مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب بگو ببارد باران

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب و مفید (بگو ببارد باران) نوشته خانم نظرلو از انتشارات نارگل.،معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
جوانِ بیست ساله ی ساده ی روستایی ای را در نظر بگیرید که با کسب رتبه اول کنکور، در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی که نامش هم وسوسه برانگیز است قبول شده، و دلربایی های عجیب و غریبِ منطقه شمال شهرِ پایتخت او را به سمت خود صدا می زند؛ اما با وجودِ سختی هایی که این جوان شهرستانی برای چنین قبولی بزرگی کشیده، و کتاب های درسی اش را در زیر آتش و دود و خمپاره خط مقدم جبهه ورق زده، بالاخره مسیر خود را عوض میکند، و سنگرهای پرخطر جنوب را بر وسوسه های جذاب شمال تهران ترجیح می دهد و راه شهادت را انتخاب می کند؛ آن هم در همان ایامی که جوانان مُرفّه شهرنشین، در کلاسهای کنکور به دنبال قبول شدن در دانشگاه بودند تا مبادا مشمول خدمت سربازی شوند و بتوانند به بهانه تحصیل در دانشگاه، خطر اعزام به جنگ را برای چند سالی از بیخ گوش شان رد کنند.
این یک داستان تخیلی نیست، این یک داستان واقعی است از زندگی شهید «احمدرضا احدی » از شهدای نخبه و استثنایی دفاع مقدس، جوا نِ ساده ملایری که دوره دانش آموزی خود را در جبهه گذراند و به کمک نبوغ خاصش و در کمال حیرت همگان توانست با رتبه یک کشوری در سال 64 وارد رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی شود. شاید بعضی از شما، شهید احمدرضا احدی را از دست نوشته های فوق العاده اش در کتاب «حِرمانِ هُور» بشناسید، اما این بار برای آشنایی با داستان زندگی این شهید عزیز، سراغ کتاب «بگو ببارد باران»رفته ایم که با سبکی نو و جذاب و بیانی داستانی و شاعرانه به قلم خانم مرضیه نظرلو نوشته شده است. کتاب «بگو ببارد باران» روایت نسلی است که در فضای روزهای اول انقلاب، با مطالعه و تلاش، مبانی اعتقادی خود را شکل دادند و با حضور آگاهانه و مؤثر در جامعه به سرعت وارد عرصه های جدی زندگی شدند.
شخصیت شهید احمدرضا احدی ظرفیت بالایی برای بازنمایی الکویی واقعی به نوجوانان و جوانانِ امروز دارد. شهدایی مانند شهید احدی، چشم خواننده را به ظلمی که امروز متوجهِ نسل نوجوان و جوانِ ماست می گشاید، نسلی که در خوشبینانه ترین حالت، تنها دغدغۀ معدل و کنکور را دارد و اگر خانواده، مدرسه و جامعه، فکری جدّی برای او نکند نمی تواند با چالش های بزرگ زندگی این دوران به درستی روبه رو شود.
با مطالعه کتاب «بگو ببارد باران» خواهید فهمید که شاید لازم است بارانی ببارد و غبار از آسمان شهر بشوید تا چشم هایمان به افق های روشنی بنگرد.
کتاب«بگو ببارد باران»نوشته خانم نظرلو از انتشارات نارگل.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب