مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب دخیل عشق

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ، امروز یک کتاب خوب (دخیل عشق) نوشته مریم بصیری از انتشارات کتاب جمكران، معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی از ما تا بحال برای رسیدن به آرزوهای بزرگمان به عشق ضامن آهو دخیل بسته ایم؛ اما حتما دیده ایم یا شنیده ایم که آنهایی که با اعتقادِ واقعی و دلِ شكسته، دخیل بسته اند، نتیجه خوبی گرفته اند. مثل نذر قهرما نِ کتاب در کنار ضریح امام مهربان که نشان داد اگر واقعا به او ایمان داشته باشی و پای عهد و خواسته ات بایستی، به آرزوی دلت میرسی.
رُمان دخیل عشق، داستان واقعیِ نذرِ بزر گِ دختری است، که جوانیِ خود را با سخت ترین اتفاق زندگی اش، یعنی جنگ تجربه کرد، اما هیچ وقت در برابر کوه مشكلات سر خَم نكرد، مگر در پیشگاه خدا و حرَم امام هشتم؛ و به دور از شعارزدگی هایی که امروز گریبانگیر ما شده، به میدان آمد و مرز بین حرف و عمل را پاک کرد، و پایبندیِ به عقیده را ثابت کرد. حالا هم که جنگ تمام شده، برای رسیدن به هدفش می جنگد و صبورانه و دردمند تمام زندگی اش را وقف خدمت به قهرمانا نِ واقع یِ سرزمینش کرده. داستانی که خانم مریم بصیری با هنرمندی و ذکاوت در کتاب(دخیل عشق) به تصویر کشیده، حكایتی پُرکِشِش از زندگی پرفراز و نشیبِ دختری است که بعد از سالها جهاد در جبهه ها،
امروز در آسایشگاه جانبازا نِ جنگی پرستاری میکند، اما حالا تصمیم گرفته تا نذرش را ادا کند و با رزمندهای که پاها و دستهای خود را از دست داده ازدواج کند، اما اتفاقاتی رقم میخورد که شما را حسابی غافلگیر میکند، و باعث میشود بی اختیار تا انتهای داستان با او همراه شوید.
(دخیل عشق) پیامهای نهفته زیادی در خود دارد که حاکی از معضلات اجتماعی و حقایقِ انكارناپذیرِ جامعه امروز ماست که از آن غافلیم؛ از آسیب های روحی و جسمی جوانان ایرانی بعد از جنگ، و مجرد ماندن خیلی از دختران جوان، و عدم وفاداریِ همسران، و مشكلاتِ ناگفته دیگری گرفته، تا آنچه که در این سالها از دست داده ایم و حالا جزو گمشده های نسل امروز ما شده، مثل صبر و قناعت و وفاداری و ایمان واقعی.
در واقع (دخیل عشق) یک روایت عاشقانه و زیبا از سبک زندگی دینی است که اتفاقات تلخ و شیرین داستان، طوری با رنگ و بوی زندگی در هم آمیخته که مخاطب، گاهی تصور میکند با داستانی رمانتیک طرف است و فراموش میکند که داستا نِ سختی های زندگیِ یک زنِ رنج کشیده ی مجاهد را مرور میکند.
(دخیل عشق) میتواند یک هدیه ی خوب برای دختران ایرانی و حتی زوجهای جوان و خانواده هایی باشد که در روزمرگی های زندگی مدرن، خوشبختی خود را گم کرده اند و به دنبال راهکارهایی کاربردی و عملی برای بهتر زندگی کردن هستند. این کتاب که با استقبال بالای مخاطبان، 22 نوبت چاپ را تجربه کرده، در حال حاضر محور پنجمین دوره مسابقه سراسری کتاب و زندگی قرار گرفته است. در این دوره از مسابقه، جهت گرامیداشت یاد و نام شهید محسن حججی که از فعالان حوزۀ کتاب و کتابخوانی بود، به پنج نفر از شرکت کنندگان دهه هفتادی، جایزۀ ویژۀ دهه هفتادیها اهدا میشود.

کتاب خوب (دخیل عشق) نوشته مریم بصیری از انتشارات کتاب جمكران،

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب