مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب کم عمق ها

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، امروز یک کتاب (کم عمق ها اینترنت با مغز ما چه می کند؟)  نوشته کارِل نیکلاس با ترجمه امیر سپهرام از انتشارات مازیار می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
آیا اینترنت ما را احمق می کند؟ شما چه فکر می کنید؟ این یکی از جنجال برانگیزترین سوالات عصر ماست که ذهن خیلی ها را به خود مشغول کرده. به راستی تا بحال از خود پرسیده اید که این روزها چرا دیگر کسی حوصله خواندن ندارد و اگر متن کوتاهی هم میخواند چرا به آن فکر نمیکند؟! به عبارت دیگر این سفره رنگارنگ اینترنت که س فرهی سَفَری ما شده و هر جایی و هر زمانی در دسترس ماست، از خانه و دفتر کار و کلاس درس گرفته تا خودرو و کیف دستی و جیبهایمان، به جای اینکه به تمرکز و تفکر عمیق و خلّاق ما کمک کند، چطور ما را عادت داده به لقمه های کوچک و راحت الحلقوم اطلاعات که با حِرص و وَلَعی عجیب و غریب میبلعیم، غافل از اینکه لحظه به لحظه  ذهن ما سطحیتر و کمعمقتر میشود. کتاب کم عمق ها نوشته آقای کارِل نیکلاس به این سوال مهم امروز ما جواب میدهد؛ جوابی که مثل تلنگری، خواب اینترنتی ما را میآشوبد.
کتاب کم عمق ها از بین کوله باری از حقایق علمی و تجربیات روانشناسان، پزشکان و کار بَلَدهای دنیای اینترنت به ما نشان میدهد که اینترنت با مغز ما چه میکند و علیرغم لذتها و منافعی که دارد، چه اثرات مخربی را به ذهن و روان ما تحمیل میکند؛ و ثابت میکند که گرچه ما فکر میکنیم رسانه ها به خصوص اینترنت، نوکری مان را میکنند، ولی در واقع آنها ارباب ما شدهاند.

خیلی از مخاطبان   ((کم عمق ها))اعتراف کردهاند که بعد از خواندن این کتاب، حالا با دقت و سرعت مطمئن تری در دنیای اینترنت حرکت میکنند و احساس میکنند بیشتر از گذشته از مواهب اینترنت استفاده میکنند و لذت میبرند. در دنیای امروز که فناوری اطلاعات با سرعتی خیره کننده به پیش میرود، کتاب کم عمق ها دعوتی است به توقفی کوتاه و تأمّل در مسیری که تا کنون طی کرده ایم و راهی که پیش رو داریم. شاید مطالعه این کتاب خواب اینترنتی شما را بیاشوبد، اما قطعا به خواندنش میارزد و از خطر کمعمق شدن حفظتان میکند:
کتاب کم عمق ها نوشته کارِل نیکلاس با ترجمه امیر سپهرام از انتشارات مازیار

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب