مصلای نماز جمعه شهرستان کارون

معرفی کتاب 57 ریشتر

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه شهرستان کارون،در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی،امروز به مناسبت دهه فجر یک کتاب خوب (57ریشتر) از انتشارات شهید کاظمی، معرفی می کنیم .

بسم الله الرحمن الرحیم
زلزلهای به قدرت 45 ریشتر ایران را لرزاند، به طوری که پس لرزههایش تا آن طرف مرزها هم رسیده و غرب و شرق عالم را تکان داده؛ این زلزله چیزی نیست جز همان انقلاب اسلامی سال 1357 که با نام خمینی کبیر شناخته شد و هنوز هم تمام معادلات دنیای مادی را به هم ریخته است. به قول هنری کسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا « آیت ا… خمینی،غرب را با بحران جدی برنامه ریزی مواجه کرد،تصمیمات او آنچنان رعد آسا بود که مجال هر نوع تفکر و برنامه ریزی را از سیاستمداران و نظریه پردازان سیاسی می گرفت ،او با معیارهای دیگری غیر از معیار های شناخته شده در دنیا سخن می گفت وعمل می کرد، گویی از جایی دیگر الهام می گرفت…» این اعترافاتِ مغز متفکر دولت آمریکا و ده ها مطلب خوندانی و جالب دیگر مانند آن درباره بزرگترین زلزله قرن را در کتاب« 57ریشتر»بخوانید؛ اما این بار نه از جنسِ تحلیلهای عمیق و خسته کننده رایج، بلکه در قالب خاطراتی دسته اول از لحظات پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، و اثرات شگفت انگیز آن در سراسر جهان، از زبان شخصیتهای مختلف خارجی، از متفکران غربی و شرقی گرفته تا آدم های با دین و بی دینِ دیگری که در آن سوی مرزها، با شنیدن کلام رهبر انقلاب اسلامی، یک شبه عاشق او و حامی پر و پا قرص ایران و انقلاب آن شدند. روایتی متفاوت و متناسب با ذائقه و حال وهوای این روزهای ما که شاید همان گمشده جامعه ایرانی و کلید امید نسل جوان ما باشد تا هویت و جایگاه خود را در دنیای امروز به یاد بیاورند.
کتاب « 57ریشتر» که به همت مجله الکترونیکی اخوت و انتشارات شهید کاظمی تهیه و منتشر شده، با مطالب کوتاه و خواندنی، و تصاویر کمیاب و تمام رنگی، از پس لرزههای انقلاب ایران در گوشه گوشه جهان، تبدیل به کتابی خوش خوان و جذاب شده که مطمئنا با خواندن آن نگاهی خاص و متفاوت نسبت به انقلاب مان پیدا خواهیم کرد، نگاهی که امروز با سرگرم شدن خیلی از ما به بعضی مسائل و حواشیِ داخلی، متأسفانه از آن غافل شده ایم. پیشنهاد می کنیم امروز که مصادف با سالروز این زلزله بزرگ جهانی است، از اخبار پس لرزههای مادی و معنویاش در آن سوی مرزها جا نمانید:
کتاب: 57ریشتر از انتشارات شهید کاظمی.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به مصلای نماز جمعه شهرستان کارون می باشد. فارسی سازی و تنظیم محمد وب