مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب اربعین طوبی

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، امروز یک کتاب خوب  (کتاب اربعین طوبی) نوشته محسن امامیان از انتشارات کتاب جمكران ، معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم

شاید شما هم دلتان برای حضور در پیادهروی عظیم اربعین حسینی بتپد ولی این امكان برایتان فراهم نشده باشد و در حسرت چشیدن طعم شیرین این سفر پرفیض مانده باشید؛ یا شاید هم جاذبه مغناطیس حسینی، شما را ربوده باشد و عازم دیار دوست باشید. در هر دو صورت، امروز یک پیشنهاد بسیار خوب برایتان داریم؛ کتاب اربعین طوبی کتابی که مطالعه آن مرهمی است برای دلهای جامانده، و همسفری برای زائرانِ پیادهی کربلای حسینی .
داستان(( اربعین طوبی)) نوشته سید محسن امامیان، داستان واقعیِ زندگی پرفراز و نشیب زنی است که همین نزدیكی ها اتفاق افتاده؛ زمانی که داعش به عراق حمله کرده و تا نزدیكی کربلا هم آمده، و خیلی از مردم شمال عراق آواره شده اند؛ اما با اینحال همگی خود را برای پذیرایی از زائران حسینی آماده کرده اند.

معرفی کتاب اربعین طوبی
(( اربعین طوبی)) گام به گام شما را به عمق تاریخ مشترک دو سرزمین ایران و عراق می برد و از گذشته های دور سخن میگوید تا همین امروز که عاشقان حسینی با پای پیاده به سوی قبله دلها در حرکتند؛ از شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام و ارتباط همسر طوبی با این شخصیت ها، تا شهید چمران و لبنان و بسیاری از رزمندگانی که راه صد ساله را یک شبه رفتند و ارتباط آن با حسن فرزند طوبی؛ و از اعزام اجباری سربازان شیعه عراقی و پسران طوبی توسط صدام برای جنگ با ایران، تا حماسه های شنیدنی مدافعان حرم و شهدای اهل سنت در برابر داعشی های جنایتكار؛ که همه این ماجراها در کنار هم، داستانی جذاب و خواندنی را از زندگی طوبی برای ما به تصویر میکشد. در واقع (( اربعین طوبی)) پلی است بین گذشته و حال، بین ایران و عراق، بین شیعه و سنی، بین مادر و فرزند، بین عاشق و معشوق، بین خواهر و برادر، و بین تهران و بصره و کربلا؛ که با قلم روان و جذابش، سبک زندگی اسلامی صحیح را به ما می آموزد. حتی زندگی عاشقانه خواهر طوبی و همسرش در این رمان، و همچنین سبک زندگی شیعیان عراقی بدون تحمیل زبان و نژادی خاص، درسهای زیادی برای همه ما،خصوصا زوجهای جوان دارد.
رمان ( اربعین طوبی)) شما را وارد دنیای جدیدی می کند تا با ماجراهای آن بخندید و یا احیاناً با برخی     تلخی های آن  اشک بریزید و در نهایت با سیل عظیمِ دلدادگان حسینی همچون عطیه و جابر غسلِ زیارت انجام دهید، و روز اربعین،سالار شهیدان را خالصانه زیارت کنید. پس بیایید شما هم با کاروانِ دلهای عاشقِ اهل بیت(ع) همراه شوید:
کتاب اربعین طوبی: نوشته محسن امامیان از انتشارات کتاب جمكران

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب