است و آنچه را که وارد منزل خود می کند قطعا حرام است و مسئولین باید نظارت و پیگیری کنند.

Updated: مهر 14, 1396 — 5:03 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب