مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

امام جمعه کارون:سپاه عصاره ملت ایران است

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، گفت : خداوند به اهل تقوا و عمل تقوا عنایت ویژه ای دارد زیرا که انسان عملی را از خوب و بد انجام نمیدهد مگر اینکه آثار آن را در زندگی خود مشاهده میکند .
امام جمعه شهرستان کارون با اشاره به روایت امام حسین (ع) که میفرماید : رضا الله رضانا أهل البيت نصبر علي بلائه؛ رضايت و خشنودي خدا مورد رضايت ما اهل بيت است و بر بلاي رسيده از جانب او، صبر مي كنيم ، عنوان کرد: انسان در طول زندگی باید همگام با حق و اهل حق حرکت کند و در این مسیر باید صبر و استقامت داشت.  وی قیام امام حسین (ع) را شاهدی بر این سخن دانست و افزود : شاید در مراحل اولیه کربلا کسی تصور نمیکرد که خون پاک امام حسین (ع) اینگونه در دنیا و طول تاریخ اثر گذار است تا آنجا که همه احساس میکنیم که آنچه داریم از  همین قیام ارزشمند است .
.
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی به حدیث مشهور “ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه ” اشاره کرد و گفت : به راستی که امام حسین (ع) راه نجات برای آحاد بشیریت است و ملجائی برای انسان های آزاده در طول تاریخ بوده است .
امام جمعه شهرستان کارون در بخشی از سخنان خود به دیدار رئیس جمهور ترکیه با رهبر معظم انقلاب در خصوص همه پرسی عراق اشاره و تصریح کرد : رهبر انقلاب در آن دیدار فرموده اند آمریکا و همدستانش غیر قابل اعتماد اند و به دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه هستند .وی ادامه داد : کشور های اروپایی و آمریکا گرچه که ظاهرا این همه پرسی را تایید نکرده اند ولی به اعتراف و اذعان صاحبنظران بدون آگاهی و تایید این کشورها امکان برگزاری این همه پرسی وجود نداشت ، نکته ای که حتی رئیس جمهور ترکیه نیز بر آن تاکید داشت .

حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با بیان اینکه کشور های سلطه گر هر روز با هدف به دست آوردن ذخایر نفت و گاز در پی برنامه ریزی برای منظقه ی خاورمیانه و  ایجاد پایگاه نظامی و حضور پررنگی داشته باشند و تبدیل کشور های بزرگ منطقه به کشور های کوچک و بی اثر هستند ، گفت : آخرین حلقه این برنامه ریزی ها ایجاد گروه های تکفیری امثال داعش و جبهه النصره در جهت کمک به اسرائیل است  ، موضوعی که حتی رئیس جمهور فعلی آمریکا بر آن صحه گذاشته است.
امام جمعه شهرستان کارون نقش نیروهای مقاومت را در شکست دادن توطئه ها و برنامه ریزی های دشمنان بسیار مهم و ارزشمند توصیف کرد و بیان کرد : هدف قدرت های سلطه گر تجزیه کشور هایی مانند سوریه و عراق از طریق دخالت های مستقیم و غیر مستقیم بود که با پاسخ کوبنده جبهه مقاومت شکست خوردند و به همین دلیل موضوع همه پرسی را پیش کشیدند.

همانطور که رهبر انقلاب فرموده اند : به ظواهر قدرت های بزرگ نباید اعتماد کرد ، زیرا در پس این رفتار و سخنان آنها ،منافع نامشروعی را در سر دارند  و می خواهند حاشیه ی امنی برای اسرائیل جنایتکار ایجاد کنند و به همین دلیل کشورهای منطقه در کنارهم در مقابل این توطئه ها ایستادگی میکنند . وی ادامه داد : بدو ن شک اگر هر منطقه ای بر اساس قبیله و زبان خود تقسیم شوند مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد و این تفاوت های قومی و قبیله ای امری طبیعی است  ؛ موضوعی که حتی در کشور های اروپایی نیز دیده می شود .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی در بخش دیگری از سخنان خود ، به برجام پرداخت و عنوان کرد : در چند روز اخیر صحبت های مختلفی در خصوص تصمیم ها و سخنان رئیس جمهور آمریکا برعلیه توافق نامه هسته ای شنیدیم و گفته میشود قرار است آن را هم اعلام کنند . وی در تشریح این موضوع گفت : کشور های مختلف طبیعتا بر اساس منافع خود موضوعات را تحلیل می کنند ؛ اما آنچه که از نظر جمهوی اسلامی به شکل یقینی مورد توجه است این است که این قرارداد یک قرارداد بیین المللی و تعهد بین المللی است .
امام جمعه شهرستان کارون با بیان اینکه گرچه که در برخی از موارد از برجام نرمش هایی از سوی جمهوری اسلامی صورت گرفت ولی ایران به عنوان یک تعهد بین المللی به آن پای بند بوده است ، گفت : کشور هایی همچون آمریکا حق ندارند آن را نقض کنند و به طور طبیعی این نقض عهدی ها موجب از بین رفتن تعهد خواهد شد .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است ، اگر طرف های مقابل این تعهد را نقض کنند ، جمهوری اسلامی به شکل قاطع به برنامه های خود برخواهد گشت .
امام جمعه شهرستان کارون بااشاره به تهدیدات چند روز اخیر سران آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : سپاه عصاره ملت ایران است . این تهدیدات نیز به دلیل آن است سپاه در مقابل توطئه های آن ها ایستاده و خنثی کنند . هم در اولیل انقلاب که سپاه در مقابل گروهک های ضد انقلاب که از سوی همین کشور های استکباری کمک می شدند ، ایستادگی کرد و هم در مقابل به ظاهر حزب بعث عراق ولی به واقع کشورهای استکباری و نقش سپاه بی بدیل بود و به خصوص در توطئه داعش که سپاه نقش ویژه ای در مقابل این گروه های تکفیری داشت .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی به نقش سپاه پاسداران در اقدامات گروه های تکفیری اشاره و تصریح کرد : سپاه از تجزیه عراق و سوریه جلوگیری کرد و در مقابل حملات گروه های تکفیری به حرم اهل بیت ایستادگی از خود نشان داد و از ارزشهای ایمانی و ولائی ما حفاظت کرد و در این خصوص سپاه نقش محوری در جبهه مقاومت دارد .
امام جمعه شهرستان کارون باعنوان این مطلب که نظام مقدس جمهوری اسلامی از همان اول از این توطئه و ارتباط سران رژیم صهیونیستی با سران اقلیم کردستان عراق ارتباط دارد ، آگاه بود گفت : یکی از نشانه های این ارتباط ، بلند کردن پرچم رژیم نامشروع صهیونیستی در کنار پرچم اقلیم کردستان عراق توسط بعضی از اشخاص فریب خورده در بین تجمعات است . که  در خصوص این توطئه ؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی بارها هشدار داده بود ؛ اما توجهی به آن نشد .
حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی با اشاره به اقتدار به وجود آمده در عراق پس از شکست داعش ، گفت : کشوری که توانست در مقابل داعش و پشتیبانی های استکبار از داعش بایستد و شهرها و مقدسات و مرزهای خود را حفظ کند ؛ خواهد توانست در مقابل این توطئه هم بایستد ؛ ادامه داد : در کنار کشور عراق کشورهای بزرگ منطقه همچون جمهوری اسلامی است که توانست با پشتیبانی های بی دریغ خود نقشه ی  استکبار جهانی را در خصوص داعش خنثی کند ، همچنان در این توطئه در کنار این کشور عراق خواهد بود .
خضیراوی  با بیان اینکه همه ی دنیا میداند که سپاه در مقابل تروریست هایی که توسط کشورهای سلطه شکل گرفته اند ، مبارزه میکند ، گفت : پاسخ فرمانده سپاه به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا در خصوص درج نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی بسیار محکم و کوبنده بود .

خضیراوی امام جمعه شهرستان گفت : شهدای همچون سردار همدانی و سردار تقوی فر به عنوان الگو و افتخار جوانان منطقه و کشورهای جهان شناخته می شوند  .
امام جمعه شهرستان کارون در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از تلاش های این نیرو در جهت حفظ امنیت و آسایش مردم تقدیر وتشکر کرد .

Updated: مهر 21, 1396 — 3:51 ب.ظ
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب