مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

این توطئه هم خنثی خواهد شد و امت اسلامی پیروز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،حجت الاسلام و المسلمین خضیراوی امام جمعه شهرستان کارون در خطبه ی دوم این هفته شهرستان کارون بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا،گفت : قال الامام علی علیه السلام : «ثَلاثٌ بِهِنَّ یَکمُلُ المُسلِمُ:مسلمانی با سه چیز کامل می گردد. ((التَفَقّه فی الدّینِ(معرفت به دین،شناخت دین )، التَّقدیرُ فی المَعیشَةِ (مدیریت معیشت زندگی ،حساب دخل و خرج زندگی داشتن )وَ الصَّبرُ عَلی النَّوائِب(صبر در مصیبت ها))) سه چیز در زندگی انسان بسیار مهم است ،یکی اینکه انسان باید به دین معرفت داشته باشد ،به اندازه ای که محتاج است ،ان چیزی که محتاج است بر او واجب است که یاد بگیرد.
وی ادامه داد: تقدیر در معیشت مهم است که انسان حساب و کتابی داشته باشد . اسلام به زندگی انسان نظم می دهد، و صبر بر مشکلات ،زندگی انسان در معرض مشکلات است ،زندگی انسان همراه مشکلات است .اصلا اگر مشکلات نباشد انسان باید به ایمانش شک کند،هیچ کسی را پیدا نمی کنید که مشکلاتی نداشته باشد.اما چگونه با این مشکلات برخورد کردن هنر انسان را نشان می دهد.

امام جمعه کارون افزود: اگر انسان مشکلات را به فرصت تبدیل کند حتی مرگ عزیزانش را می تواند به یک فرصت تبدیل کند ،این انسان هنرمندی است ،اما اگر کسی در مقابل مشکلات سرخم کند ،کمر خم کند نمی تواند صبور باشد . هم در مسائل فردی و هم در مسائل اجتماعی ،

خضیراوی گفت: واقعاً اگر انسان همراه حق باشد همراه ایمان باشد ،راه را خوب بشناسد باید صبور باشد ،خیلی از مشکلات زندگی با یک روز و دو روز حل نمی شود ،بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی با یک و دو روز حل نمی شود. کسی فکر نمی کرد زمانی که صدام به ما حمله کرد ما بتوانیم این پیروزی ها را بدست بیاوریم ،ولی صبور بودیم 8 سال جنگیدیم ،خداوند متعال وقتی صبر ما را دید ،وقتی ایمان بچه های ما را دید ،وقتی ایمان جوان های ما را دید ،ایمان مردم ما را دید نصرتش را بر ما نازل کرد.والان این روزها در آستانه معرفی صدام به عنوان متجاوز و نشانه پیروزی ملت ایران و حفظ وجب به وجب خاک ایران علیرغم اینکه همه کشورها و قدریت های بزرگ پشت سر صدام قرار گرفته بودند.ملت ایران صبر کرد و خدا این صبر را دید و این پیروزی را داد .

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی عنوان کرد:آن وقتی که بقول بعضی ها بهار عربی آغاز شد و سران کشور ها در تونس و مصر و لیبی یکی بعد از دیگری سقوط کردند وقتی که جریان سوریه پیش آمد و رهبر معظم انقلاب فرمودند که جریان سوریه با کشورهای دیگر فرق می کند. ومی خواهند خط مقدم مقابله با اسرائیل را از بین ببرند و این با قضیه دیگر کشور ها فرق دارد .
خضیراوی افزود: وقتی که آن راهپیمایی بزرگ مخالفان نظام سوریه که همه اینها توسط امریکا و اسرائیل و عربستان تغذیه می شدند ،روزانه در خیابان ها راهپیمایی می کردند و علیه بشار اسد شعار می داند و تا نزدیکی فصر بشار اسد رسیدند کسی فکر نمی کرد پیروزی های امروز بدست می اید اما صبر پیش آمد ،صبر پیشه کردند و خط مقاومت ما و بچه های رزمنده ما و عزیزان ما وقتی که این را یک توطعه دانستند ،وقتی که دیدند آمریکا اسرائیل ،وهابی های عربستان پول های قطر و عربستان و این کشورها پشت سر این جریان قرار گرفتند تحلیل درستی بود ،توطعه بود،ایستادند ؛صبر کردند ،مقاومت کردند ،شهید دادند و پیروزی ها بدست آمد

امام جمعه کارون بیان داشت:اگر این صبر نبود این پیروزی بدست نمی آمد ،انسان باید راه حق را برود و خداوند متعال در راه حق برکت می دهد ،اگر راه حق را شناخت و در آن گام برداشت نباید از چیزی بترسد ،خداوند متعال به کسانی که در راه حق هستند و اهل صبرند «وَ تَواصَوا بِالحَقِ‌ّ وَ تَواصَوا بِالصَّبر» خداوند متعال آنها را پیروز می کند. و این را ما با چشم خود دیده ایم

خضیراوی گفت: امروز شاهدیم بعد از این پیروزی بزرگ چگونه استکبار جهانی دست و پا می زند که جریان های جدیدی را آغاز کند که غرب اسیا را بهم بزند و کشور های اسلامی را بهم بزند و نگذارد آرامشی برقرار باشد.

با ارائه سخنانی در حمایت از قدس شریف و محکومیت سخنان رئیس جمهور آمریکا گفت: آمریکا بعد از شکست های متعدد در منطقه، خسارت ها و هزینه های سنگینی را چشید و برنامه دیگری را رقم زدند و سفارت خانه خود را از جایی به قدس شریف آوردند و دوباره غرب آسیا،کشورهای اسلامی و عربی بلکه همه جهان را وارد گود بحث سیاسی و یک برهم ریختگی دیگری در خاورمیانه نمودند.

وی ادامه داد: همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند: این ها قطعا شکست خواهند خورد و اینکه این ها ادعا می کنند قدس را پایتخت صهیونیست اشغالی اعلام کنند از عجز و ناتوانی آنهاست و در مسئله فلسطین دست آنها بسته است و نمی توانند اهدافشان را پیش ببرند و پیروزی از آن امت اسلامی است. فلسطین آزاد خواهد شد و ملت فلسطین به پیروزی خواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی عنوان کرد: آمریکا در جاهای دیگر نتوانستند توطئه های خود را پیش ببرند و اینجا هم نمی توانند و شکست خواهند خورد و امت اسلامی بیدار خواهد شد. بگذار بیدار شوند آن کسانی که معتقد بودند که آمریکا به دنبال ایجاد یک کشور فلسطینی به پایتختی قدس شریف است.

امام جمعه کارون افزود: آمریکا غیر از منافع اسرائیل و غیر از منافع رژیم اشغال گر قدس چیزی را نمیشناسد و راه اندازی داعش و راه های تامین منافع رژیم اشغال گر قدس است، راه اندازی داعش برای شکست نهضت مقاومتی است که از ایران اسلامی در میان جوانان اتفاق افتاده است ، راه اندازی داعش برای این است که گفتند اژدهای پیدا شده است که سر آن ایران اسلامی است و دم آن حزب الله لبنان است و باید سر آن را بزنیم و سر را از دم اژدها جدا کنیم و بعد به طرف سر آن یعنی ایران اسلامی برویم و آن را شکست بدهیم. لذا سوریه و عراق را در نظر گرفتند اما دیدید که خداوند متعال چگونه عنایت کرد و توطئه آنها خنثی شد.

وی ادامه داد: این توطئه هم خنثی خواهد شد و امت اسلامی پیروز خواهند شد و امروز هم در سرتاسر جهان و کشورهای اسلامی و عربی راهپیمایی بزرگ امت اسلامی به عنوان روز خشم انجام می گیرد و کشور ما نیز مانند جاهای دیگر و بلکه در خط مقدم این فریادها ، علیه آمریکا و اسرائیل فریاد خواهد زد.

حجت الاسلام والمسلمین خضیراوی گفت: مطمئن باشید ملت ایران هر چه شعار داده است تحقق داشته است و این شعار تحقق پیدا می کند و نفس گرم امام و رهبر معظم انقلاب پشت سر این حرکت قرار گرفته است.

وی به بحث فاضلاب شهرستان کارون اشاره کرد و گفت: مردم نگرانند که وقتی باران زده شود فاضلاب های شهرستان بیرون بیاید و برای آنها دردسر ایجاد کند ، مسئولین در حد توان به شکل موقت برنامه ریزی کنند و دولت مردان ما نیز قبل از انتخابات وعده دادند و رئیس جمهور یک بودجه ای را هم برای خوزستان تعیین کردند.

امام جمعه کارون افزود: ما نگرانیم که مثل سال های قبل بعضی از محلات ما با یک باران ساده، همه این راهها بسته شود و آب ها بیرون بیاید و مردم اذیت شوند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب