مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب خواب باران

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب (خواب باران) نوشته وجیهه سامانی از انتشارات کتابستان معرفت،معرفی می کنیم.
بسم الله الرحمن الرحیم
‹‹ اگه خدا منو دوست داشت این همه بدبختی نداشتم››،‹‹ آخه چرا خدا منو نمی بینه. می خوام تموم کنم این زندگی لعنتی رو››،‹‹ من که زورم به کسی نمی رسه؛ دیگه بسه این همه ظلم. من همین روزها خودمو خلاص می کنم›› امثال این جملات را این روزها شاید از زبان بعضی جوانها شنیده باشید، عباراتی که ریشه در برخی مسائل مهم امروز ما دارد ،مسائلی چون فقر فرهنگی، فقر اقتصادی، اعتیاد، خودکشی، عشق و ازدواج، معمّای قضا و قدر، بی ایمانی و شک رو به رشد در بخشی از بدنه جامعه. در این بین، قضا و قدر و امتحانات سخت و ابتلائات دشواری که آدم ها در مسیر زندگی شان با آن برخورد می کنند و یا تقسیمِ به ظاهر ناعادلانه ی نعمتها و برخی اختلافها و تبعیضها میان اطرافیان، در نظر ما شکل می گیرد، از جمله مسائلی است که ذهن بسیاری از ما را از کودکی درگیر خود کرده است.
رمان ‹‹ خواب باران ›› سعی کرده تا در قالبی نو و کم سابقه از پسِ داستانی جذاب، با نگاهی واقع بینانه به معضلات اخلاقی و اجتماعی جوانان، و بدون سانسورِ حقایق و تلخی های موجود در جامعه، تعریفی درست و واقعی از سرنوشت و مسأله قضا و قدر ارائه کند و مرز باریک بین تردید و ایمان را به درستی به تصویر بکشد.

خانم وجیهه سامانی در کتاب‹‹ خواب باران ››داستان دختر جوانی را حکایت می کند که در رنجهای زندگی پر فراز و نشیب خود آتش می گیرد و در خلال بحران های روحی و روانی با مشکلات سختی روبرو می شود که فکر و ایمانش را تحت تأثیر قرار می دهد تا جایی که احساس می کند در بین این همه آدم روی کره زمین، خدا او را به کلّ از یاد برده است، و چاره ای جز تمام کردن زندگی سیاهش نمی بیند. اما ناگهان در اوج ناامیدی با وقایعی روبرو می شود که زندگی اش زیر و رو می شود و به هندسه منظمی از حکمت و مصلحت و رحمت الهی که در این عالَم طراحی شده پی می برد، و خلیل وار به گلستانِ نجات وارد می شود. به تعبیری می توان کل داستان ‹‹ خواب باران ›› را در بیتی که در دیباچه کتاب آمده خلاصه کرد که : ‹‹ باید خلیل بود و به یار اعتماد کرد، گاهی بهشت در دل آتش مُیسّر است ››
رمان ‹‹ خواب باران ›› که به خوبی توانسته پاسخهایی درخور به معضلات نسل جوان ارائه دهد، را می توان به نوعی آموزش سبک زندگی صحیح دانست، اما از نوع‹‹ ادب از که آموختی، از بی›› به این معنی که آنچه دیگران انجام داده اند را، دوباره تجربه نکنیم که آزموده را آزمودن خطاست .

شما هم اگر به دنبال یافتن پاسخ بسیاری از سوالات زندگی خود هستید ‹‹ خواب باران ››را به شما پیشنهاد می کنیم:
کتاب ‹‹ خواب باران ›› نوشته وجیهه سامانی از انتشارات کتابستان معرفت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب