مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

اولین همایش بزرگداشت شیخ مفید در شهرستان کارون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون،اولین همایش بزرگداشت شیخ مفید در شهرستان کارون وبا حضور آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان ،حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه کارون ،عزیز مزرعه رئیس اداره اموزش و پرورش کارون و مسئولین شهرستان در دبیرستان شیخ مفید شهرستان کارون برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در کنگره استانی شیخ مفید که در دبیرستان شیخ مفید شهرستان کارون برگزار شد ، گفت : ابتکار و ابداع برگزاری این کنگره در جهت بزرگداشت این بزرگ عالم جهان اسلام از سوی آموزش و پرورش شایسته تقدیر است .

خضیراوی با اشاره به اینکه لزوم آشنایی دانش آموزان با شخصیت های ارزشمند اسلامی که نام مدارس به اسامی آنان مزین است ، عنوان کرد : آموزش و پرورش کارون حرکت بسیار ارزشمندی را در جهت معرفی بزرگان دین به دانش آموزان آغاز کرده است .

امام جمعه شهرستان کارون با بیان اینکه شخصیت شنایی خود هویت و تاریخ یک ملت و مکتب است ؛ اظهار کرد : شیخ مفید در محدودیت های زمان خود توانست بیش از 200 تالیف را انجام دهد که تا کنون به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار میگیرد .

این استاد برتر حوزه افزود : امام خمینی برخواسته از همین مکتب است که توانست در برابر نظام طاغوتی استوار بایستد و انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی برساند .

امام جمعه شهرستان کارون عنوان کرد : اخلاص و ایمان و تواضع از جمله خصوصیت های بارز شیخ مفید (رحمه الله علیه ) است که با اهتمام ویژه این بزرگان فرهنگ ناب اهل بیت عصمت وطهارت به نسل های بعد انتقال یافت .

حجت الاسلام و المسلین خضیراوی با تاکید براین نکته که برگزاری این کنگره یک ابداع و ابتکار ارزشمند ازسوی آموزش و پرورش کارون و جزو افتخارات این شهرستان است، گفت : فعالیت و تاثیرگذاری شیخ مفید بر فقه و کلام و حدیث موجب عنایت خاص حضرت ولیعصر(عج) به ایشان بوده است .

هدف از این برنامه آشنا ساختن دانش‌آموزان با بزرگان دین و مذهب تشیع به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت شیخ مفید است،

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب