مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز یک کتاب خوب (روایتی ساده از ماجرایی پیچیده) نوشته: ابراهیم حسن بیگی از انتشارات سوره مهر.

روایتی ساده از ماجرایی پیچیده

بسم الله الرحمن الرحیم
این روزها که نوجوانهای ما بیشتر وقتشان را در شبکههای اجتماعی می گذرانند، بعضی اوقات به قدری محو زیبایی های رنگارنگ و دلفریب فضای مجازی می شوند که از مجازی و غیرواقعی بودن این دنیای به ظاهر متمدن ودرست و حسابی غافل می شوند و باورشان نمی شود که روزگاری هم بوده که آدمهای قُلدری مثل رضاخان پهلوی، عدهای زورگوی از خدا بیخبر را به اسم خان و به بهانه زمین، راه انداخته بودند تا پدرانِ همین نسل جوان را به بردگی بکشیدند و پا روی گلوی رعیت بیچاره بگذارند، و این انقلاب اسلامی بود که توانست ورق را برگرداند و داستان دیگری را رقم بزند. حالا در میان تصویرهای دروغین امروز فضای مجازی از چهره فاسد و تاریک پهلوی، یک نویسنده پُرکار و خوشقلم پیدا شده که خیلی شسته رُفته و به دور از هر گونه اغراقی « روایتی ساده از ماجرایی پیچیده » از آن روزها را برای نوجوان امروزی حکایت کرده. آقای ابراهیم حسن بیگی در کتاب « روایتی ساده از ماجرایی پیچیده » حقایقی ناگفته از انقلاب را در خلال داستانی جذاب و پرحادثه از یک نوجوانِ روستایی حکایت میکند که زندگیاش با درد و رنجهای زندگی رعیتی گره خورده ولی با همان سن و سال کم، و حال و هوای روستاییاش کارهای بزرگ و باورنکردنی انجام میدهد.
نوجوا نِ داستانِ « روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» دست مخاطب نوجوان امروز ما را میگیرد و همراه خود از میان ماجراهایی عجیب و غریب در آن روزگار عبور میدهد که خواننده را متحیر و شگفتزده میکند، از حوادث دردِسر سازِ مدرسه تا زندان کمیته مشترک ضدخرابکاری، و از منزلِ خان تا سفارتخانه آمریکا. خواننده نوجوان در میان سطرهای این کتاب، توجهش به حقایقی جلب میشود که پیش از این خیلی ساده از کنار آن میگذشت، مفاهیمی چون ظلم و نابرابری و تبعیض و در یک کلام بی عدالتی که گریبان دنیای او را گرفته و او تا بحال توجه نمی کرد که این انقلابی که در همین نزدیکی رخ داد چگونه معادلات دنیا را تغییر داد.
رُمان « روایتی ساده از ماجرایی پیچیده» داستانی خواندنی است که هر نوجوان ایرانی را به فکر وادار میکند:

کتاب: روایتی ساده از ماجرایی پیچیده نوشته: ابراهیم حسن بیگی از انتشارات سوره مهر.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب