مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب ازدواج موفق

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب (ازدواج موفق) نوشته عباس رحیمی از انتشارات جمال،معرفی می کنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها شاید خیلی از دخترها و پسرهای جوانی را ببینید که وقتی از آنها می پرسید: « چرا ازدواج نمی کنی؟» آهی از دل می کشند و ناله سر می دهند که: « امان از هفت خوانِ ازدواج!»، از توقعات بی جا، وتجملات،و مهریه های زیاد،وخیلی از آداب و رسوم غلط دیگری که نه تنها مانع ازدواج آنها شده، بلکه گریبان خودِ خانواده ها را هم گرفته، و هزاران مشکل کوچک و بزرگی را درست کرده که نتیجه اش شده آمار بالای طلاق بابت چیزهای بی ارزشی که بعداً معلوم می شود هیچ کدامشان ضامن تداوم زندگی مشترک این زوجها نیستند؛ حتی اگر دوام هم بیاورند، ضمانتی برای خوشبختی شان نیست. پس چه کار باید کرد ؟

کتاب « ازدواج موفق» نوشته آقای عباس رحیمی، یک راهنمای خیلی خوب برای حل این مشکلات است، از اول کار تا آخر کار؛ یعنی از بحث انتخاب همسر و ازدواج شروع می شود و تا متن زندگی مشترک، و راه و رسم خوشبختی و رضایتمندی از زندگی زناشویی ادامه پیدا می کند؛ البته کار به همین جا هم ختم نمی شود، بلکه حتی تا مباحث دلنشین فرزندآوری هم پیش می رود، چراکه قرار است تشکیل این خانواده ایده آل منجر به ساختن جامعه ای ایده آل شود.
راهکارهایی که آقای رحیمی در کتاب « ازدواج موفق» بیان کرده هم مستند به آیات و احادیث اسلامی است و هم معطوف به علم روانشناسی جدید. اما مهمتر از همه، مختصر و مفید و کاربردی بودن مطالب کتاب است، تا به این صورت حتی بعضی جوانهای کم حوصله را هم بی نصیب نگذارد.

روشهای یک انتخاب خوب و به یادماندنی، راههای شناختن بهترین شوهر دنیا و بهترین زن زندگی، گفته ها و ناگفته های مراسم عقد و عروسی، و همچنین فرمول کاربردی رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی با کمی جزئیات خیلی مهم، و در نهایت، دانستنی های آوردنِ فرزندانی خوب و دوست داشتنی در کانون گرم خانواده، بخشی از موضوعات بسیار جذاب و خواندنی کتاب « ازدواج موفق» است که نگاهی کوتاه به آن شما را برای مطالعه تمام کتاب متقاعد می کند.
کتاب که با استقبال بالای مخاطبان، اکنون چاپ دهم خود را تجربه کرده، میتواند هدیهای مناسب برای جوان های در آستانه ازدواج باشد. شما هم اگر جوانی هستید که در آستانه ازدواج است، یا والدینی هستید که جوانِ دمِ بخت دارد، حتما این کتاب را بخوانید :
کتاب « ازدواج موفق» نوشته عباس رحیمی از انتشارات جمال

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب