مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب سفر سرخ

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب (سفر سرخ) نوشته نصرت الله محمودزاده از انتشارات شهید کاظمی،معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
« مقاومت او در برابر تانکهای سرمست عراقی در دشت هویزه نقطه عطف آشنایی ما بود. هنگامی که در غروب16 دی 1359 با جسد آغشته به خونش مواجه شدم فهمیدم این مرد، برگ زرینی از تاریخ این دیار خواهد شد. »
این جملات، آغاز روایتی زیبا از نصرت الله محمودزاده است از خاطراتش با قهرمان جوانی که نامش در کنار نام قهرمانان دیگر این سرزمین، نقطه عطفی در تاریخ کشورش شد: دانشجوی شهید، سیدحسین علم الهدی.
کتاب« سفر سرخ » تصویری دلنشین و دقیق از وقایع مهم انقلاب اسلامی و حماسه های بی نظیر تربیت شدگان غیرتمند آن در سالهای سخت جنگ تحمیلی است که در خلال زندگی پرافتخار شهید علم الهدی روایت شده است. صحنه پردازی های منحصر بفرد « سفر سرخ » از شکنجه یک کودک خردسال در زندانهای مخوف شاهنشاهی تا لحظه های حساس مبارزات انقلابی یک دانشجوی جوان، و سرانجام حکایت آتش و دود و سفر سرخی که پایانش شهادتی خاص بود. کار تحقیقیِ جدی در کتاب « سفر سرخ »که بر پایه ی اطلاعات موجود از شهید علم الهدی و مصاحبه با شخصیتهای متعددی از جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شده، به این کتاب ارزشمند، وِزانتی دو چندان بخشیده است، به طوری که آن را به برگزیده جشنواره ی ربعِ قرنِ کتابِ دفاع مقدس تبدیل کرد و با استقبال کم نظیر مخاطبان، اکنون به چاپ بیست و یکم رسیده است. جوانان امروز خصوصا دانشجویان با مطالعه کتاب « سفر سرخ » با الگویی واقعی و ملموس از یک جوان مجاهد انقلابی آشنا خواهند شد، همان الگویی که گمشده نسل امروز ماست:

کتاب « سفر سرخ » نوشته نصرت الله محمودزاده از انتشارات شهید کاظمی.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب