مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

اولین باز دارنده ما در کشور نیروهای بسیجی ما هستند

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون، حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه ی نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، گفت: قال الله الحکیم فی کتابه‹‹ مِنْ النَّاس مَنْ يَشْرِي نَفْسه ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللَّه وَاَللَّه رَءُوف بِالْعِبَادِ ››توصیه میکنم شمارا و خودم را به تقوای الهی…. پروردگارا ما را به حق محمد و آل محمد حاصل تلاش ها را در این مناسبتها و در اربعین و ماه محرم و صفر درخواست میکنیم ایمان مارا معرفت مارا تقوای مارا صبر مارا بیشتر کن و ما را از اهل سعادت قرار بده. همه راخودم را به تقوای الهی سفارش میکنم خدایا به حق این مناسبتهای مهم و رحلت مکرم رسول اکرام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)و امام رضا(ع) در روزهای آینده مارا بر تقوا اعانت بفرما… تسلیت عرض میکنم و از خداوند متعال میخواهم مارا از پیروان حقیقی اهل بیت(ع) قرار دهد رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص)و امام حسن مجتبی(ع) و فرزند برومندش امام رضا رو تسلیت عرض میکنم حدیثی است در کتاب سیره ی ۱۴معصوم.. از انس ابن مالک که میگوید ‹‹لم یکن احدا اشبه برسول الله من الحسن ابن علی علیه سلام ››خود رسول خدا خطاب به امام حسن مجتبی میفرماید که ‹‹اشبهته خَلقی و خُلقی›› یعنی که شما هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی شبیه من هستین اگر این شباهت هست که هست. پس اونجایی که خداوند متعال اخلاق پیامبر رو مدح میکنه یعنی در حقیقت اخلاق امام حسن را مدح کرده اونجایی که میفرماید او اسوه است پس امام حسن مجتبی هم اسوه است.. زندگی امام حسن مجتبی زندگی پرعبرتی است مطالعه کنیم.
امام جمعه کارون افزود: اقای سید رسول محلاتی کتابی مفصل در رابطه با زندگی امام حسن مجتبی نوشته اند. حدیثی از امام رضا عرض کنم که میفرماید ‹‹لاتدعو عمل الصالح و الاجتهاد فل عباده علی حب آل محمد ››میفرماید مردم عمل صالح و تلاش را در عبادت برای اینکه بگوید ما به اهل بیت معتقدیم و این برای ما کافیست اکتفا نکنید اهل بیت عمل صالح و اجتهاد در زندگی را هم از ما مطالبه میکنند و به عمل صالح و اجتهاد سفارش میکنند.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون ضمن ابراز همدردی با زلزله زدگان و تسلیت به ملت بزرگ ایران به ویژه مردم مصیبت دیده و خانواده ها و بازماندگان آنان گفت: زلزله ایی که در غرب کشور اتفاق افتاد زلزله ایی است که همه را ناراحت و متألم کرد رهبر معظم انقلاب قوای سه گانه و مسئولین کشور رو فراخواند و در خصوص کمک به زلزله زدگان هم به مردم و هم به مسئولین کرد خرابی ها و خسارت ها در زمینه مادی و معنوی زیاده و عده زیادی از هموطنانمون جان خود رو از دست دادند چندبرابر آنها مجروح شدن و نیاز به پشتیبانی دارند از شهرهای اهواز و شهرستان کارون و عزیزان ما در بسیج و هلال احمر کمک های زیادی جمع آوری شد… همه باید باهم همبستگی داشته باشیم و اعلام آمادگی کنیم و به حادثه دیدگان کمک کنیم و با تشکر فراوان از تمام مسئولین و مردمی که چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ اهدای خون کمک کردن.

امام جمعه کارون در بخش دیگری از خطبه به شکست های اخیر داعش اشاره کرد و گفت: داعش رفته رفته دارد جمع میشود الحمدالله رزمندگان مقاومت در سوریه تا مرز عراق پیشرفته اند نیروهای رزمنده عراقی هم تا نزدیکای مرزها رفتن و به زودی پرونده داعش جمع میشود و پیروزی برای خط مقاومت اعلام خواهد شد ولی درس ها در این زمینه زیاد است داعش بوسیله شبکه ی خطرناک صهیونیستی در آمریکا که کارگزار آنهاس تشکیل شد که خود آنها این قضیه را در مصاحبه های خود تایید کردن و هدف آنها جز تجزیه اسلام و جمهوری اسلامی و نابودی این جمهوری چیز دیگری نیست. آنها که با استفاده از نفوذ وقدرت خودشون خیلی از کشورها از جمله قطر. عربستان. بحرین. ترکیه. امارات را بازیچه خودشون قرار دادند. ولی موفق نشدن کشورهای اسلامی را تجزیه کنند و این به برکت علما و رزمندگان و مردم خوب سوریه وفتوای علما و مراجع و مردم عراق و…… است که مقاومت کردن و سوریه و عراق باقی ماند.
وی افزود: اما این آخرین نقشه ی استکبار جهانی نخواهد بود تا فهمیدن اینجا میخواست تمام شود بحث اقلیم کردستان را پیش آوردند وهمه دیدیم که چگونه این توطئه را ایجاد کردند و بعضی فریب خوردها با در کنار گذاشتن پرچم اسرائیل و پرچم آمریکا تظاهرات کردند و معلوم شد که اسرائیل پشت قضیه بود. ولی با هماهنگی بسیار قوی این سه کشور اسلامی این توطئه نیز خنثی شد.
امام جمعه کارون گفت: حقیقت مطلب اینکه استکبار جهانی از ما نخواهد نشست و ما نیز از استکبار جهانی ساکت نخواهیم نشست ما بدنبال عدالت و عزت و کمک به مستضعفین هستیم. و خداوند متعال همیشه یاری خواهد کرد مادامی که بدنبال حق و عدالت هستیم. مثل همیشه خداوند یاری خواهد کرد و ما باید حواسمان باشد. قدر بسیجیان را بدانیم قدر هفته بسیج را بدانیم. خدا میداند اولین باز دارنده که ما در کشور داریم نیروهای بسیجی ماست دشمن از بسیج میترسد. بسیج از همه نظر در صحنه حضور داد. رهبر معظم انقلاب میفرماید بسیجی یک فرهنگ است. تا بسج هست نظام اسلامی و جمهوری اسلامی تهدید نخواهد شد. هفته ی بسیج را که در پیش رو داریم رو تبریک عرض میکنم و خدا میخواهیم که بر عزت بسیج بیفزاید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب