مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

کتاب اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت الله مطهری

به گزارش ستاد نماز جمعه کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب و مفید ( اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت الله مطهری) نوشته حمید جاویدموسوی از انتشارات صدرا،معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
راز و رمز عزت و عظمت مسلمانان در طول تاریخ را میتوان در یک کلمه کلیدی خلاصه کرد: « اتحاد» همان موضوع پراهمیتی که همیشه مورد تأکید قرآن کریم و اهل بیت (علیهم السلام) بوده و حضرت امام خمینی (ره) نیز با توجه به همین مسأله مهم در ابتکاری بجا، هفته وحدت را نامگذاری کردند. برای آشنایی بهتر با زوایای مختلف این موضوع مهم و راه حل های رسیدن به آن، کتاب« اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت ا… مطهری » پیشنهاد بسیار خوبی است؛ چراکه مقام معظم رهبری فرمودند: کتاب هاى شهید مطهرى، قابل مردن و قابل تمام شدن نیست. مبادا کسى خیال کند که ما از بعد از انقلاب تا حالا، که مرتب کتاب هاى شهید مطهرى را طبع و منتشر می کنیم تکرارى است. نه،در سخن حق و در کلام حکمت، تکرار نیست. هنوز جامعه و نسل جوان و جامعه ى فرهنگى و علمى ما، به دانستن همان مطالبى که آن بزرگوار از زبان و قلمش فَیَضان کرد و در اختیار امت اسلام گذاشت، محتاجند.
کتاب« اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت ا… مطهری » گلچینی از اندیشه های این معلم بزرگ انقلاب در زمینه وحدت اسلامی است، که با خواندن آن بسیاری از گره های فکری شما در رابطه با این مسأله حیاتی جامعه مسلمین را باز خواهد کرد؛ مسائلی چون موضع گیری قرآن و سیره اهل بیت (علیهم السلام) در قبال اختلافات مذهبی، دلیل تعصبات بیجای فرقه ایِ بعضی مسلمانان، شیطنتها و تفرقه اندازی های جهان غرب در بین مسلمین، راهکارهای عملی برای جهانی شدن اسلام و بسیاری از موضوعات مهم دیگری که شاید تاکنون به آنها توجه نکرده باشید و با شنیدن آن نظرتان در رابطه با مسأله وحدت اسلامی اصلاح شود.

شما هم اگر می خواهید از راز و رمز عزت و پیروزی مسلمانان در آینده نزدیک سردربیاورید، لحظاتی پای درس معلّم بزرگ انقلاب بنشینید و از بیان شیرین او لذت ببرید:

کتاب« اتحاد اسلامی در آثار شهید آیت ا… مطهری » نوشته حمید جاویدموسوی از انتشارات صدرا.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب