مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب پهلوان سعید،زندگینامه و خاطراتی از شهید سعید طوقانی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون ،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، امروز یک کتاب خوب  (پهلوان سعید: زندگینامه و خاطراتی از شهید سعید طوقانی) نوشته حمید داوودآبادی از انتشارات نارگل، معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم

نام پهلوان((سعید)) برای قدیمی های و بزرگترهای ورزش و باستانی کارها،حکایت از نوجوانی معصومی دارد که با سن کمش، شهرت کم نظیری داشت، آوازه ای که از گودِ زروخانه های پهلوانیِ قبل از انقلاب شروع شد و تا دلِ سنگرهای مردانگی جنگ تحمیلیِ بعد از انقلاب ادامه پیدا کرد و آخرِ کار هم، این شهرت، همانجا آسمانی شد. کتاب ((پهلوان سعید)) حكایت زندگی کوتاه اما بابرکت شهید سعید طوقانی، یكی از نخبه های ورزش باستانی و اسوه های عشق و اخلاق است که با بازوبند پهلوانی خود و درخشش خیره کننده اش در میدان ورزش، تیتر رسانه های آن زمان شد؛ پهلوا نِ کوچک اما بزرگ دلی که در سن 9 سالگی به زیارت امامِ عزیزِ امت (ره) رفت و با او عهد بست تا خون خود را نثار اسلام و انقلاب کند و 6 سال بعد در همان نوجوانی به عهد خود وفا کرد.
آقای حمید داوودآبادی از رزمندگان فعال در زمینه ثبت و ضبط خاطرات دفاع مقدس، که طبق گفته خودش، همیشه آرزو داشت این پهلوانِ مشهورِ کشور را ببیند، عاقبت در گردان ابوذر با او آشنا میشود و رفاقتی را آغاز میکند که سرانجام با شهادت این رفیقِ شفیق، دوامِ زیادی نمی آورد. اما خاطرات شیرین آقای داوودآبادی از پهلوان سعید حالا بعد از گذشت سالها، از فكر و دل او به روی صفحات کتابی با همین نام، آمده و روایتی دلنشین را بیان کرده است. کتاب ((پهلوان سعید)) حكایت یک نوجوان انقلابی است که بدون توجه به شهرتی که داشت، لباس ساده بسیجی خود را به تن کرد و در میدان اخلاق و غیرت و شجاعت، معنای واقعی مردانگی و پهلوانی را به نمایش گذاشت .
آقای داوودآبادی با زبان صمیمی و چاشنی طنزی که از نوشته های او سراغ داریم، و تلفیقِ خوبِ تصاویرِ منتشر نشده از پهلوان سعید طوقانی و خاطرات ناب و خواندنی از این شهید عزیز در صفحه به صفحه ی کتاب((پهلوان سعید)) آلبومی  داستانی و جذاب از حال و هوای پُرشورِ روزهای اول انقلاب و دوران دفاع مقدس در برابر چشمان ما به تصویر کشیده ؛تصویری واقعی از مردانگی های واقعی آن روزها که امروز گمشده ماست.

کتاب((پهلوان سعید))  به نوجوانان و جوانان و حتی همه بزرگسالان نشان میدهد که میتوان راهِ بلندِ رسیدن به سعادت را به اندازه عمر یک نوجوان کم سن و سال کوتاه کرد؛ همان کاری که پهلوان سعید 15 ساله انجام داد:

کتاب پهلوان سعید: نوشته حمید داوودآبادی از انتشارات نارگل

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب